BTC : 66353 ₺ ETH : 1641 ₺ XRP : 1.383 ₺ LTC : 320.3 ₺ USDT : 6.742 ₺ XLM : 0.5562 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ethereum Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği
0
huobi_koinmedya

Kripto para piyasalarının en popüler altcoinlerinden Ether için güncel Ethereum teknik analizi, ETH/USD paritesi ve Ethereum fiyat grafiği için lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


04.06.2020 (Perşembe) tarihli Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

2 Haziran tarihli analizimizde Ethereum’un 250 doların üstünde tutunabilmesi için Bitcoin’in 10 bin doların üstünde tutunması gerektiğini ileri sürmüştük. Zira aynı gün Bitcoin’deki güçlü düzeltmenin ardından ETH, 250 doların üstünde tutunamadı. Bitcoin’deki 1,000 dolarlık düzeltme, Ethereum için de bir stres testi oldu. Ethereum 225 dolar seviyesinde güçlü bir destek buldu. Yazının kaleme alındığı saatte Ethereum, 240 doların üstünde işlem görüyor. 

Lütfen Bkz: Ethereum long emirlerindeki yığılma neyin habercisi?

Ethereum, 2 Haziran’daki düzeltmede dolar karşısında değer kaybetmesine rağmen Bitcoin karşısında güçlenerek çıktı. ETH/BTC paritesi 0.025 BTC’nin üstünde değer görüyor.

koinmedya_brave

eth/btc paritesi

Ethereum’un toplam piyasa içerisindeki payı ise Tradingview verilerine göre %10’un üzerine çıktı.

ETH/USD Paritesi

Aşağıda güncel ETH/USD paritesi ve canlı Ethereum fiyat grafiği veriliyor.

koinmedya_brave

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Deribit borsası verilerine göre Ethereum opsiyon işlemleri yeni bir rekora imza attı ve 20 milyon doları geçti.

ethereum opsiyonTüm bu gelişmelere rağmen Ethereum fiyatlarında olası bir düzeltme uyarısında bulunan analistler var. Nick Chong’un referans verdiği bir analist, Ethereum için 200 dolara kadarlık yaşanabilecek olası bir düzeltmeye dikkat çekiyor. Aşağıda bu Ethereum teknik analizini görüyoruz.

Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Ethereum’un 200 dolara kadar bir düzeltme yaşaması, tek başına değil tüm piyasayı ya da Bitcoin’i etkileyecek bir gelişmenin sonucunda olabilir. Bollinger Band’larının isim babası John Bollinger, bu konuda kripto para yatırımcılarını uyarıyor. Bitcoin fiyatlarında short tavsiyesinde bulunuyor.

Kaynak

02.06.2020 (Salı) tarihli Ethereum teknik analizi

Ethereum 250 doların üstüne çıkarak Mart ayından beri en yüksek değerini gördü. Kısa sürede 275 hatta 300 dolara çıkabileceğini gösterdi.

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Bitcoin fiyatlarındaki değer artışı Ethereum’a pozitif destek sunacaktır. Zira geçmiş dönem Bitcoin ve Ethereum fiyatları arasındaki ilişkiye baktığımızda pozitif bir korelasyon dikkat çekiyor. Bitcoin’in 10 bin doların üstünde tutunması, kuvvetle muhtemel ETH/USD paritesinin de 250 doların üstünde tutunmasına yardımcı olacaktır.

ETH/USD Paritesi

ETH/USD paritesi salı günü 225 dolara kadar geriledi.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Nathan Batchelor’un Capital’da yayınlanan Ethereum teknik analizi ve fiyat grafiğine göz atıyoruz. Batchelor, Ethereum’daki altın geçişine (golden cross) dikkat çekiyor. 50 dönemlik hareketli ortalama (50 MA) değerleri 200 MA’yı altan keserek üste çıktı. Golden Cross, teknik anlamda Ethereum’daki yükselen trende işaret ediyor. Aşağıda günlük ETH/USD paritesindeki değişimi görüyoruz.

