fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum teknik analizi: Fiyatlar 3,400 dolar bandına hızlıca yükselebilir!

Ethereum teknik analizi: Fiyatlar 3,400 dolar bandına hızlıca yükselebilir!

Ethereum teknik analizi: Fiyatlar 3,400 dolar bandına hızlıca yükselebilir!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında hafta başında yaşanan türbülans sona ermişe benziyor. Ethereum 3 bin dolarlık desteği geri aldı ve fiyatlar hızlı biçimde 3,400 dolar bandına yükselebilir.

 Ethereum teknik analizi: Fiyatlar 3,400 dolar bandına hızlıca yükselebilir!

Teknik değerlere göz atmadan önce makro ekonomik gelişmelere kısaca göz atalım. Hafta başında kripto para piyasalarında ve finansal piyasalarda Çin merkezli Evergrande emlak şirketi nedenli bir panik yaşandı. Bilançosu bozulan dev emlak şirketinin iflas edebileceği iddia edildi. Evergrande’nin iflası nedeniyle Uzak Doğu Asya merkezli bir küresek krizin yaşanacağı korkusu, hafta başında piyasalarda dalgalanmalara neden oldu. Neyse ki Çin yönetimi Evergrande’ye 19 milyar dolarlık destek çıktı ve Evergrande’nin iflası önlenmiş oldu.

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? 

Makro ekonomik alanda diğer önemli faktör ise FED’in faiz kararı idi. FED faizleri sabit bıraktı. Bu şu anlama geliyor: Likidite bol hayata devam! Fiat paralardaki enflasyonist politikalar kripto paralar lehine bir ortam yaratıyor. Aksi bir engel olmaz ise haftanın devamında kripto piyasalardaki hakim renk “yeşil” olacağa benziyor.

Ethereum teknik analizi: İşte ETH boğalarını korkutan seviye!

Gelelim Ethereum teknik göstergelere!

Aşağıdaki grafikte Ethereum günlük fiyat mumlarının Bollinger Bandları (BB) içerisindeki hareketini görüyoruz. Günlük fiyatalar en son 21 Temmuz’da BB alt sınırını ziyaret etmişti. Bu seviden sonra ETH/USD paritesinde yükselen bir trend gözlendi. Ta ki 20 Eylül’e kadar. 20 Eylül’de tekrardan BB alt sınırını ziyaret eden paritede tekrardan yükselen bir trend beklenebilir.

ethereum teknik analizi Ethereum teknik analizi: Fiyatlar 3,400 dolar bandına hızlıca yükselebilir!

Ancak şunu belirtmekte yarar var: 21 Temmuz ile kıyasladığımızda Ethereum BB grafiğinde alt ve üst band aralığının arttığı gözlerden kaçmıyor. Geniş BB aralıkları her zaman yüksek volatilite işareti olarak okunmalı. Yani ilerleyen günlerde ETH/USD paritesinde yüksek dalgalanmalar görebiliriz.

ethereum teknik analizi Ethereum teknik analizi: Fiyatlar 3,400 dolar bandına hızlıca yükselebilir!

Stoch RSI değerlerinde trend değişimi gözleniyor. Stoch RSI ile beraber fiyatlarda da 3,400 dolara doğru (BB’nin orta çizgisi) bir hareket yaşanabilir.

Lütfen Bkz: Ethereum madenciliği rehberi: Ethereum nasıl üretilir? 

MACD değerlerinde is bir dip oluşumu dikkat çekiyor.

Kaynak

Canlı ETH fiyatı: $ 3,112.88

Canlı Ethereum fiyat grafiği

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.