1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. “DİKKAT! Şimdiye kadar gördüğüm en büyük Bitcoin boğa tuzağı!”

“DİKKAT! Şimdiye kadar gördüğüm en büyük Bitcoin boğa tuzağı!”

“DİKKAT! Şimdiye kadar gördüğüm en büyük Bitcoin boğa tuzağı!”
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçtiğimiz yıl yaşanan büyük Bitcoin çöküşünü önceden bilen kripto analisti, mevcut piyasa rallisi ile ilgili “Şimdiye kadar gördüğüm en büyük Bitcoin boğa tuzağı!” yorumunda bulunarak yatırımcıları uyardı.

En büyük Bitcoin boğa tuzağı kapıda!

Sosyal medyada Capo olarak tanınan popüler bir kripto analisti, Twitter’da takipçilerine yeni bir uyarıda bulundu. Analist, mevcut Bitcoin rallisinin kripto boğaları için iyi sonuçlanmayacağını söylüyor.

 

"DİKKAT! Şimdiye kadar gördüğüm en büyük Bitcoin boğa tuzağı!"

 

İlgili: İşte Bitcoin fiyatında boğaların hedeflediği seviye! – Güncel BTC teknik analizi

Capo’ya göre, kripto piyasalarındaki gücün arkasında şu anda gerçek ve organik bir talep yok:

“Twitter’daki gürültüden kaçınmak için tüm bu süre boyunca grafikleri kontrol ettim. Yükseliş hareketinin gerçekleşme şekli, uzun vadeli zaman dilimindeki dirençlerin test edilme şekli… Açıkça manipüle edilmiş görünüyor, gerçek bir talep yok. Bir kez daha, gördüğüm en büyük Bitcoin boğa tuzağı. Ama beni tuzağa düşüremeyecekler.”

 

 

Başka bir analist gerçek talebi göstermek için, Bitcoin’in i18.000 dolardan yükselirken stablecoinlerin basıldığını belirttiğinde, Capo bearish duruşunu daha da artırdı ve şöyle dedi.

“Suni bir pump ne kadar uzun olursa, düşüş o kadar büyük ve sert olur.”

İlginizi çekebilir:

Bu arada geçtiğimiz hafta Capo, Bitcoin’in 21.000 dolar civarında büyük bir direnci test etme sürecinde olduğunu söylemişti.

 

 

“Uzun vadeli zaman diliminde

BTC hala büyük direnci test ediyor. Haftalık kapanış önemli olacak, ancak henüz yükselişe dair onay yok.”

( CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı 22.912 dolardan işlem görüyor.)

Bu arada, popüler başka bir analist de Bitcoin için kısa vadeli düşüş beklediğini açıkladı. BTC’nin 2018’de göreceği en düşük seviyeyi doğru tahmin eden Smart Contracter, Bitcoin için bu ay yaklaşık %38’lik bir toparlanmanın ardından, geri çekilme zamanı geldiğine inanıyor.

“BTC’nin dördüncü dalgada bir geri çekilme aşamasında olduğunu düşünüyorum. 3. dalga içindeki tüm alt dalgalar tamamlanmış görünüyor, bu yüzden kesinlikle kar almaya başlamanın zamanı geldi.

21.000$ aralığında yeniden yükleme yapmak istiyor.”

 

 

 

Bu arada Smart Contracter bu tahmini yaparken, dalgalar halinde tezahür etme eğilimi gösteren sürü psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışan gelişmiş bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisini kullanıyor. Teoriye göre, yükseliş eğilimi gösteren bir varlık birinci, üçüncü ve beşinci dalgalar sırasında yükselirken, ikinci ve dördüncü dalgalar sırasında düzeltme yapar.

Etiketler: