1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD’de FTX borsasına hack soruşturması: Gerçekte neler oldu?

ABD’de FTX borsasına hack soruşturması: Gerçekte neler oldu?

ABD’de FTX borsasına hack soruşturması: Gerçekte neler oldu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Adalet Bakanlığı, bir süre önce FTX borsasında yaşanan gizemli hack olayını soruşturmaya başladı. Söz konusu olayda 372 milyon dolarlık kripto para çalınmıştı. Olayın ayrıntılarına bakalım.


ABD’de FTX borsasına hack soruşturması: Gerçekte neler oldu?

ABD Adalet Bakanlığı, çöken kripto para borsası FTX’i vuran gizemli hack olayını araştırıyor. FTX, likidite krizi yaşadığında bir hack saldırısının hedefi olmuştu. Bu olay sonucu borsadan 372 milyon dolar değerinde kripto para çalınmıştı. Şimdi yapılan soruşturma ile ise bu hack olayının borsanın içinden yapılan bir soygun olup olmadığı araştırılıyor.

ABD Adalet Bakanlığı, 372 milyon dolarlık FTX hack olayını soruşturmaya başladı. Söz konusu olaylar sonucu iflas eden kripto para borsasının yerel tokeni FTT’nin fiyatı 22 dolardan 2 dolara düşmüştü. Bu olaylara likidite krizi ve çöküşe ek olarak bir de borsanın kullanıcı fonlarını kötüye kullandığı iddialarına da eklendi. Sonuç olarak FTX bu olaylar sonucu çöktü ve iflas etti.

İlgili – Güncel Ethereum ETH teknik analizi

Kripto topluluğunu kızdıran karar! - FTX kurucusu, kefaletle kurtuluyor!

Samuel Bankman-Fried’in sahip olduğu FTX borsasının çökmesi piyasa genelinde şok dalgası yaydı. Borsaya bir zamanlar 32 milyar dolar değer biçiliyordu. Şimdi ise sıfırı gördü ve iflas etti. Bu çöküşe rağmen çalınan fonların çeşitli yöntemlerle Bitcoin ve Ethereum’a dönüştürüldüğünün izleri var.

ABD Adalet Bakanlığı ise bulduğu izler üzerinden bu ilginç kripto hack olayını araştırıyor ve gerçekten ne olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Raporlar ise şunu gösteriyor. Çalışan fonlar daha sonra Bitcoin ve Ethereum’a dönüştürüldü.

İlgili – Binance CEO’su, borsa ile ilgili endişelerin kaynağını açıkladı

Bu çalınan fonlarla ilgili soruşturma ise Samuel Bankman-Fried ve FTX’in kurucu ortakları ile ilgili yürütülen dolandırıcılık soruşturmasından bağımsız.

Bu arada olayı yakından takip eden ve ismini açıklamak istemeyen bir kaynak, çalınan fonların bir kısmının ABD makamları tarafından tespit edilerek dondurulduğunu söyledi. Tabii dondurulan miktarın çalılan fonun sadece çok az bir kısmı olduğu da ifade ediliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: