1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Ethereum (ETH) teknik analizi: Durum kritik

Ethereum (ETH) teknik analizi: Durum kritik

Ethereum (ETH) teknik analizi: Durum kritik
0
Kripto para piyasası 7/24 durmaksızın devam ettiği için son derece dinamik bir piyasa. Bu piyasada 24 saatte çok şey değişebilir. Son 24 saat içerisinde ETH/USD ve ETH/BTC paritelerinde neler değişti, önümüzdeki zaman diliminde ne gibi değişiklikler olabilir, yakından bakmak için buyurun Ethereum (ETH) teknik analizi yazımıza.

Ethereum Teknik analizi 27 Ekim 2020

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip

ETH/USD paritesine yatırımcılar son 24 saatte biraz hayal kırıklığına uğramış durumda. Ether, son günlerde 419 seviyesine kadar yükseldi. 419 seviyesi, 488 dolar zirvesinden 308 dolar dip seviyesine olan düşüşün fib 0.618 seviyesine denk gelmekte. Bir bakıma son düşüşün düzeltmesini yaptı diyebiliriz.
Ether güne 417 dolardan başladı ama bu seviyeyi koruyamayarak gittikçe irtifa kaybetti ve kendisi için destek seviyesi 488 doların altına düşerek 481 dolara kadar geriledi. Tekrardan işleme girmek için fiyatın 488 doların üstüne çıkması ve koruması gerekiyor. Stop seviyesini de 480 dolara çekmek mantıklı olacaktır. Fiyat bu seviyeyi koruyamazsa 350 dolar bölgesinde yer alana ana destek hattını tekrar test edebilir. Şayet fiyat 420 dolar seviyesinden geçen direnç çizgisini kırarsa Ehereum’un 489 dolara kadar yolunda herhangi bir engel bulunmuyor.

ETH/BTC paritesi

ethereum teknik analizi Ethereum (ETH) teknik analizi: Durum kritik
ETH/BTC paritesinde ise fiyat uzun zamandır alçalan bir kama formasyonu oluşturuyor. Alçalan kama formasyonu yukarıya kırmasıyla ünlüdür. Ancak son düşüş Ether’in destek hattının altına düşmesine yol açtı. Yaıznın kaleme alındığı an itibariyle ETHBTC paritesi 0.0289 sat. değerinden alıcı buluyor.
Ethereum’un  formasyonun içine girme çabalarının henüz başarısız olduğunu görüyoruz. Fiyat formasyonun içine giremezse, ETH/BTC çiftinin %30 civarında değer kaybetme ihtimali bulunuyor. Doğru işlem girmek için en azından fiyatın tekrar formasyonun içine girmesi beklenmeli.
Piyasada yaşanan bu son can sıkıcı düşüş kuşkusuz sadece Ethereum’a has değildi. Piyasa bir kaç istisna dışında özellikle BTC paritesi karşısında ciddi değer kaybetti. Bu durumun yaşanmasının temel sebebi BTC.D grafiğinin yükselmesiydi.

BTC.D

ethereum teknik analizi Ethereum (ETH) teknik analizi: Durum kritik
BTC.D grafiğinin hedefi 63.5. Ümit ediyoruz ki, bu seviyeden dönsün. Aksi takdirde altcoinlerin canını çıkaracaktır.

Aşağıda ETH/USD paritesindeki değişimi ve canlı Ethereum grafiğini görüyoruz.

NOT: Yatırım tavsiyesi değil, bilgilendirme amaçlıdır.

koinmedya_brave