1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. FTX (FTT) token 2023’te %120 yükseldi: İşte, bu gizemli yükselişin açıklaması

FTX (FTT) token 2023’te %120 yükseldi: İşte, bu gizemli yükselişin açıklaması

FTX (FTT) token 2023’te %120 yükseldi: İşte, bu gizemli yükselişin açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası FTX’in çökmesine rağmen, borsanın FTT tokeni hiçbir zaman sıfırı görmedi. Şimdi ise 2023’te dikkat çeken bir yükseliş var. On chain veriler bu gizemli token alımlarının perde arkasına ışık tutuyor.


FTX (FTT) token 2023’te %120 yükseldi: İşte, bu gizemli yükselişin açıklaması

Geçtiğimiz yıl sonu likidite krizi sonucu iflas eden kripto para borsası FTX’in çıkardığı FTT token 2023’ün başından bu yana yüzde 120 yükseldi. CoinGecko verilerine göre FTX tokenin son 30 gündeki değer artışı yüzde 120. Ayrıca son iki haftada yüzde 132 yükseldi.

Bu arada FTT tokenin işlem gördüğü sadece altı aktif piyasa kaldığını da hatırlatalım. FTX çöküşünden önce FTT token 28 piyasada işlem görüyordu. Bundan dolayı FTT fiyatında son görülen yükselişler traderleri şaşkınlık içinde bıraktı.

İlginçtir ki FTX borsasının çökmesine rağmen, FTT token hiçbir zaman sıfırı görmedi. Blockchain analiz şirketi Kaiko, FTT’nin yaşadığı “gizemli alımlar ve fiyat yükselişini” açıklıyor. Öyle görünüyor ki düşük likiditeden faydalanan fırsatçı alıcılar FTT alarak fiyatı yükseltti.

Sonuç olarak FTT fiyatı da 2023’ün başından bu yana yüzde 120 yükseldi.

İlgili – FTX’in 3,5 milyar dolarlık kripto parası bu ülkede ortaya çıktı

FTX FTX (FTT) token 2023'te %120 yükseldi: İşte, bu gizemli yükselişin açıklaması

Kaiko’ya göre, FTT işlemlerinin çoğu Binance’te FTT-BUSD paritesi üzerinden gerçekleşiyor. Analiz şirketine göre, fiyattaki son artışa rağmen FTT-BUSD paritesi işlem hacmi genel olarak yatay. 100.000 FTT (yani 210.000 dolar değerinde) civarında kalmaya devam ediyor.

FTX fiyatı son 24 saatte yüzde 4,7’lik bir düşüşle 2,12 dolardan işlem görüyor.

Bir zamanlar dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan FTX, Kasım’da yaşadığı likidite krizi sonucu toparlanamayarak iflas başvurusunda bulunmuştu. FTX’in müşteri fonlarını kötüye kullandığı iddia ediliyor. Olayla ilgili soruşturmalar devam ediyor.

İlgili – ABD’de FTX borsasına hack soruşturması: Gerçekte neler oldu?

Kaynak

Etiketler: