1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance CEO’su, borsa ile ilgili endişelerin kaynağını açıkladı

Binance CEO’su, borsa ile ilgili endişelerin kaynağını açıkladı

Binance CEO’su, borsa ile ilgili endişelerin kaynağını açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance CEO’su, kripto para borsası ile ilgili endişelere cevap vererek bu endişelerin kaynağını açıkladı. Binance ile ilgili yayılan FUD, borsadan kripto para çekimlerine yol açıyor.


Binance CEO’su, borsa ile ilgili endişelerin kaynağını açıkladı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto para borsası kullanıcıları ve BNB sahipleri arasında korku, belirsizlik ve şüphenin (kısaca FUD) sebebinin harici faktörlerden kaynaklandığını söyledi.

Binance, işlem hacmine göre dünyanın en büyük borsası. Borsadan son zamanlarda para çekimlerinde yükseliş görülüyor. Burada kara para aklama endişeleri de var.

Binance, özellikle Samuel Bankman-Fried’in sahip olduğu FTX borsasının çökmesinden sonra bazı söylentilerle mücadele ediyor. Bundan dolayı Binance’te para çekimleri yükseldi. Son bir ayda da Binance’ten 3 milyar dolarlık kripto para çıkışı oldu.

Changpeng Zhao, kullanıcıların endişelerine cevap verirken, son FUD dalgasının dış faktörlerden kaynaklandığını söylüyor. Borsadan para çekmelerle ilgili 9 sebep göstererek bunları Twitter üzerinden sıraladı.

Bakınız: Binance CEO’su borsaya neden bu kadar saldırı olduğunu açıkladı

binance

Forbes dergisi ise kısa süre önce yaptığı bir haberde, Binance’in kara para aklama ile ilgili soruşturma altında olduğunu bildirmişti. Aynı zamanda kripto para borsası, ABD’nin uyuşturucu ile mücadele kurumlarına da yardımcı oluyor. Uyuşturucu tacirlerinin platformu kara para aklamak için kullandığı iddia ediliyor. Binance ise güvenlik güçleri ile işbirliği yaparak soruşturmaya yardımcı oldu.

Diğer yandan ise Twitter ve diğer sosyal medya platformlarından Binance’in iflas edeceği ile ilgili onlarca söylenti dolanıyor.

İlgili – Ethereum fiyatında düşüşün durabileceği 2 kritik seviye: Güncel ETH teknik analizi

Tüm bu söylentiler ise Binance ve onun yerel parası BNB coini olumsuz etkiliyor. CZ ise bu söylentilerin borsada yaşanan bir şeyle ilgili olmadığını, dış faktörler tarafından saldırı amaçlı yapıldığını söylüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: