BTC : 78175 ₺ ETH : 2680 ₺ XRP : 2.073 ₺ LTC : 401.6 ₺ USDT : 7.018 ₺ XLM : 0.734 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği
0
huobi_koinmedya

Kripto para piyasalarının en popüler altcoinlerinden Ether için güncel Ethereum teknik analizi, ETH/USD paritesi ve Ethereum fiyat grafiği için lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Ethereum’un bugün doğum günü. Tam 5 yıl önce bugün Ethereum’un ilk bloku kazıldı ve bu bloku kazan madenciler, blok karşılığında 5 ETH ödül kazandılar. Günümüzde ise Ethereum madencileri blok başına 2 ETH kazanıyor.

Dün Ethereum’u dolaylı biçimde ilgilendiren bir gelişme Cardano ekosisteminde yaşandı ve Cardano Shelley güncellemesini tamamladı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ayrıca Ethereum’un kurucularından. Cardano dün gerçekleştirdiği Shelley güncellemesi ile PoS tipi madenciliğe dev bir adım attı. Aslında Shelley, Ethereum 2.0’ın yapmaya çalıştığını gerçekleştirdi. PoS tipi madenciliğe geçiş çalışmaları Cardano, Ethereum’dan daha hızlı yürütüyor.

Cardano fiyatları dünkü hardfork’a olumlu ya da olumsuz ciddi bir tepki göstermedi. Çünkü piyasa, Shelley güncellemesini önceden fiyatlandırmıştı. ADA/USD paritesi Haziran-Temmuz arasında 1 aylık süreç içerisinde %100’ün üzerinde değer kazandı. ADA/USD paritesindeki değişim Ethereum yatırımcıları için önemli çünkü Ethereum 2.0 güncellemesi yaklaştığında ETH/USD paritesi de benzer yolu takip edebilir.

koinmedya_brave

Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 321 dolar bandından işlem görüyor. ETH/USD paritesi 320 dolar hattından gidip geliyor. Aşağıda güncel ETH/USD paritesi ve canlı Ethereum fiyat grafiği veriliyor.

Ethereum 1.272’lik Fib değerlerine denk gelen 323 dolarlık direnç ile mücadele ediyor. ETH/USD paritesi 4 gündür bu direnç seviyesini kırmakta başarılı olamıyor. Aşağıdaki grafikte Yaz Sheikh’in hesapladığı kritik değerleri görüyoruz.

Ethereum (ETH) Teknik Analizi

koinmedya_brave

Ethereum destek seviyeleri: $306, $300, $287

Ethereum direnç seviyeleri:  $323, $333, $342

Sheikh, Ethereum RSI değerlerinin aşırı alım bölgesine girdiğine dikkat çekiyor.

Bitcoin’in son hamlesi ile ETH/BTC paritesi tekrardan 0.030BTC’nin altına geriledi. ETH/BTC paritesi, yazının kaleme alındığı saatte 0.02926 BTC’den işlem görüyor. 

Kaynak

 

Total
0