1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Moonriver nedir ve geleceği nasıl? Güncel MOVR coin haber ve gelişmeleri

Moonriver nedir ve geleceği nasıl? Güncel MOVR coin haber ve gelişmeleri

Moonriver nedir ve geleceği nasıl? Güncel MOVR coin haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Moonriver (MOVR), Ethereum uyumlu merkezsiz uygulamalar (Dapp) platformu. Bu blockchain projesinin yerel kripto parası ise MOVR coin. Moonriver ve MOVR ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Moonriver nedir?

Moonriver (MOVR), Moonbeam Vakfı tarafından kurulan bir blockchain ve kripto para projesi. Kusama (KSM) ağı üzerinde kurulan Moonriver, Ethereum uyumlu blockchain ortamı olacak şekilde tasarlandı. Moonriver, Kusama üzerinde bir parachain olarak çalışacak şekilde yapıldı. Böylece, çok zincirli (multi chain) yaklaşımı ile kripto projelerine yeni kullanıcı ve piyasalara erişme olanağı sağlıyor.

Moonbeam ekibi, Moonriver’i (MOVR) Kusama üzerinde kurarken, topluluğa Ethereum uyumlu akıllı sözleşme platformu sunmayı amaçlıyordu. Aynı şekilde benzer bir platform olan Moonbeam (BEAM) de 2021 yılında Polkadot üzerinde kuruldu.

Moonriver nedir ve geleceği nasıl? Güncel MOVR coin haber ve gelişmeleri

Moonriver, Polkadot üzerindeki Moonbeam için “kanarya ağı” olma amacıyla geliştirildi. Bu da şu demek. Yeni kodlar ilk önce Moonriver’e gönderiliyor. Burada test edilerek gerçek ekonomik koşullarda doğrulanıyor ve ardından da Moonbeam’e gönderiliyor.

İlgili – Velas nedir ve geleceği nasıl? Güncel VLX coin haber ve gelişmeleri

MOVR coin nedir?

Moonriver’in yerel kripto parası MOVR, Moonriver ağının faaliyetleri ve devamlılığı için kilit bir rol oynuyor. MOVR coin işlem ücretlerini ödemek, akıllı sözleşme faaliyetlerini desteklemek, ağı desteklemek ve bloklar üretmek için toplayıcıları teşvik etmek ve Moonriver’ın on-chain yönetim mekanizmasını kolaylaştırmak için kullanılıyor.

MOVR coin yeni bir kripto para olduğu için çok fazla fiyat geçmişi yok. Yine de 2021 yılında önemli ölçüde yükselişler kaydetti. Bu yazı hazırlanırken 65,952,221 dolar piyasa değerine sahip olan MOVR coin CoinMarketCap sıralamasında en büyük 295. kripto para (Temmuz 2022 itibariyle). Ocak 2022’eki 195. sıralamadan gerileme var.

Moonriver nedir ve geleceği nasıl? Güncel MOVR coin haber ve gelişmeleri2021 – 2022 MOVR coin fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Moonriver (MOVR) fiyatı Eylül – Kasım 2021 dönemindeki ralliden sonra önemli ölçüde değer kaydetti. Genel kripto para piyasasının 2022 yılı başındaki gerilemesine paralel bir gidişat sergiliyor. Mayıs – Temmuz aylarında ise kırmızı bölgeye geçti.

MOVR coin ile ilgili önemli veriler şu şekilde:

  • MOVR tüm zamanların en yüksek fiyatı: 495 dolar (8 Kasım 2021)
  • Moonriver (MOVR) dolaşımdaki arz: 4,808,826 MOVR(Temmuz 2022 verisi)
  • Moonriver (MOVR) toplam arz: 10,329,418 MOVR
  • Moonriver (MOVR) maksimum arz: veri yok

CoinMarketCap’te daha önce bu coinin maksismum arzı 10,000,000 MOVR olarak yer alıyordu. Ancak toplam arzı belirtilen maksimum arzının üzerinde. Bundan dolayı mevcut maksimum arzu konusunda bir veri yok.

İlgili – Ren nedir ve geleceği nasıl? Güncel REN coin haber ve gelişmeleri

Kaynak