1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü analist Bitcoin hedefini güncelledi: İşte, BTC için sürpriz seviye

Ünlü analist Bitcoin hedefini güncelledi: İşte, BTC için sürpriz seviye

Ünlü analist Bitcoin hedefini güncelledi: İşte, BTC için sürpriz seviye
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği bir analist, Bitcoin için büyük bir trend değişiminin yolda olduğunu söylüyor. Analistin BTC ile ilgili açıklaması ve işaret ettiği seviyelere bakalım.


Ünlü analist Bitcoin hedefini güncelledi: İşte, BTC için sürpriz seviye

Kripto para analisti Kevin Svenson, Twitter’de 120.000 takipçisi ile yeni bir video paylaştı. Burada Bitcoin için makro düzeyde bir boğa dönüşüm yaşandığını belirtiyor. Şöyle açıklıyor:

“Şimdi Bitcoin tarihinin en büyük düşen takoz formasyonunu kırıyoruz. Bu formasyonun temeli 2021’de atıldı ve 2022’de oluşmaya devam etti ve 2023’e kadar ulaştı. Bunu kırmaya başlıyoruz. Tabii bu trend çizgisinin üzerinde günlük ve haftalık kapanışlar görmemiz gerekiyor. Gerçekleşirse Bitcoin için büyük bir değişim yaşanıyor demek. En önemli kısmı ise. Eğer düşen takoz formasyonunun boyutları üzerinden bir hesaplama yaparsak, burada yaşanacak kırılma Bitcoin fiyatının 50.000 doların üzerine taşıyabilir.

Formasyon buna işaret ediyor. Bitcoin tarihinin en büyük düşen takozunun hedefi 50.000 dolar.”

İlgili – Bitcoin fiyatı kritik seviyeyi desteğe çevirebilir mi? Güncel BTC teknik analizi

Ünlü analist Bitcoin hedefini güncelledi: İşte, BTC için sürpriz seviye

Kaynak: Kevin Svenson/YouTube

İlgili – Ethereum fiyatı kritik 1.650 dolar direncini kırabilir mi? Güncel ETH teknik analizi

Düşen takoz formasyonu genellikler fiyat için boğa olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda trend değişiminin işareti olarak görülüyor. Kırılmadan sonra ise fiyat higher high yaparak yoluna devam eder.

Analist Svenson ise bu tahminine rağmen Bitcoin’in hemen çok kısa sürede 50.000 dolar ulaşmasını beklemediğini de belirtiyor. Şöyle açıklıyor:

“Bitcoin’in bu seviyeye ulaşması uzun bir zaman alacak. Çünkü birçok insan için şu an 50.000 dolar seviyesi çok absürt görünüyor. Ancak işte Bitcoin’in genelde yaptığı şey de bu. Tam da hiç kimsenin beklemediği şeyleri yapar.”

Bitcoin son 24 saatte 23.300 dolara ralli yaptı ve şimdi de 23.000 dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

İlgili – Bitcoin yükselince Türk borsalarında en çok işlem gören 10 kripto para

İşte, analistin söz konusu Bitcoin değerlendirmesini yaptığı video:

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: