BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum fiyatının gözü yükseklerde: Güncel ETH teknik analizi
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ethereum fiyatının gözü yükseklerde: Güncel ETH teknik analizi

Ethereum fiyatının gözü yükseklerde: Güncel ETH teknik analizi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatı dün 1,800 doların üzerine yeni bir salınım yaptı. Ancak öyle görünüyor ki oluşan yeni formasyondan yeni bir yukarı yönlü sıçrama gelebilir. ETH/USD paritesindeki son gelişmeler ve destek/direnç seviyelerine bakalım.


Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?

Ethereum (ETH) fiyatı 900 dolar dip seviyesinden başlayan yükseliş devam ediyor. Lider altcoin son günlerde 1,750 dolar direncine takılmıştı. Son yükseliş hamlesinde ise bu direncin de üzerine çıktı. Yerel zirve ise 1,818 dolarda oluştu. Şimdi buradan bir miktar gerilese de hala 1,750 doların üzerinde. Yine de bu direncin kararlı bir şekilde kırıldığını söylemek için erken.

Kısa vadede Ethereum fiyatı son rallinin düzeltmesini yaparak destek seviyelerini test edecek. ETH/USD paritesi günlük grafikte basit hareketli ortalama 100 SMA çizgisi önem taşıyor. Çünkü daha önce direnç olan bu çizgi kırıldıktan sonra destek görevi görmeye başladı. Düzeltme ve destek oluşturma sürecinden sonra ise yeniden hedef 1,800 doların üzeri olacak.

İlgili – Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?ETH/USD 1 gün grafiği Kaynak: TradingView

Ethereum fiyatı destek ve direnç seviyeleri

Kısa vadede Ethereum fiyatında oluşan destek ve direnç seviyeleri için ise ETH/USD paritesi 4 saat grafiğine bakalım. Burada 1,700 doların hemen altındaki 50 SMA çizgisinden başlayan yükseliş hamlesi dikkat çekiyor. Ayrıca 1,800 doların üzerine çıktıktan sonra ani bir salınımla 1,725 dolara kadar bir düşüş de var. Ancak bu düşüşten hızla toparlanan lider altcoin şimdi 1,760 dolar civarında destek oluşturmaya çalışıyor. Tabii bu desteğin henüz çok kırılgan olduğunu da hatırlatalım. Ana destek bölgesi hala 1,700 dolar civarında.

Önündeki ilk direnç ise sonra mini ralliyi durduran 1,790 dolar seviyesi. Daha ileride ise son yerel zirvesinin işaret ettiği 1,820 dolar direnci var. Genel olarak ise fiyatın yaklaşık son 10 gündür kırılamayan 1,750 dolar direncinin üzerine çıkması ETH için pozitif bir işaret. Bu seviye fiyata aşağı yönlü baskı yapıyordu. Şimdi desteğe çevrilmesi durumunda Ethereum yoluna devam edebilir.

İlgili – Ethereum (ETH) nedir, nereden, nasıl satın alınır ve geleceği nasıl?

Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?ETH/USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Özet olarak Ethereum için önemli destek ve direnç seviyeleri şöyle:

  • Destek seviyeleri: 1,760 dolar ve 1,700 dolar
  • Direnç seviyeleri: 1,790 dolar ve 1,820 dolar

Ethereum teknik indikatörler

Teknik indikatörlerden MACD boğa bölgesinde. RSI ise aşırı alımın sınırından gerileyerek 60 seviyesine yaklaşıyor.

İlgili – Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Canlı Ethereum fiyat grafiği

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0