1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Ethereum (ETH) teknik analizi: ETH dirençleri teker teker aşıyor!

Ethereum (ETH) teknik analizi: ETH dirençleri teker teker aşıyor!

Ethereum (ETH) teknik analizi: ETH dirençleri teker teker aşıyor!
0
Kripto para piyasası 7/24 durmaksızın devam ettiği için son derece dinamik bir piyasa. Bu piyasada 24 saatte çok şey değişebilir. Son 24 saat içerisinde ETH/USD ve ETH/BTC paritelerinde neler değişti, önümüzdeki zaman diliminde ne gibi değişiklikler olabilir, yakından bakmak için buyurun Ethereum (ETH) teknik analizi yazımıza.

Ethereum Teknik Analizi 23 Kasım 2020

ethereum teknik analizi Ethereum (ETH) teknik analizi: ETH dirençleri teker teker aşıyor!

Ethereum 600 dolar direncine doğru hızla yol alıyor. BTC’nin 18,300 dolara çekilmesinde bile bu destekten uzaklaşmak istememesi yatırımcılara Ethereum’un yönü hakkında sağlam ipucu veriyor. Şimdi daha detaylı analizimize bakalım.

 

ethereum teknik analizi Ethereum (ETH) teknik analizi: ETH dirençleri teker teker aşıyor!Daha önceki analizimizde (üstte), Ethereum’un 540 dolar bandından 510 dolar bölgesini test etmesini, buradan 625 dolara doğru yol almasını beklediğimizi belirtmiştik. Şu ana kadar fiyat beklediğimiz üzere gelişti. Ethereum ‘un yukarıdaki grafikte gösterildiği üzere ilk hedefi 625 dolar. Bu seviyeyi koruyamazsa, Ethereum 550 dolar seviyesini tekrar test edebilir ki böyle bir düzeltme sağlıklı olacaktır. Ethereum bu seviyeden 730 dolara kadar çıkabilir.

ethereum teknik analizi Ethereum (ETH) teknik analizi: ETH dirençleri teker teker aşıyor!

 

Etherum neden yükseliyor?

Ethereum kademeli olarak PoW algoritmasından Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçiyor. PoS algoritmasında yatırımcılara Ethereum ekibi muhteşem bir fırsat sunuyor. Eth stake yapmak. Minimum 32 ETH olmak üzere ilk 500 bin ETH içerisine minimum 32 tane ETH stake yapan bir yatırımcı yıllık %21.6 faiz getirisi kazanacak. Bununla birlikte DeFi projelerinde de Ether stake yapılıyor. Tüm bunlar ETH fiyatı üzerinde pozitif baskı oluşturuyor ve Ethereum fiyatını yükseltiyor.

2020 Ethereum yorum

KoinMedya olarak 2020 Ethereum yorumumuz, Ethereum’un Bitcoin’den daha önce ATH’sini göreceği yönünde. Henüz her ne kadar Bitcoin ATH’sine daha yakın gözükse de Ethereum patlama noktasında olduğunu belirtmek istiyoruz.

2020’de Ethereum yatırımı yapmak mantıklı mı?

Kripto piyasası daha alt çalışmalarını tamamlamaya çalışan bir piyasa. Bu piyasada her gün yeni fırsatlar ortaya çıkıyor. 2020 yılının en büyük fırsatı hiç kuşkusuz DeFi piyasasıydı. Defi projeleri büyük boyutta Ethereum stake yaptı. DeFi piyasası, Ethereum’un Bitcoin’den ve neredeyse tüm diğer altcoinlerden daha iyi performans göstermesine yol açarak onu 2020’deki en iyi yatırımlardan biri haline getirdi. Ethereum’un yeni yükseliş trendi daha yeni başlıyor, yani maksimum getiri getirebilecek en sağlam projelerin başında Ethereum geliyor.

Ethereum düzeltme yapacak mı?

Ethereum 700 dolara kadar durdurulamaz olacak. Şu anki teknik ve temel analizlerimize dayanarak, büyük düzeltmenin 700 dolar bandından sonra başlayacağını hesap ediyoruz. Bunun için teknik analiz yazımızı takip ediniz.

Toggle title

0

0

0

0

0

0

0