Ethereum (ETH) Teknik Analizi

Ethereum fiyatları 210 doların üstünde kaldığı sürece kısa vadede fiyatlar pozitif görünümünü devam ettirecektir. 4 saatlik ortalama fiyatlar ters omuz baş omuz formunu başarıyla tamamladı. Fiyatlar kısa sürede kolaylıkla 275 doları görebilir.

Ethereum (ETH) Teknik Analizi

Kısa dönemde 217-226 dolar aralığında destek seviyesi oluşuyor.

Kaynak

01.06.2020 (Pazartesi) tarihli Ethereum teknik analizi

Ethereum Mayıs ayının son günlerinde mükemmel bir performans göstererek 247 doları gördü. Yazının kaleme alındığı saatte 235-240 dolar bandında konsolide oluyor.

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum yorumları: Uzmanından şok Ethereum (ETH) yorumu

Set Protokol’un yöneticilerinden Anthony Sassano’nun analizlerine göre mevcut Ethereum’ların %57’si son bir yıldır hiç hareket etmedi. %16’lık kesimi ise son 3 yıldır hiç hareket etmiyor. Ethereum 2.0 etkisi ile bir kısım Ethereum yatırımcısı, kripto paralarını tasarruf etmeye devam edeceğe benziyor.

ETH/USD Paritesi

Fiyatlar Pazartesi gününü 240 doların üstünde kapattı. 

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Aşağıda FXStreet takımının Ethereum teknik analizi ve fiyat grafiğini görüyoruz. Fiyatlar oldukça yükselen bir trend sergiliyor. Cari fiyatlar 100 ve 50 dönemlik hareketli ortalama (MA) seviyelerinin üstünde seyrediyor.

Ethereum (ETH) Teknik AnaliziFiyatlar %61.8’lik Fib değerlerini aştı.

MACD grafiği son fiyat hareketliliğinin etkisi ile durağanlıktan pozitife geçti. RSI değerleri trend değişim bölgesinde bulunmasına rağmen fiyatlar 235 doların üstünde güçlü biçimde tutunuyor.

Ethereum fiyatları yakın zamanda 250 dolarlık direnç testinde bulunabilir. Olası düzeltmenin etkisi ile 225 dolar seviyesinde güçlü bir destek bulacaktır.

Kaynak

Geçmiş tarihli Ethereum teknik analizi ve Ethereum fiyat grafiği

31.05.2020 (Pazar) tarihli Ethereum teknik analizi

Ethereum son 4 gün içerisinde mükemmel bir performans sergiliyor. ETH/USD paritesi gün içerisinde 247 dolara kadar yükseldi. Benzer şekilde Ethereum, Mayıs ayının ortasından beri Bitcoin karşısında da değer kazanıyor. Bu sayede Ethereum’un kripto para piyasası içerisindeki payı %10’a dayandı.

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Ethereum (ETH) Teknik Analizi

ETH/USD paritesi 247 doları gördükten sonra 235-240 dolar arasında konsolide oluyor.

ETH/USD Paritesi

Pazar gününü ETH/USD paritesi 235 doların üstünde kapattı.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Aşağıda Rakshitha Narasimhan’ın Ethereum teknik analizi ve fiyat grafiğini görüyoruz. Ethereum fiyatları 27 Mayıs’tan beri %21’in üzerinde değer artışı gösterdi.

CMF indikatörü 0’ın üstünde ve pozitif eğimini devam ettiriyor.

Ethereum (ETH) Teknik Analizi

Narasimhan’a göre ETH/USD paritesi için direnç seviyesi 243.67 dolar seviyesin oluşuyor. Narasimhan’a göre stop loss konulması gereken değerler ise 220 ve 186 dolar seviyeleri.

Analist John Kiguru’ya göre Ethereum için 250 dolar seviyesi psikolojik bir sınır oluşturuyor. Eğer bu sınır geçilirse FOMO etkisiyle fiyatlar hızlı biçimde 300 doları görebilir. Ethereum 2020’nin rekorunu 15 Şubat 2020’de 290 doları görerek kırmıştı.

