1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum fiyat tahmini: Hedef 10.500$!

Ethereum fiyat tahmini: Hedef 10.500$!

Ethereum fiyat tahmini: Hedef 10.500$!
0
“sportsbet”

Geçtiğimiz günlerde 1.420 dolara ulaşarak yeni ATH’ye imza atan Ethereum’un uzun vade hedefi belli oldu. Bloomberg’e konuşan Fundstrat Global Advisors’dan David Grider, olay yaratacak bir tahminde bulundu.

Ethereum gözünü ekzosfere dikti!

koinmedya_telegram

Ethereum gözünü ekzosfere dikti (Ekzosfer: Atmosferin en üst tabakası). Fundstrat Global Advisors’un en önemli stratejistlerinden ve aynı zamanda ünlü bir bilgisayar bilimcisi olan David Grider, Bloomberg’e olay yaratacak açıklamalarda bulundu. Grider, merkezi olmayan DeFi projelerin popülerliğinin Ethereum’a dayandığını belirterek, ETH için 7x’lik bir yol haritası çizdi.

ethereum fiyat tahmini Ethereum fiyat tahmini: Hedef 10.500$!

David Grider:

”DeFi projelerinde gördüğünüz popülarite Ethereum’a dayanıyor. Bildiğiniz gibi SUSHİ vb. pek çok Defi tabanlı proje, Ethereum ağını yani ERC20 kontratlarını kullanıyor. Bu projelerin önündeki en büyük engelse hiç kuşku yok ki oldukça yüksek olan Ethereum Gas fiyatları olarak duruyor.

koinmedya_brave

Ancak Ethereum’un gerek ETH 2.0 yükseltmesiyle gerekse diğer yükseltmeler sayesinde bu sorunu aşacağını düşünüyorum.

Merkezi olmayan finans aygıtları yani DeFi’ler, insanların bankalar gibi geleneksel aracılara ihtiyaç duymadan borç verme veya borç alma gibi finans işlemlerini yapmasına olanak tanıyor. Ve bu teknoloji, ileride çok daha yaygın hale gelecek gibi duruyor.

DeFi projelerine kol kanat olan Ethereum’un da bu doğrultuda yükseleceğini düşünüyorum. Ben ETH hedefimi 10.500 dolar olarak veriyorum.”

David Grider Bloomberg’e verdiği bu röportajın ardından, Ethereum hedefini kişisel Twitter adresinden de yayımlamayı ihmal etmedi.

650 doları tutturan analistten yeni Ethereum fiyat tahmini

Bitcoin dün 24 bin doları geçerek yeni bir rekora imza attı. Bitcoin’in toplam piyasa büyüklüğü 445 milyar doları buldu. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin 23,600 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin piyasanın %65.6’sına sahip.

Bitcoin’deki yüksek performansa rağmen Ethereum ve XRP gibi öncü altcoinlerin performansı Bitcoin’in gölgesinde kalıyor. İki kripto para da Bitcoin karşısında değer kaybediyor.

Bitcoin’deki boğa koşusu 23-24 bin dolar bandından durağanlaşırsa altcoinlere gün doğabilir ve Ethereum yeni hedeflere yelken açabilir.

Aşağıdaki grafikte 2020 yılı boyunca ETH/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz.

ethereum fiyat tahmini Ethereum fiyat tahmini: Hedef 10.500$!

26 Ağustos ve 19 Kasım tarihlerinde Bitcoin fiyatları durağanlığa geçtiği dönemde ETH/USD paritesinde ciddi değer artışları yaşandı. Ethereum’da benzer hamleler ilerleyen günlerde gelebilir.

Ethereum’un 650 doları bulabileceğini iddia eden ve ilgi ile takip edilen CRYPTOBIRD mahlaslı analist, Ethereum’un ilerleyen süreçte 1,000 doları görebileceğini ileri sürüyor.

Lütfen Bkz: Ethereum Rehberi: Ethereum nedir, ETH nereden ve nasıl satın alınır, nasıl üretilir, geleceği nasıl?

Analist, 650 dolarlık tahminini ileri sürdüğünde ETH/USD paritesi 450 dolar bandında hareket ediyordu. Yani tahmininden ETH/USD paritesi sadece 200 dolar gerideydi. Şimdi ise tahmini ETH/USD paritesi ile gerçek değer arasında 350 dolarlık bir fark bulunuyor. Analistin tahmininin tutup tutmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Aşağıdaki tweet’te söz konusu analistin tahmininin ve analizini görüyoruz.

Kaynak

Güncel Ethereum fiyat tahmini

Simon Dedic, Blockfyre Kurucu Ortağı ve Moonrock Capital Yöneticisi

Simon Dedic, ETH fiyatını uzun vade de 9.000 dolar olarak görüyor. Bu gerçekleştiğinde Bitcoin 150K, LINK ise 200 dolar seviyesine ulaşacak öngörüsünde bulunuyor

Skew analitiğe göre Ethereum’un 2020 yılı sonu tahimini 480 dolar.

James Todaro ise Ethereum’un en sonunda 9,000 doları göreceğini iddia ediyor.

Ark Capital’ın kurucusu Brian Schuster ise Ethereum’un 2024 yılında 100,000 doları göreceğini iddia ediyor.

Gov Capital 2021’de Etheruem 2.0 güncellemesinin etkisi ile Ethereum’un 604 doları göreceğine inanıyor.

Gov Capital 2022’de Ethereum’un 2,500 doları görebileceğini iddia ediyor.

Prime XBT, Fibonacci diziliminden hareketle 2025 yılında Ethereum 3,700; 5,100 ve 5,700 rakamlarına ulaşabileceğini ileri sürüyor. 

Ethereum fiyatlarında son günlerde yaşanan fiyat artışında Ethereum 2.0 güncellemesi ve DeFi’ler etkili oluyor. Ethereum’un bu sürecin meyvelerini hangi seviyeye kadar toplayacağını zamanla göreceğiz.

Kaynak

2020 yılı Ethereum fiyat tahmini nedir?

Koinmedya olarak, Ethereum’un 2020 yılı sonu tahminimiz 840 dolar.

2021 yılı Ethereum fiyat tahmini nedir?

2021’de Ethereum 2.0 güncellemesinin etkisi ile Ethereum’un 3.000 doları göreceğine inanıyoruz.

2022 yılı Ethereum fiyat tahmini nedir?

2022’de Ethereum’un 5.000 doları görebileceğini tahmin ediyoruz.

2025 yılı Ethereum fiyat tahmini nedir?

Fibonacci diziliminden hareketle 2025 yılında Ethereum’un 10.000 dolara kada ulaşabileceğini tahmin ediyoruz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.