fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum teknik analizi: İşte boğalar için en kritik seviye!

Ethereum teknik analizi: İşte boğalar için en kritik seviye!

Ethereum teknik analizi: İşte boğalar için en kritik seviye!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçtiğimiz hafta yaşanan geri çekilmenin şokunu atlatan Ethereum, nihayet yükselişe geçti. Ancak teknik göstergeler, bazı kritik seviyelere işaret ediyor.

Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?

Ethereum, USD karşısında 3.000 doların üzerinde istikrarlı bir yükseliş hareketi başlattı. ETH fiyatının yakın vadede yükselişe devam etmesi için 3.200 doları aşması gerekiyor.

Ethereum teknik analizi: İşte ETH boğalarını korkutan seviye!

Ethereum fiyatı güçlü bir ivme kazanıyor!

Ethereum 2.750 dolar civarında güçlü bir destek buldu ve Bitcoin’de olduğu gibi ETH’de yeni bir yükseliş hareketi başlattı. Ve pozitif bölgeye geçmek için 2.880 ve 2.950 dolardaki direnç seviyelerini kırdı.

Ayrıca ETHUSD paritesine ait saatlik grafikte 2.925 dolara yakın direnç gösteren büyük bir düşüş kanalında da kırılma oldu. Parite 3.000 dolarlık bölgenin üzerine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yaklaştı. Burada ivme kazandı ve ardından 3.100 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Ethereum fiyatı şu anda 3.175 dolarlık bölgenin yakınında önemli bir dirençle karşı karşıya. 3.165 dolara kadar yükseldi ve şu anda daha düşük bir seviyede düzeltme yapıyor.

Bu arada alıcılar için ilk destek 3.065 dolar seviyesinin yakınında bulunuyor. Bu seviye aynı zamanda, pariteyi 2.740 dolardan 3.165 dolara taşıyan yükseliş hareketinin %23,6 Fib geri çekilme seviyesine de yakın.

ethereum teknik analizi Ethereum teknik analizi: İşte boğalar için en kritik seviye!
 1 saatlik ETHUSD grafiği – Kaynak: TradingView.com

Yukarı yönde, ilk direnç 3.165 dolar seviyesine yakın iken; ilk büyük direnç 3.175 dolar seviyesinin yakınında oluştu. Şimdilik en önemli direnç ve kırılma bölgesi ise 3.200 dolarlık bölgede.

3.200 dolarlık direncin üzerinde gerçekleşecek bir kapanış, fiyatı daha da yukarılara taşıyabilir. Bu durumda, fiyat 3.320 dolara yükselebilir.

ETH fiyatı daha fazla düşer mi?

Ethereum 3.165 ve 3.200 dolardaki direnç seviyelerinin üzerine çıkamazsa, aşağı yönlü bir düzeltme başlatabilir. Böylece aşağı yöndeki ilk destek 3.065 dolar seviyesine yakın olacak.

Şu an için bir sonraki büyük destek, 3.000 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınında oluşuyor gibi görünüyor. Daha fazla düşüş ise, 2.740 dolarlık dipten 3.165 dolara kadar devam eden yukarı yönlü hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesinin test edilmesine neden olabilir. Fiyat, 2.950 doların üzerinde kalamazsa, yakın vadede düşüşe devam edebilir.

ETHUSD için teknik göstergeler:

  • Saatlik MACD: ETHUSD pairtesi için saatlik MACD yükseliş bölgesinde yavaş yavaş hız kaybediyor.
  • Saatlik RSI: ETHUSD için saatlik RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça üzerinde.
  • En önemli destek seviyesi. 3.065$
  • En önemli direnç seviyesi: 3.175$

 Kaynak

Canlı ETH fiyatı: $ 3,149.42

Canlı Ethereum fiyat grafiği

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.