Kaynak

30.05.2020 (Cumartesi) tarihli Ethereum teknik analizi

Etheruem yakaladığı alım baskısını 4’üncü gün de devam ettiriyor. 26 Mayıs (Salı) günü 196 dolara kadar gerileyen fiyatlarda %20’nin üstünde değer artışı yaşanıyor. ETH/USD paritesi gün içerisinde 240 doları gördü. Analist Wüsten’in iddiasına göre Ethereum konjonktürel olarak devam eden kış döneminin sonuna geldi ve ETH/USD paritesindeki değer artışı devam edecek.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

 Ethereum (ETH) Teknik AnaliziETH/USD Paritesi

ETH/USD paritesi Cumartesi gününü 240 doların üstünde kapattı.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bugün Eren Sengezer’in Ethereum teknik analizi ve fiyat grafiğine yer veriyoruz. Mayıs ayının ilk haftalarından dar bir alanda dalgalandırmasını sürdüren Ethereum, 8 Mart tarihindeki değerine ulaştı ve tamamen Korona Salgını öncesi dönemine geri döndü.

 Ethereum (ETH) Teknik AnaliziTeknik anlamda RSI değerlerine baktığımızda 70’e yani trend değişim bölgesine yaklaştığını görüyoruz. Ethereum güç toplamak için kısa vadede bir düzeltme yaşayabilir. Bu momentin etkisi ile 250-252 dolar arasında oluşan direnci test edebilir.

250 dolar seviyesi psikolojik bir sınır oluşturuyor. Bu direncin aşılmasıyla güçlü bir Ethereum boğa koşusu başlayabilir. Ethereum’daki güçlü bir alım baskısı altcoinlerin de canlanmasına neden olacaktır.

Kaynak

29.05.2020 (Cuma) tarihli Ethereum teknik analizi

Dünkü analizde Ethereum’da fiyatlar hariç birçok gösterge boğa sezonunda olduğundan ve Mayıs ayında Ethereum fiyatlarının ciddi bir performans gösteremediğinden bahsetmiştik. Ayın bitimine birkaç gün kala Ethereum güçlü bir ivme ile 220 doların üstüne çıktı. Ethereum hem dolar karşısında hem de Bitcoin karşısında değer kazanıyor.

Ethereum’un gösterdiği bu hamle Bitcoin hakimiyet oranında aşağıdaki ilginç görüntünün oluşmasına neden oldu.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Bir ara Bitcoin hakimiyet oranlarının %70’lere dayandığını görüyoruz. Sonrasında %66’nın altına geriliyor.

Ethereum

Ethereum 220 doların üstünde tutunabilirse önümüzdeki günlerde 250 dolarlık direnci tartışıyor olabiliriz.

ETH/USD Paritesi

Ethereum Cuma gününü 230 doların üstünde kapattı.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bugün Yaz Sheikh’in Ethereum teknik analizi ve Ethereum fiyat grafiğine göz atıyoruz. ETH/USD paritesi alçalan üçgen formunu üsten kırarak durağanlıktan yükselen trende geçiş gösterdi.

Ethereum fiyatlarının teknik anlamda karşılaşacağı ilk direnç seviyesinin 225 dolar olduğunu görüyoruz. Sonrasında ise 230 dolara denk gelen 1.414 Fib değerlerinde bir direnç hattı göze çarpıyor. RSI değerleri ise aşırı alım bölgesine giriyor.

Ethereum teknik analiziETH/BTC paritesi ise yazının kaleme alındığı saatte 0.02330 BTC seviyesinde. Ethereum Bitcoin karşısında Mayıs ayının ortasından beri yakaladığı ivmeyi devam ettiriyor.

eth/btc paritesi

Sheikh, ETH/BTC paritesinin kolayca 0.025 BTC’ye kadar hızlıca çıkabileceğini düşünüyor.

Kaynak

28.05.2020 (Perşembe) tarihli Ethereum teknik analizi

Mayıs ayını bitirmek üzereyiz ve içinde bulunduğumuz ayda Ethereum’dan Nisan ayındaki gibi bir performans göremedik. Ethereum genel olarak Mayıs ayını durağan geçirdi ve fiyatlar çoğunlukla 200-210 dolar koridoru içerisinde dalgalandı.

Ethereum’da fiyatlar hariç birçok gösterge boğa sezonunda. Bazı analistler bu göstergelerden hareketle Ethereum fiyatlarının değerinin altında olduğunu düşünüyor. Aşağıda Ethereum performansını yansıtan 4 farklı gösterge görüyoruz: Ethereum Gelişim Aktivitesi (Development Activity), Ethereum Gaz Kullanımı (Gas Used), Ethereum yaşa göre yatırım (Mean Dollar Invested Age) ve Madenci Hesapları (Miners Balance).

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Ancak bu göstergelerdeki olumlu atmosfer henüz fiyatlara yansımış değil.

ETH/USD Paritesi

ETH/USD paritesi Perşembe gününü 210 doların üstünde kapattı. 

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Aşağıda Aayush Jindal’ın Ethereum teknik analizi ve saatlik Ethereum fiyat grafiğini veriyoruz. Ethereum 100 saatlik hareketli ortalama (MA) seviyesine denk gelen 205 dolarlık direnç seviyesini kırarak pozitif yönde sinyaller veriyor. ETH/USD paritesi kısa sürede 210 doları tekrardan test edebilir.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiEthereum 196 doları gördükten sonra 10 dolarlık değer artışı ile 206 dolara kadar çıktı. Jindal’a göre Ethereum 210 direncini test etmeden önce 200 dolara kadar bir düzeltme yaşayarak moment toplayacak ve 210 dolarlı test edecek.

Ether, %23.6’lık Fib değerlerine denk gelen 209-210 dolar seviyesinde beliren direnç bölgesini kırarsa uzun vadeli yeni bir yükseliş trendi başlayabilir. Aksi taktirde Mayıs ayını Ethereum durağan biçimde geçirmiş olacak.

Saatlik MACD verileri pozitif eğimini kaybederek yatay seyirde hareket etmeye başladı.

Kaynak

27.05.2020 (Çarşamba) tarihli Ethereum teknik analizi

Gün içerisinde 200 doların altına gerileyen Ethereum, tepki alımları sayesinde tekrardan 200 doların üstüne çıktı. Benzer şekilde Bitcoin’in de tekrardan 9 bin doların üstüne çıktığını görüyoruz.

Bugün Ethereum fiyatlarını olumlu etkileyebilecek önemli haber Binance borsasından geldi. Binance, Ethereum için opsiyon işlemleri sunmaya başlıyor. İçinde bulunduğumuz ay içerisinde ABD merkezli EriX borsası da Ethereum future işlemleri sunmaya başlayacağını duyurdu. Opsiyon işlemleri ile ilgili aşağıdaki haber linkine göz atabilirsiniz. 

Lütfen Bkz: Binance opsiyon işlemleri 2 kripto para ile başlıyor

ETH/USD Paritesi

Çarşamba gününü Ethereum 200 doların üstünde kapattı.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bugünkü haberimizde Yaz Sheikh’in Ethereum teknik analizi ve Ethereum fiyat grafiğine göz atacağız. Sheikh’e göre kritik Ethereum değerleri şu şekilde:

Ethereum destek seviyeleri: $200, $187, $180

Ethereum direnç seviyeleri: $215, $220, $225

Aşağıda ETH/USD paritesindeki günlük değişimi görüyoruz. Fiyatlarda alçalan üçgen formu oluşmaya başladı. Eğer fiyatlar 215 dolara ulaşarak üçgeni üst sınırdan kırarsa 250 dolara giden yolun kapıları açılabilir ve potansiyel bir rally başlayabilir.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiKısa dönemde fiyatlar 215 (1.272 Fib değeri) dolarlık direnç seviyesi ile karşılaşıyor.  

RSI değerleri trend değişimi bölgesi sınırında ve dolayısı ile 215 dolarlık direnç testine yakın zamanda şahit olabiliriz.

Kaynak

26.05.2020 (Salı) tarihli Ethereum teknik analizi

Mayıs ayında ETH/USD paritesinde bir durağanlık gözleniyor. Kripto para piyasalarında düzeltme devam ederken Ethereum 200 dolarlık psikolojik sınırın üstünde tutunmak için mücadele ediyor. Ancak Ethereum, Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren Bitcoin karşısında değer kazanıyor.

