1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. İşte, Bitcoin ayı piyasasının bittiğini gösteren 3 on-chain metrik

İşte, Bitcoin ayı piyasasının bittiğini gösteren 3 on-chain metrik

İşte, Bitcoin ayı piyasasının bittiğini gösteren 3 on-chain metrik
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain analiz şirketi Glassnode, Bitcoin (BTC) ayı piyasasının geride kaldığını gösteren 3 on chain indikatörü açıkladı. Bu indikatörlerin ne gösterdiğine bakalım.


İşte, Bitcoin ayı piyasasının bittiğini gösteren 3 on-chain metrik

Kripto piyasası analizleri ile ünlü Glassnode, ilk önce stabil coin arz oranına (stablecoin supply ratio – SSR) bakıyor. Bu indikatör, Bitcoin ile stabil coinler arasındaki sermaye akışlarını izliyor.

SSR’deki yükseliş, yatırımcıların stabil coinleri kullanarak BTC aldığını gösteriyor.

Glassnode’a göre bu metrik, sermayenin stabil coinlerden yeniden Bitcoin’e dönmeye başladığını gösteriyor. Ayrıca mevcut veriler 2018/2019 ayı piyasasının sonundakileri de benziyor.

İlgili – Ünlü analist Bitcoin hedefini güncelledi: İşte, BTC için sürpriz seviye

Glassnode aynı zamanda Bitcoin’in gerçekleşen kazancın değere oranı (realized profits-to-value ratio – RPV) indikatörüne de bakıyor. Glassnode’un paylaştığı verilere göre, RPV belli bir seviyeye ulaştı ve burada sıçrama yaptı. 2015 ve 2018 ayı piyasalarında da bu seviyeye ulaşarak buradan yükselişe geçmişti. Bundan dolayı analiz şirketine göre Bitcoin piyasası artık ayı durumuna son demeye hazır.

İşte, Bitcoin ayı piyasasının bittiğini gösteren 3 on-chain metrik

Kaynak: Glassnode/Twitter

İlgili – Ünlü analiste göre kırılma sonrası Bitcoin’in yeni hedefi

Glassnode’un bahsettiği üçüncü metrik ise zararda olan BTC miktarı. Çünkü zararda olan Bitcoin miktarı öyle bir seviyeye ulaştı ki artık Bitcoin ayı piyasasının bitmesine işaret ediyor. Şirketin verilerine göre, zararda olan Bitcoin arzı, 2018’in sonundaki seviyelere ulaştı. BTC söz konusu dönemde ayı piyasasının dip seviyelerini oluşturmuştu.

O zamandan bu yana milyonlarca BTC işlem gördü. Bu da piyasa katılımcılarının taban fiyat oluşturma çabalarını gösteriyor.

Bitcoin şu an 22.737 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Etiketler: