1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Altcoin Haber Dogecoin Fiyat Beklentisi Yükseliyor! İşlem Hacmi Bitcoin Cash’i Üçe Katladı.
koinmedya_brave

Dogecoin Fiyat Beklentisi Yükseliyor! İşlem Hacmi Bitcoin Cash’i Üçe Katladı.

0
fairspin_koinmedya
Kurucusuna göre köpek teması sadece bir espri olan kripto para birimi Dogecoin (DOGE), son günlerde Bitcoin Cash (BCH)’in üç katı daha fazla işlem gerçekleştirdi. Büyük kripto birimine kıyasla üçe birlik bu oran Dogecoin fiyat beklentisi ile ilgili sorulara neden oluyor.

Dogecoin Fiyat Beklentisi Yükseliyor! İşlem Hacmi Bitcoin Cash’i Üçe

Katladı.

Bitinfocharts verilerine göre son üç aydır DOGE işlemlerinin sayısı neredeyse BCH’yi hep aşmış. 2018 yılının Haziran ayındaki oranlara göre BCH’nin 13,355 işlemine karşılık DOGE 42,727 işlem gerçekleştirmiş.

Dogecoin Fiyat Beklentisi Yükseliyor
Dogecoin’in (DOGE) ve Bitcoin Cash’in İşlem Hacmi Dogecoin Fiyat Beklentisi Yükseliyor

Bitcoin (BTC)’in bir Hard Forku olan Bitcoin Cash (BCH)’in yatırımcıları, bu coini Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakomoto’nun vizyonunun gerçek dünya uygulaması olarak görüyor ve daha kullanışlı buluyor. Daha büyük blok boyutu ve daha düşük işlem masrafları nedeniyle BCH fanları bu kripto para birimini Bitcoin ile karşılaştırmaya hevesli; ikincisini kullanılabilir bir kripto paradan daha çok bir değer saklama aracı olarak görüyorlar.

Bitcoin Cash dünyanın dördüncü büyük kripto para birimi ve Dogecoin’in piyasa değeri Bitcon Cash’in gölgesinde kalıyor. Fakat bir gerçek var ki BCH bu küçük kripto para birimine kıyasla daha az kullanılıyor ve bu konu BCH eleştirmenlerinin anlatımlarında büyük oranda yer bulacağa benziyor. Bitcoin Cash’ten daha fazla kullanılması sizce Dogecoin fiyat beklentisinin yukarı çıkması için yeterli mi?

İlginç olan şu ki Bitcoin Cash’i sorgulamak için tek veri bu değil. Chainalysis tarafında yapılan son çalışma BCH’nin işlemler için rakibi olan Bitcoin’den daha az kullanıldığını gösteriyor.

BCH %90 oranında yatırım amaçlı tutuluyor, bu oran BTC için %50 civarında. Araştırmaya göre BTC zamanla daha likit olurken BCH bu konuda zamanla geriliyor. Oysa BCH kampı BTC’nin daha çok para değerleme aracı olarak kullanıldığını iddia ediyor.

Bütün bu bulgular neyi gösteriyor? Eğer BCH bu para birimini elinde tutanlar tarafından gerçekten kullanılmıyorsa o zaman iddia edilen üstünlüğü şu anda sadece teorik.

koinmedya_brave
0
0
0
X