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 0.0227 BTC’den işlem görüyor. 14 Mayıs’tan günümüze ETH/BTC paritesi 0.0200 BTC’den 0.0228 BTC’ye çıkarak %14 değer kazandı.

Ethereum piyasa hakimiyeti ETH/BTC paritesinde değer artışı sayesinde %9’un üstüne çıktı. Aşağıdaki grafikte Ethereum piyasa hakimiyetindeki değişimi görüyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

ETH/USD Paritesi

ETH/USD paritesi Salı günü 197 dolara kadar geriledi.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bu haberimizde önemli twitter fenomenlerinin Ethereum teknik analizi ve fiyat grafiklerine göz atıyoruz. Günün en dikkat çeken Ethereum analizini Wolf twitter ismi ile ün yapan analist paylaştı. Aşağıda Wolf’un grafiğini görüyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

30 bine yakın takipçisi olan Wolf, Ethereum fiyatlarının 2020’nin sonunda 790 dolara kadar çıkabileceğini iddia ediyor.

Wolf başka bir tweet’inde Ethereum fiyatlarının Eylül ayının sonunda 0.0550BTC’ye (490 dolar) kadar çıkabileceğini ileri sürmüştü.

40 binin üzerinde takipçisi olan ünlü analist Jack Sparrow ise Haziran ayının sonunda Ethereun fiyatlarının 0.0350 BTC’yi (315 dolar) bulacağını iddia ediyor.

Kaynak

25.05.2020 (Pazartesi) tarihli Ethereum teknik analizi

Bitcoin 9 bin dolarlık desteğini kaybetti ama Ethereum 200 dolarlık destek seviyesinin üstünde tutunabiliyor. Piyasadaki düzeltmenin devam etmesi durumunda Ethereum 200 dolarlık desteğini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalacak.

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Ethereum dolar karşısında değer kaybetmesine rağmen BTC karşısında değer kazanıyor. Yazının kaleme alındığı saatte ETH/BTC paritesi 0.023 BTC’nin üstüne çıktı.

Aşağıda Tomas Salles’in ETH/BTC teknik analizini görüyoruz.

eth/btc paritesiEthereum, Mayıs ayının ortasından beri Bitcoin karşısında gösterdiği performan sayesinde ETH/BTC paritesi 50 ve 200 MA değerlerinin üstüne çıktı. Benzer şekilde MACD değerlerinde de pozitif bir trend gözleniyor.

ETH/USD Paritesi

ETH/USD paritesi Pazartesi gününü 200 doların üstünde kapattı.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Aşağıda Ethereum teknik analizi ve Ethereum fiyat grafiğini görüyoruz. Ethereum fiyatları 200 dolarlık psikolojik destek seviyesinin tam sınırında ve bu hattı kaybetme riski var.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bollinger Bandları teknik anlamda Ethereum için kritik değerleri 190 ve 220 dolar olarak belirliyor. Buna göre;

Ethereum destek seviyesi: 190 dolar.

Ethereum direnç seviyesi: 220 dolar.

Ethereum fiyatları 50 ve 100 dönemli hareketli ortalama seviyelerinin hala üstünde seyrediyor.

Aşağıdaki grafikte ise MACD ve Stoch osilatöründeki değişimi görüyoruz. MACD eğrisi negatif seyretmeye başladı. Eğer fiyatlar 190 dolara kadar gerilerse MACD değerlerindeki negatif eğimin daha da arttığını göreceğiz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Kaynak

24.05.2020 (Pazar) tarihli Ethereum teknik analizi

Öncelikle sizlerin ve ailenizin Ramazan Bayramınızı KoinMedya adına kutlarım.

Ethereum gün içerisinde 205-210 dolar arasında kararsız biçimde dalgalanmasını sürdürüyor. Şimdilik 210 dolarlık direnci kırack momentten yoksun. 

Ethereum, Bitcoin karşısında Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren değer kazanıyor. Aşağıdaki grafikte ETH/BTC paritesinin 2020 yılı boyunca yaptığı dip değerleri görüyoruz. Dip değerlerdeki yükseliş, uzun vadede Ehereum’un  Bitcoin karşısında değerlenmeye devam edeceği şeklinde yorumlanabilir.

