1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum fiyatı kritik 1.300 dolar bölgesine ulaştı: Güncel ETH teknik analizi

Ethereum fiyatı kritik 1.300 dolar bölgesine ulaştı: Güncel ETH teknik analizi

Ethereum fiyatı kritik 1.300 dolar bölgesine ulaştı: Güncel ETH teknik analizi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatı önemli ölçüde değer kazanarak, kritik öneme sahip 1.300 dolar seviyesine kadar yükseldi. ETH/USD paritesindeki son gelişmeler ile destek ve direnç seviyelerine bakalım.


Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?

Ethereum (ETH) fiyatı son iki günde dikkat çeken bir yükseliş kaydetti. Yükseliş öncesi ise 1.150 dolar destek seviyesini ziyaret eden lider altcoin, buradan yönünü yukarı çevirdi. Bu ralli sırasında 1.200 doların üzerine çıkan ETH fiyatı, önündeki ana dirençler olan 1.240 dolar ve 1.275 dolar seviyelerini de kırdı. Daha önce destek görevi gören bu seviyeler, FTX çöküşünden sonra ana direnç bölgesine dönüşmüştü. Öyle görünüyor ki Ethereum fiyatı şimdi bu destekleri geri almaya çalışıyor.

ETH/USD paritesi günlük şunu görüyoruz. Ethereum fiyatı son iki günde sırasıyla yüzde 4 ve yüzde 6,5’i aşan yeşil mumlarla ralli yaptı. Bu ralli sırasında 1.310 dolara kadar çıktı ve rallinin bugünkü gün içi zirvesini kaydetti. ETH aynı zamanda Eylül ve Ekim aylarının büyük bir bölümünde sıkıştığı işlem aralığının da içine döndü. Şimdi bir miktar gerilese de aralıkta kalmaya devam ediyor. Önünde ise kritik 1.300 dolar seviyesi dikkat çekiyor.

İlgili – Artık Ethereum (ETH) coinleri mumla arayacaksınız!

Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?ETH/USD 1 gün grafiği Kaynak: TradingView

Ethereum fiyatı destek ve direnç seviyeleri

Kısa vadede Ethereum fiyatında oluşan destek ve direnç seviyeleri için ise ETH/USD paritesi 4 saat grafiğine bakalım. Bu grafikte ilk önce şunu görüyoruz. ETH fiyatı ralli yaparak ilk önce 1.240 dolar seviyesinin üzerine çıktı. 1.275 dolarda bir süre direnç gördü ancak kısa sürede bu seviyeyi de aştı. Şimdi önünde 1.300 dolar direnci var ve burada mola vererek 1.275 dolar desteğini test ediyor. Eğer 1.275 dolar ya da 1.240 dolar desteklerini korursa, buradan yeni bir yükseliş hamlesi gelebilir.

Ethereum fiyatının önünde şimdi 1.300 dolar direnci var. Bir miktar ilerisinde ise gerileyen 200 SMA basit hareketli ortalama çizgisi dikkat çekiyor. Bu teknik çizgi şimdi 1.331 dolarda ve fiyatın önündeki başka bir engel de burası olabilir. Ancak nihai hedef ve ana direnç bölgesi 1.400 dolarda. Ancak yeni bir yükseliş girişimi için 1.275 dolar ya da 1.240 dolar desteklerinin test edildikten sonra korunması gerekiyor.

İlgili – Ethereum (ETH) nedir, nereden, nasıl satın alınır ve geleceği nasıl?

Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?ETH/USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Özet olarak Ethereum için önemli destek ve direnç seviyeleri şöyle:

  • Destek seviyeleri: 1.275 dolar ve 1.240 dolar
  • Direnç seviyeleri: 1.300 dolar ve 1.400 dolar

Ethereum teknik indikatörler

Teknik indikatörlerden MACD boğa bölgesinde. RSI ise 70 seviyesinin hemen altında.

Ethereum fiyatı 2022 sonunda kaç dolar olur?

Coinmarketcap sitesinin Ethereum fiyat tahminine göre, ETH fiyatı 31 Aralık 2022 tarihinde ortalama 1.340 dolar – 1.410 dolar arasında işlem görecek. Bunun için platformda şimdiye kadar 2 bini aşkın kullanıcı tahminini paylaştı. Bu da mevcut fiyattan yüzde 4 civarında yükseliş anlamına geliyor. 

İlgili – Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Canlı Ethereum fiyat grafiği

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.