1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin rallisi devam eder mi? İşte, ünlü analistin yeni BTC tahmini

Bitcoin rallisi devam eder mi? İşte, ünlü analistin yeni BTC tahmini

Bitcoin rallisi devam eder mi? İşte, ünlü analistin yeni BTC tahmini
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) fiyatında yükseliş devam eder mi? Ünlü bir analist, tarihi veriler üzerinden BTC için yeni bir uyarı yapıyor. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin rallisi devam eder mi? İşte, ünlü analistin yeni BTC tahmini

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, mevcut Bitcoin rallisinin sürdürülebilirliğini sorguluyor. Bunun için tarihi emsallerine bakıyor.

Analist Cowen, Youtube’da 782.000 abonesine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in 2020’deki yörüngesini izleyebileceğini söylüyor. Söz konusu dönemde BTC fiyatı ilk önce ralli yapsa da ardından dikkat çeken oranda düşmüştü.

İlgili – İşte, Bitcoin ayı piyasasının bittiğini gösteren 3 on-chain metrik

2020 yılının Şubat ve Mart aylarında ilk önce 10.500 dolara ralli yapan Bitcoin, ardından 3.800 dolara çöküş yaşamıştı. Cowen de Bitcoin’in fiyat hareketlerinin şimdi 2020 yılındaki duruma benzediğini söylüyor. Ayrıca mevcut koşullar arasında resesyon da olduğuna dikkat çekiyor. Analist şöyle açıklıyor:

“Eğer 2020 yılında yaşananlara bakarsanız, 2020’nin ilk çeyreğinde kısa bir resesyon vardı. O zaman da 2020’in başında çok sayıda kişinin boğa olduğunu hatırlıyorum. Söz konusu dönemde de birçok indikatör yeni bir boğa piyasasının başladığına işaret ediyordu.

Burada dikkat edilmesi gereken tek bir husus var. 2020’nin başında Bitcoin’in 10.500 dolardan 3.800 dolara düşmesi BTC tarihinin tek resesyon olayıydı. Aynı zamanda çok çok kısa sürmüştü.”

Bitcoin rallisi devam eder mi? İşte, ünlü analistin yeni BTC tahmini

Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

İlgili – Ünlü analist Bitcoin hedefini güncelledi: İşte, BTC için sürpriz seviye

Cowen’e göre Bitcoin’in fiyatı bir süre 16.000 dolar ile 30.000 dolar arasında gidip gelebilir. Ancak ondan sonra net bir yön belirleyecek. Şöyle devam ediyor:

“Her zaman benzer bir durum görebilirsiniz. Bitcoin bir süre 16.000 dolar ile 30.000 dolar arasında gidip gelecek. Ancak sonuç olarak bir resesyona girecek. Yani dip seviyeleri görerek bazı düşüşler ve yükselişler kaydedecek.”

Bitcoin fiyatı şu an 23.069 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: