1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Onchain analiz platformundan Bitcoin ayı piyasasına dair çarpıcı rapor!

Onchain analiz platformundan Bitcoin ayı piyasasına dair çarpıcı rapor!

Onchain analiz platformundan Bitcoin ayı piyasasına dair çarpıcı rapor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasa veri analiz platformu IntoTheBlock, resmi web sitesi üzerinden yayınladığı yeni bir raporda Bitcoin ayı piyasasına dair dikkat çeken veriler paylaştı.  

Bitcoin ayı piyasası bitti mi?

Kripto analiz firması, on chain verilerin Bitcoin ayı piyasasının dibine dair ipuçları vermesine rağmen, genel makro ortamının hala belirsiz olduğunu söylüyor.

IntoTheBlock uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin (BTC’yi en az bir yıldır hodl eden yatırımcıların) sayısının 2022’de arttığını tespit etti. Ve raporda bu yatırımcı sınıfının Bitcoin ayı piyasaları sırasında alım yaparak, önemli bir destek seviyesi oluşturduğunu vurguluyor.

İlginizi çekebilir:

 

Onchain analiz platformundan Bitcoin ayı piyasasına dair çarpıcı rapor!

 

“Dipten destek veren HODLers – uzun vadeli Bitcoin sahipleri, Bitcoin satın almak için tarihsel olarak ayı piyasalarından yararlanır.

2022’de bir yılı aşkın süredir hodl eden adreslerin sahip olduğu Bitcoin miktarının %50 artışla 10 milyon BTC’den 15 milyon BTC’ye çıktığını gördük. Aynı model önceki ayı piyasalarında da gözlemlendi. Hodler bakiyesi ancak yeni zirveler kaydedildikten sonra düşüyor.”

İlginizi çekebilir:

Ayrıca rapor, Bitcoin sahiplerinin yarısının şu anda zararda olduğunu ve Bitcoin’in son birkaç kez ayı piyasasında dip oluşturduğunda da öyle olduğunu ortaya koyuyor.

“Önceki ayı piyasaları, IntoTheBlock tarafından ‘parasız’ olarak sınıflandırılan, BTC sahiplerinin %50 veya daha fazlasının pozisyonlarında para kaybettiği bir noktaya geldikten sonra dibe vurdu.”

 

Onchain analiz platformundan Bitcoin ayı piyasasına dair çarpıcı rapor!

 

IntoTheBlock’a göre, hisse senetleri ve kripto para birimleri -özellikle BTC- arasında FTX çöküşünün ardından yeniden korelasyon oluşmaya başladı.

Bununla birlikte platform, mevcut koşulların geçmiş ayı piyasası koşullarına benzemesine rağmen, Bitcoin için ufukta ne olduğunu kesin olarak belirlemenin zor olduğunu belirtiyor.

“Makro korelasyonlar geri döndü – FTX çöküşü boyunca ayrıştıktan sonra, kripto ve hisse senetleri yeniden birlikte hareket ediyor. Nasdaq ve Bitcoin arasındaki korelasyon katsayısı şu anda 0,86’ya yükseldi. Ve bu ikisi arasında çok güçlü bir istatistiksel ilişki olduğunu gösteriyor…

Önceki ayı piyasalarından zincir üstü metrikler, önceki dip formasyonlarını takip ediyor. Ancak bu makro faktörlerin artan korelasyon, son fiyat hareketinin bir boğa piyasasının mı yoksa sadece bir boğa tuzağının mı başlangıcı olduğu konusunda hala belirsizlik yaratıyor.”

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin 22.878$’dan işlem görüyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: