fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Moonriver nedir ve geleceği nasıl? Güncel MOVR coin haber ve gelişmeleri

Moonriver nedir ve geleceği nasıl? Güncel MOVR coin haber ve gelişmeleri

Moonriver nedir ve geleceği nasıl? Güncel MOVR coin haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Moonriver (MOVR), Ethereum uyumlu merkezsiz uygulamalar (Dapp) platformu. Bu blockchain projesinin yerel kripto parası ise MOVR coin. Moonriver ve MOVR ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Moonriver nedir?

Moonriver (MOVR), Moonbeam Vakfı tarafından kurulan bir blockchain ve kripto para projesi. Kusama (KSM) ağı üzerinde kurulan Moonriver, Ethereum uyumlu blockchain ortamı olacak şekilde tasarlandı. Moonriver, Kusama üzerinde bir parachain olarak çalışacak şekilde yapıldı. Böylece, çok zincirli (chain) yaklaşımı ile kripto projelerine yeni kullanıcı ve piyasalara erişme olanağı sağlıyor.

Moonbeam ekibi, Moonriver’i (MOVR) Kusama üzerinde kurarken, topluluğa Ethereum uyumlu akıllı sözleşme platformu sunmayı amaçlıyordu. Aynı şekilde benzer bir platform olan Moonbeam (BEAM) de 2021 yılında Polkadot üzerinde kuruldu.

Moonriver nedir ve geleceği nasıl? Güncel MOVR coin haber ve gelişmeleri

Moonriver, Polkadot üzerindeki Moonbeam için “kanarya ağı” olma amacıyla geliştirildi. Bu da şu demek. Yeni kodlar ilk önce Moonriver’e gönderiliyor. Burada test edilerek gerçek ekonomik koşullarda doğrulanıyor ve ardından da Moonbeam’e gönderiliyor.

İlgili – Velas nedir ve geleceği nasıl? Güncel VLX coin haber ve gelişmeleri

MOVR coin nedir?

Moonriver’in yerel kripto parası MOVR, Moonriver ağının faaliyetleri ve devamlılığı için kilit bir rol oynuyor. MOVR coin işlem ücretlerini ödemek, akıllı sözleşme faaliyetlerini desteklemek, ağı desteklemek ve bloklar üretmek için toplayıcıları teşvik etmek ve Moonriver’ın on-chain yönetim mekanizmasını kolaylaştırmak için kullanılıyor.

MOVR coin yeni bir kripto para olduğu için çok fazla fiyat geçmişi yok. Yine de 2021 yılında önemli ölçüde yükselişler kaydetti. Bu yazı hazırlanırken 477,311,596 dolar piyasa değerine sahip olan MOVR coin CoinMarketCap sıralamasında en büyük 139. kripto para.

Moonriver nedir ve geleceği nasıl? Güncel MOVR coin haber ve gelişmeleri

MOVR coin fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

MOVR coin ile ilgili önemli veriler şu şekilde:

  • MOVR tüm zamanların en yüksek fiyatı: 495 dolar (8 Kasım 2021)
  • Moonriver (MOVR) dolaşımdaki arz: 2,534,758 MOVR
  • Moonriver (MOVR) toplam arz: 10,190,018 MOVR
  • Moonriver (MOVR) maksimum arz: 10,000,000 MOVR

İlgili – Ren nedir ve geleceği nasıl? Güncel REN coin haber ve gelişmeleri

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.