BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum fiyatını baskılayan kritik direnç: Güncel ETH teknik analizi

Ethereum fiyatını baskılayan kritik direnç: Güncel ETH teknik analizi

Ethereum fiyatını baskılayan kritik direnç: Güncel ETH teknik analizi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatı oluşturduğu işlem aralığında gidip geliyor ancak kritik bir direnç fiyatı her seferinde daha da aşağı itmeye devam ediyor. ETH/USD paritesindeki son gelişmeler ve destek/direnç seviyelerine bakalım.


Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?

Ethereum (ETH) fiyatı son büyük çöküşten sonra, 2022 yılının başlıca destek seviyesi olan 2,500 doların da altında yeni bir işlem aralığı oluşturdu. Şimdi bu aralığın destek ve direnç seviyeleri arasında gidip geliyor. Önceki gün 1,950 dolar desteğinin de altına sarkarak 1,900 dolarda dip yaptı ve çöküşle oluşan desteğe çok yaklaştı. Dün ise toparlanarak 1,950 dolar desteğini geri aldı ve şimdi de 2,000 dolar seviyesi civarında.

Genel olarak ETH/USD günlük grafiği henüz bu yatay seyri kırmak için bir belirti göstermiyor. Son çöküşle oluşan ayı durumundan kurtulması için 2,500 dolar seviyesini yeniden desteğe çevirmesi gerekiyor. Çünkü burası yılın başından bu yana başlıca destek görevi görmüş ve son çöküşle kırılarak dirence dönüşmüştü.

İlgili: Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?

ETH/USD 1 gün grafiği Kaynak: TradingView

Ethereum fiyatı destek ve direnç seviyeleri

Kısa vadede Ethereum fiyatında oluşan destek ve direnç seviyeleri için ise ETH/USD paritesi 4 saat grafiğine bakalım. Yeni işlem aralığının içinde çıkış ve inişler burada daha net görünüyor. Burada dikkat çeken başka bir şey düşen basit hareketli ortalama 50 SMA ve bu çizginin her seferinde fiyatı daha aşağı seviyelere itmesi. ETH için şu an en kritik direnç 50 SMA. Çünkü bu çizgi geriledikçe lider altcoin de her seferinde daha aşağı yönelmek zorunda kalıyor. Bu çizginin kırılmaması ve desteğe çevrilmemesi durumunda işlem aralığının alt sınırını kırma riski de var.

ETH için şimdi ilk destek 1,950 dolar – 2,000 dolar bölgesi. Daha altta ise 1,870 dolar desteği var ki son çöküş sonrasında oluşması önemli.

Yukarıda ise 50 SMA şimdi 2,019 dolarda. Buranın üzerinde 4 saat mumu kapanışı bu direncin kırılması anlamına gelir ki kripto para buradan bir sonraki direnç olan 2,150 dolar – 2,200 dolar seviyelerine doğru yeni bir gidişimde bulunabilir. Bu işlem aralığı kırılmadan daha ilerideki seviyeleri konuşmaya gerek yok.

Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?

ETH/USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

İlgili – Ethereum (ETH) nedir, nereden, nasıl satın alınır ve geleceği nasıl?

Özet olarak Ethereum için önemli destek ve direnç seviyeleri şöyle:

  • Destek seviyeleri: 1,950 dolar ve 1,870 dolar
  • Direnç seviyeleri: 2,150 dolar ve 2,200 dolar

Ethereum teknik indikatörler

Teknik indikatörler genel olarak alıcı ve satıcıların güçlerinin eşit olduğunu gösteriyor. Bundan dolayı piyasada bir yön belirsizliği var ki traderler işlem aralığının sınırladı içinde kalmaya devam ediyor.

İlgili – Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.