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/BTC paritesi

ETH/USD Paritesi

Ethereum haftayı 205 doların üstünde kapattı. 

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bugünkü haberimizde Akash Girimath’ın Ethereum teknik analizi ve Ethereum fiyat grafiğine göz atıyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Grafikte Ethereum’un 13 Mart’taki krizin ardından ETH/USD paritesindeki değişimi ve minimum noktaları görüyoruz. ETH/USD paritesindeki dip değerler de ETH/BTC paritesinde olduğu gibi yükselen trend gösteriyor.

Fiyat grafiğinin altında Chaikin Money Flow (CMF) değerlerindeki değişimi görüyoruz. CMF değerleri 0’ın üstünde ve pozitif eğimde yükselişini sürdürüyor. Bu açıdan CMF grafiği Ethereum yatırımcılarına satış sinyali vermiyor.

Bu arada Glassnode, 100 ETH ve fazlasına sahip cüzdan sayısındaki değişimi paylaştı. 100 ETH üzeri bakiyeye sahip Ethereum cüzdanı sayısı, yeni bir rekora imza attı. Bu durum bizlere Ethereum yatırımcılarının Ether biriktirmeye devam ettiklerini gösteriyor.

Ethereum walletKaynak

23.05.2020 (Cumartesi) tarihli Ethereum teknik analizi

Ethereum Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin krizini erken atlattı ve tekrardan 200 doların üstüne çıktı. Bu süreçte Ethereum, Bitcoin karşısında kısmen de olsa güç kazandı. ETH/BTC paritesi 0.0225 BTC’ye yükseldi.

Bitcoin halving’inden sonra kripto para piyasalarını bekleyen en önemli olay Ethereum 2.0 güncellemesi. Messari analisti Ryan Watkins’e göre Ethereum 2.0 Bitcoin halving’inden daha da etkili sonuçlar doğurabilir

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

ETH/USD Paritesi

Ethereum 200 doların üstünde güçlü biçimde tutunmaya devam ediyor. 

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Aşağıdaki grafikte Ethereum teknik analizi ve Erhereum fiyat grafiğini görüyoruz. Cari fiyatlar 50 ve 100 dönemlik üssel hareketli ortalama seviyelerinin üstünde tutunuyor.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Grafikte 100 EMA ile Bollinger Bandlarının (BB) alt sınırı 185 dolarda kesişiyor ve 185 dolar civarında güçlü bir destek seviyesi oluşuyor.

Ethereum direnç seviyesi ise BB’nin üst sınırı 220 dolara denk geliyor. ETH, en son 30 Nisan’da 220 doların üstüne çıkabildi. Ethereum, Mayıs ayı boyunca 220 doları test edecek momenti henüz bulamadı.

Aşağıdaki grafikte ise MACD ve Stoch Osilatörünü birlikte görüyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

MACD değerleri yaklaşık bir haftadır yatay seyirde devam ediyor. Ethereum fiyatlarında yukarı yada aşağı yönlü kararsızlık MACD değerlerindeki yatay seyirde de gözleniyor.

Stoch değerlerinin aşırı alım bölgesine yakın seyretmesi Ethereum’da boğa alımını geciktiriyor.

Kaynak

21.05.2020 (Perşembe) tarihli Ethereum teknik analizi

Bugün kripto para piyasaları gündemini meşgul eden olay, kayıtlara geçen 50 BTC’lik bir transfer. Bazılarımız 50 BTC’lik transfer gündem olacak kadar yüksek meblağ değil ki diye düşünebilir. Ancak bu transferi gündem yaban transfer edilen miktar değil transferin gerçekleştiği adres: 17XiVVooLcdCUCMf9s4t4jTExacxwFS5uh. Bu adresin Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu düşünülüyor. Bu transferin ardından Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında bir düzeltme yaşandı. Bitcoin 9,400 doların altına gerilerken Ethereum da 210 dolarlık desteğini kaybetti. Çünkü Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu düşünülen bu adreste 1 milyonun üzerinde BTC olduğu düşünülüyor. Ya bu kadar yüksek bakiye piyasaya dump edilirse ne olacak?

ETH/USD Paritesi

Perşembe günü fiyatlar 192 dolara kadar geriledi.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bugün Tomas Salles’in Ethereum teknik analizi ve Ethereum fiyat grafiğine göz atacağız.

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’leri piyasaya dump edilmeye başlanırsa karşımıza belirgin iki senaryo çıkabilir:

i- Dijital para yatırımcılarının ilgisi Bitcoin’den Ethereum’a yönelebilir.

ii- Bitcoin ile Ethereum dahil tüm kripto paralar çakılabilir.

Aşağıdaki grafikte ETH/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz. Bitcoin karşısında Mayıs ayının ilk yarısında değer kaybeden Ethereum, tekrardan değer kazanmaya başladı. Yazının kaleme alındığı saatte ETH/BTC kuru 0.0022 bandında. ETH/BTC kurunun karşılaşacağı kritik direnç seviyesi 0.0245 BTC. Eğer bu direnç kırılırsa Bitcoin karşısında daha güçlü Ethereum ile karşılaşabiliriz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiAşağıdaki grafikte ise ETH/USD paritesindeki değişimi görüyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiEthereum fiyatları 50, 100 ve 200 dönemlik üssel hareketli ortalama (EMA) seviyelerinin üstünde. Ayrıca 200 dolarlık psikolojik destek seviyesinin de üstünde tutunuyor. Mevcut düzeltme uzun vadeli pozitif trendi henüz değiştirmiş değil.

MACD değerleri yatay hareketine devam ediyor.

Kaynak

20.05.2020 (Çarşamba) tarihli Ethereum teknik analizi

Yatırımcı ve veri bilim uzmanı Osha Jha’ya göre Ethereum DEFI platformlarının sağladığı staking hizmetleri, Ethereum’u fonksiyonel bir değer birikim aracı haline getirebilir. Kripto para yatırımcıları, pasif biçimde tutukları Ethereum ve ERC20 token’larını staking platformlarına yatırarak stake gelirleri (faiz ve hisse gelirleri) elde edebiliyor.  

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

DEFI platformlarına depozito edilen Ethereum’un değeri 1 milyar dolara yaklaşıyor. Aşağıdaki grafikte DEFI platformlarına depozito edilen Ethereum miktarındaki değişimi görüyoruz.

ethereum defiERC20 stabil coinlerin toplam işlem hacmi ise Ethereum ile yarışıyor. Aşağıdaki grafikte ise ERC 20 stabil coin işlem hacmi (siyah grafik) ve ERC 20 stabil coin toplam piyasa değerindeki değişimi görüyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiOsha Jha, yukarıdaki gelişmelerin Ethereum’u bir fonksiyonel değer birikim aracı haline getireceğini ileri sürüyor.

ETH/USD Paritesi

Ethereum Çarşamba günün son saatlerinde 10 dolarlık bir düzeltme ile 205 dolara kadar geriledi. 

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Ethereum 210 doların üstünde tutunmaya devam ediyor. Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarındaki 4 saatlik ortalama değişimi görüyoruz. Ethereum 215 dolarlık direnç reddini yemesine rağmen 210 doların üstünde tutunuyor. Fiyatlar şimdilik istikrarlı gözüküyor ama trend çizgisi kırıldı. Bu nedenle fiyatlarda 200 dolara doğru bir düzeltme yaşanabilir. Bu seviyede 50 SMA ve 100 SMA’ya denk gelen güçlü bir destek beliriyor.

Lütfen Bkz: Ethereum madenciliği rehberi: Ethereum nasıl üretilir? Evde Ethereum mining nasıl yapılır?

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiAşağıdaki grafikte ise günlük Ethereum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Bollinger Bantlarının 222 dolara denk gelen üst sınırı, uzun vadede güçlü bir direnç oluşturuyor. Bollinger Bantlarının alt sınırı ile 50 SMA keşişiyor ve 190 dolar civarında uzun dönemli güçlü bir destek şekilleniyor.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiKaynak 1, Kaynak 2, Kaynak 3