BTC : 87169 ₺ ETH : 3219 ₺ XRP : 2.183 ₺ LTC : 422 ₺ USDT : 7.369 ₺ XLM : 0.7683 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği
0
huobi_koinmedya

Kripto para piyasalarının en popüler altcoinlerinden Ether için güncel Ethereum teknik analizi, ETH/USD paritesi ve Ethereum fiyat grafiği için lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Ethereum DeFi rüzgarının etkisi ile 20 Temmuz’dan sonra ciddi pump yaparak 235 dolar seviyesinden 400 dolara kadar değerini arttırdı. DeFi platformlarının çoğunun Ethereum blockchain’inde işlem görmesi, Ethereum blockchain’ini birçok katkısı var:

  • Ethereum gas fiyatlarında ve işletim ücretlerinde artış gerçekleşiyor.
  • DeFi platformlarında stake edilen Ethereum miktarı artıyor.

100 megahash’lik işlem karşılığında Ethereum madencileri yaklaşık 3 dolar işletim ücreti alıyorlar. Ayrıca DeFi platformlarına depozito edilen Ethereum miktarı her geçen gün artıyor.

Ancak Ethereum, DeFi platformlarının riskini de üstleniyor. DeFi platformlarında meydana gelecek olası bir kriz, Ethereum fiyatlarını da olumsuz etkileyecektir. Bugün Ethereum blockchain’inde işlem gören YAM isimli bir DeFi platformunun tokenı değerini dakikalar içerisinde sıfırladı.

koinmedya_brave

ethereum teknik analizi Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiğiBu gelişmenin üzerine Ethereum fiyatlarında kısa dönemli bir dalgalanma yaşandı. ETH/USD paritesi 396 doların üstünden 375 dolara kadar geriledi. Ancak Ethereum hızlı biçimde toplanarak 390 dolar seviyesine çıktı. Aslında bu gelişme sayesinde DeFi platformlarında yaşanan iflas ya da ciddi değer kayıplarının Ethereum fiyatları üzerindeki etkisi görmüş olduk.

ethereum teknik analizi Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Eğer kripto para piyasaları genel olarak düşüş trendinde olsaydı, Ethereum YAM krizini bu kadar hızlı atlatamayabilirdi. Aşağıda ETH/USD paritesindeki değişimi ve canlı Ethereum grafiğini görüyoruz. 

koinmedya_brave

Ethereum fiyatları 9 dönemlik hareketli ortalamanın (9 MA) altında 21 dönemlik hareketli ortalamanın (21 MA) üstünde işlem görüyor.

Ethereum (ETH) Teknik Analizi

2019 yılının zirve değeri (365 dolar) ile 21 dönemlik hareketli ortalama seviyesi (360 dolar) arasında Ethereum için bir destek seviyesi oluşuyor. ETH/USD bu seviyenin üstünde durduğu sürece 500 dolar imkansız bir hedef değil.

Kaynak

Total
0