1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Request nedir ve geleceği nasıl? Güncel REQ coin haber ve gelişmeleri

Request nedir ve geleceği nasıl? Güncel REQ coin haber ve gelişmeleri

Request nedir ve geleceği nasıl? Güncel REQ coin haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Request, ödeme yapmak ya da ödeme almak için oluşturulan Ethereum tabanlı merkezsiz bir ağ. Projeye ise yerel kripto parası REQ coin destek veriyor. Request Network ve REQ coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Request nedir ve geleceği nasıl? Güncel REQ coin haber ve gelişmeleri

Request Network ya da kısa adıyla Request, Ethereum tabanlı merkezsiz bir ödemeler sistemi. Request adının sözcük anlamı “talep ya da ister”. Projenin adından da belirttiği gibi kullanıcılar burada ödemeler için istek gönderebilir ve güvenli bir şekilde para ödemesi kabul edebilirler. Request ağı, ödemeler sırasında üçüncü bir tarafa olan ihtiyacı kaldırıyor. Bunu yaparken de daha ucuz ve daha güvenli ödeme çözümü sunuyor. Ayrıca tüm global para birimleri ile çalışabilir.

Request aynı zamanda dünya genelindeki yasal gereksinimleri de ağa entere ederken, böylece işlem görülen ülkelerin ticaret yasalarına uyum sağlıyor. Sadece bir ödeme platformu olmanın da östesine geçen Request Network, doğru denetim ve muhasebe hizmetleri üretmek için blockchain teknolojisinin değiştirilemez ve güvenilir yapısından faydalanıyor.

İlgili – Divi nedir ve geleceği nasıl? Güncel DIVI coin haber ve gelişmeleri

Buna ek olarak, Request ağı  İnternet Nesneleri’yle de uyumlu olacak şekilde tasarlandı. Bu da ağa başka bir değerli özellik katıyor.

Kısaca anlatacak olursak, Request Network bir ödemeler ağı ve PayPal gibi dünyanın bir numaralı global ödemeler sistemi ile de rekabet etmeye çalışıyor. Ancak sadece ödemelerin de ötesine geçerek, faturalar, IoT, B2B, devlet ödemeleri gibi alanlara da nüfuz etmeye çalışıyor. Sonuçta ödemeler konusundaki her alanda kendisini geliştirmeye çalışan bir proje.

İlgili – Phantasma nedir ve geleceği nasıl? Güncel SOUL coin haber ve gelişmeleri

REQ token nedir?

Request ağının yerel kripto parası ise REQ token. Bu kripto para 2017 yılında piyasaya sürüldü ve ağda yapılan işlemler için oluşan ücretleri ödemek için kullanılıyor. REQ, bir ERC20 tokeni.

Request (REQ) 2021 yılı ve 2022 yılı başında dikkat çeken bir hareketlilik yaşadı. REQ fiyatı Kasım 2021’de 1.08 dolara kadar çıkarak son 3 yılın en yüksek değerini gördü. Ayrıca 1.18 dolardaki ATH değerine de çok yaklaşmıştı. Ancak ardından Mayıs ve Haziran’da büyük bir çöküşle dip seviyelere yaklaştığını görüyoruz.

Request nedir ve geleceği nasıl? Güncel REQ coin haber ve gelişmeleriRequest (REQ) fiyat grafiği 2018 – 2022 Kaynak: CoinMarketCap

Request (REQ) coin ile ilgili önemli veriler ise şu şekilde:

  • Request (REQ) coin tüm zamanların en yüksek fiyatı: 1.18 dolar (6 Ocak 2018)
  • Request (REQ) coin tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.004651 dolar (13 Mart 2020)
  • Dolaşımdaki arz: 999,846,320 REQ (Haziran 2022 itibariyle)
  • Toplam arz: 999,877,117 REQ
  • Maksimum arz: 999,877,117 REQ

İlgili – Keep3rV1 nedir ve geleceği nasıl? Güncel KP3R token haber ve gelişmeleri

Request ağı nasıl çalışıyor?

Request ağı şimdiden birkaç kullanım alanına sahip. Çevrimiçi ödemeler, kullanıcılara PayPal benzeri kolay bir ödemeler ekosistemi sunuyor. Ödemelerin faturalandırması da benzer şekilde yapılıyor. Çünkü herkes REQ defterinde anında bir fatura hazırlayıp paylaşabilir.

Proje ayrıca muhasebe ve denetim için benzersiz bir veri kaynağı olarak da kendini geliştirdi. Daha spesifik olarak, gerçek zamanlı muhasebe sağlayabiliyor. Bu da servis sağlayıcıların çok arzu ettiği bir özellik.

Kaynak

Etiketler: