FTX’in 3,5 milyar dolarlık kripto parası bu ülkede ortaya çıktı

FTX
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası FTX ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Öyle görünüyor ki bir ülkede borsanın 3,5 milyar dolarlık kripto parası bulunuyor. Yerel makamlar bu kripto paralara el koyduklarını açıkladı. Olayın ayrıntılarına bakalım.


FTX’in 3,5 milyar dolarlık kripto parası bu ülkede ortaya çıktı

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, çöken kripto para borsası FTX’e ait 3,5 milyar dolarlık varlığa el koyduğunu bildirdi. Bu varlıklar, FTX’in Bahamalar biriminin elindeydi. Bu kripto paralar, “güvende tutmak” için Bahamalar yetkili kurumunun cüzdanına transfer edildi.

Bahamaların düzenleyici kurumu, FTX Digital Markets’e ait varlıkların 12 Kasım’da kendi cüzdanlarına transfer ettiğini açıkladı. Bu varlıkların mevcut piyasa değeri 3,5 milyar doları aşıyor. Varlıklara el koyma işlemini ise FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’den gelen bilgi üzerinde yaptıklarını belirtiyorlar. Buna göre, FTX’in eski patronu, düzenleyici kuruma FTX’in Bahamalar biriminin siber saldırı altında olduğunu söylemiş. Bu bilgi üzerine kurumun varlıkları güvende tutulmak için ülkenin yetkili kurumunun cüzdanlarına transfer edilmiş.

İlgili – ABD’de FTX borsasına hack soruşturması: Gerçekte neler oldu?

kripto

Bu varlıkları Bahamalar komisyonunun elinde geçici olarak bulunuyor. Ülkenin ilgili mahkemesinin bu varlıklarla ilgili kararı bekleniyor. Mahkeme, varlıkların FTX’in müşterileri ve kreditörlerine geri verilmesini isteyebilir. Ya da iflas eden borsanın işlerine bakan tasfiye memurlarına.

Kasım 2022’de likidite krizi sonucu çöken FTX borsası ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor.

İlgili – Ethereum fiyatı işlem aralığını yarın kırabilir mi? Güncel ETH teknik analizi


FTX’in 30 yaşındaki eski patronu ve kurucusu Bankman-Fried, bir gecede 16 milyar dolarlık servetini kaybetti. Bloomberg Billionaires Index’e göre bu tek bir günde en büyük para kaybı olarak tarihe geçti. Bu olaylar sonucu FTX de resmi olarak Kasım ayında iflas başvurusu yaptı.

Bankman-Fried, 12 Aralık’ta Bahamalarda tutuklanmış ve ABD’li savcılara teslim edilmişti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
FTX’in 3,5 milyar dolarlık kripto parası bu ülkede ortaya çıktı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.