1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. “Gerçek Bitcoin rallisi henüz başlamadı! Ama yakın…”

“Gerçek Bitcoin rallisi henüz başlamadı! Ama yakın…”

“Gerçek Bitcoin rallisi henüz başlamadı! Ama yakın…”
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in son rallisini doğru bir şekilde tahmin eden popüler bir analist, yılın başından bu yana yaklaşık %38’lik artış kaydetmesine rağmen, BTC’nin hala daha fazla yükseliş potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

Gerçek Bitcoin rallisi ne zaman?

Sosyal medyada kendini DonAlt olarak tanıtan analist, Twitter’da takipçilerine bu ayın sonuna doğru Bitcoin (BTC)’in uzun vadeli (High time frame-HTF) yatırımcılardan yeni bir sermaye akışı görebileceğini söyledi.

 

“Gerçek Bitcoin rallisi henüz başlamadı! Ama çok yakın..."

 

“Mevcut rallinin en iyi tarafı, HTF’lerin hala düşüş eğiliminde olması. Aylık kapanış olduğunda, aylık bazda nihayet yükselişe geçecek. Yani teknik olarak, HTF yatırımcıları, iki hafta içinde gelmeye başlamalı. Şu ana kadar elimizdeki tek şey önden koşma. Ve gerçek Bitcoin rallisi için gereken hamle henüz gelmedi.”

İlginizi çekebilir:

Dogecoin fiyatında ralli heyecanı! Hedef kaç dolar? – Dogecoin teknik analizi

 

 

Analistin grafiğine bakıldığında, 20.000 doların üzerinde gerçekleşecek bir aylık kapanış, Bitcoin için yüksek bir zaman dilimi için bullish bir görünüme işaret. Bununla birlikte BTC ayı, yükselişle bitirirse; DonAlt’ın bahsettiği ilk yüksek zaman dilimi dirençleri önce 35.000$ ve ardından 58.800$ civarında olacak.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin 22.878$’dan işlem görüyor.

İlginizi çekebilir:

 

 

DonAlt’a göre; ayılar Bitcoin’de satış yapmayı bırakana kadar, Bitcoin toparlanmaya devam edecek.

“Bu ralli için benim öngörüm, temelde ayıların 20.000 doların altında açığa satış yapmasını geciktiren ayılar tarafından kenarda bekletilen sermayedir.

Bu, zirveye yaklaşana kadar geri çekilmelere gerçekten izin vermeyecek.

Bu yüzden, benim en iyi tahminim yalnızca ayılar/kenarda bekleyenler satın alana kadar yukarı, ardından kısa bir süre düşüş.”

 

gerçek bitcoin “Gerçek Bitcoin rallisi henüz başlamadı! Ama yakın..."

 

Kripto stratejisti ayrıca, Bitcoin’in 20.000 doların üzerindeki mevcut yükselişinin, BTC’nin 69.000 dolardaki zirvesine benzediğine de dikkat çekiyor. DonAlt, her iki durumda da Bitcoin’in fake breakout, sahte yükseliş oluşumları gösterdiğini söylüyor.

“Zirve ve dip aynı pattern.”

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: