1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. FTX’in 3,5 milyar dolarlık kripto parası bu ülkede ortaya çıktı

FTX’in 3,5 milyar dolarlık kripto parası bu ülkede ortaya çıktı

FTX’in 3,5 milyar dolarlık kripto parası bu ülkede ortaya çıktı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası FTX ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Öyle görünüyor ki bir ülkede borsanın 3,5 milyar dolarlık kripto parası bulunuyor. Yerel makamlar bu kripto paralara el koyduklarını açıkladı. Olayın ayrıntılarına bakalım.


FTX’in 3,5 milyar dolarlık kripto parası bu ülkede ortaya çıktı

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, çöken kripto para borsası FTX’e ait 3,5 milyar dolarlık varlığa el koyduğunu bildirdi. Bu varlıklar, FTX’in Bahamalar biriminin elindeydi. Bu kripto paralar, “güvende tutmak” için Bahamalar yetkili kurumunun cüzdanına transfer edildi.

Bahamaların düzenleyici kurumu, FTX Digital Markets’e ait varlıkların 12 Kasım’da kendi cüzdanlarına transfer ettiğini açıkladı. Bu varlıkların mevcut piyasa değeri 3,5 milyar doları aşıyor. Varlıklara el koyma işlemini ise FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’den gelen bilgi üzerinde yaptıklarını belirtiyorlar. Buna göre, FTX’in eski patronu, düzenleyici kuruma FTX’in Bahamalar biriminin siber saldırı altında olduğunu söylemiş. Bu bilgi üzerine kurumun varlıkları güvende tutulmak için ülkenin yetkili kurumunun cüzdanlarına transfer edilmiş.

İlgili – ABD’de FTX borsasına hack soruşturması: Gerçekte neler oldu?

kripto

Bu varlıkları Bahamalar komisyonunun elinde geçici olarak bulunuyor. Ülkenin ilgili mahkemesinin bu varlıklarla ilgili kararı bekleniyor. Mahkeme, varlıkların FTX’in müşterileri ve kreditörlerine geri verilmesini isteyebilir. Ya da iflas eden borsanın işlerine bakan tasfiye memurlarına.

Kasım 2022’de likidite krizi sonucu çöken FTX borsası ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor.

İlgili – Ethereum fiyatı işlem aralığını yarın kırabilir mi? Güncel ETH teknik analizi

FTX’in 30 yaşındaki eski patronu ve kurucusu Bankman-Fried, bir gecede 16 milyar dolarlık servetini kaybetti. Bloomberg Billionaires Index’e göre bu tek bir günde en büyük para kaybı olarak tarihe geçti. Bu olaylar sonucu FTX de resmi olarak Kasım ayında iflas başvurusu yaptı.

Bankman-Fried, 12 Aralık’ta Bahamalarda tutuklanmış ve ABD’li savcılara teslim edilmişti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: