BTC : 82351 ₺ ETH : 1.849 ₺ XRP : 45.99 ₺ LTC : 7.681 ₺ USDT : 352 ₺ XLM : 0.2406 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para PiyasasıEthereum Piyasası
  3. Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği
0

Kripto para piyasalarının en popüler altcoinlerinden Ether için güncel Ethereum teknik analizi, ETH/USD paritesi ve Ethereum fiyat grafiği için lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bitcoin dün güçlü bir hamle ile 11 bin dolarlı geçti ancak 11 bin doların üzerinde tutunamadı. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 10,870 dolar bandında işlem görüyor. İkinci büyük kripto para olan Etheruem ise tekrardan 380 doların üstüne çıktı. Aşağıda ETH/USD paritesindeki değişimi ve canlı Ethereum grafiğini görüyoruz. 

Bugün kripto para piyasalarında UniSwap’ın UNI coin’i çılgınlığı yaşanıyor. Ethereum platformunda işlem gören UniSwap’ın yönetim tokenı Binance ve Coinbase gibi büyük borsada listelenmeye başladı. UniSwap’a yönelik yoğun talep Ethereum madencilerinin kazanmasına neden oluyor. Ethereum madencileri Uni coin’in listelenmesinin ardından 1 saat içerisinde 1 milyon dolarlık işletim ücreti kazandı.

koinmedya_brave

Ethereum ekosistemini olumlu etkileyecek diğer gelişme yine DeFi platformlarından kaynaklı yaşanıyor. DeFi’lerde tutulan Ethereum miktarı rekor tazeledi ve 7 milyon adede yükseldi. 2.7 milyar dolarlık Ethereum, DeFi platformlarında kilitli tutuluyor.

ethereum teknik analizi Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

DeFi platformlarındaki canlılık Ethereum’e tekrardan 380 doların üstüne çıkardı. Rüzgar devam ederse ETH/USD paritesi tekrardan 400 doların üstünü görebilir.

Aşağıda ETH/USD paritesine ait teknik verileri görüyoruz. Ethereum boğaları 21 dönemlik hareketli ortalama seviyesinde beliren 385 dolarlık direnci kırmak için mücadele ediyor. Eğer 21 MA’lık direnç kırılırsa bir sonraki direnç seviyesi 50 MA’da yani 392 dolar seviyesinde oluşuyor.

100 dönemlik hareketli ortalama seviyesinde, 320 dolarda, orta vadeli Ethereum destek seviyesini görüyoruz.

ethereum teknik analizi Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Kaynak