Loading...
btc
BTC
-0.14%
Bitcoin
63.334,52 USDT
eth
ETH
-0.1%
Ethereum
3.098,98 USDT
bch
BCH
-3.39%
Bitcoin Cash
491,07 USDT
xrp
XRP
-0.33%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
1.2%
Litecoin
79,03 USDT
bnb
BNB
-0.69%
Binance Coin
548,92 USDT
sol
SOL
-0.77%
Solana
137,45 USDT
avax
AVAX
1.08%
Avalanche
35,54 USDT
ada
ADA
2.36%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.54%
Poladot
6,74 USDT
doge
DOGE
-2.8%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü analist Bitcoin ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler bir on-chain analisti, mevcut Bitcoin ayı piyasasının ne zaman sona ereceğine dair dikkat çeken bir tahminde bulundu.

Ünlü analist Bitcoin ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı!

Geçmiş Bitcoin ayı piyasası döngülerini karşılaştıran popüler on chain analisti Willy Woo, mevcut ayı piyasasının ne zaman tersine döneceğine dair tahminde bulundu.

İlginizi çekebilir.

Bitcoin fiyatında büyük kırılma sinyalleri! – Güncel BTC teknik analizi

 

Ünlü analist Bitcoin ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı!

 

Analist, Twitter’da bir milyon takipçisine Bitcoin ayı piyasasının 2018’dekinden daha uzun, ancak 2015’ten daha kısa olacağını söyledi.

“Asıl cevabını merak ettiğim soru; bu döngünün birikim bölgesinin ne kadar süreceği. Tüm patlamalara bakılırsa, Mt.Gox çöküşünün olduğu 2013 ayı piyasasına daha çok benziyor (BTC’nin %90’ından fazlasının burada işlem gördüğünü unutmayın). 2018’den daha uzun, ama 2015’ten daha kısa olacağını tahmin ediyorum.”

Woo, maliyet esasını baz alan Cost Basis indikatörüne göre, Uzun Vadeli Hodlers (LTH’ler) ve Short Term Holders (STH’ler) olarak tabir edilen Bitcoin’i uzun ve kısa vadeli olarak elinde tutan yatırımcı gruplarını inceliyor. 

Ve Bitcoin’i en az 155 gün elinde tutanların (LTH’ler) ve kısa vadeli sahiplerin (STH’ler) maliyet esasını gösteren bir grafik paylaşıyor. Woo’nun grafiği, STH’lerin maliyet tabanının LTH’lerin maliyet tabanının altına düştüğünde, bunun piyasanın dibiyle çakıştığını (yani bu olduğunda BTC’nin de dibe ulaştığını) gösteriyor.

Woo ayrıca, ARK Invest’tin CEO’su Cathie Wood’un yakın zamanda yaptığı tahmin de dahil olmak üzere, BTC’nin 1 milyon dolara çıkacağını söyleyen yüksek Bitcoin tahminlerinden bazılarına da değindi. Woo, Bitcoin’in Wood’un tahmin ettiği gibi 1 milyon dolara ulaşması halinde, bunun fiat para birimi sistemini çökertebileceğine dikkat çekti:

“Bitcoin için 1 milyon doların üzerindeki bir fiyat, çok istikrarsız olabilir.  (ARKInvest’in yanı sıra birçok kişi, Bitcoin için 1 milyon dolar öngörüyor.) Böyle bir durumda, Bitcoin kapitalizasyonu, itibari paraya gerçekten meydan okumaya başlayabilir. Bu nedenle, fiat para sisteminin çöktüğü bir fiyat aralığı olacak burası..”

Dahası Woo, Bitcoin’in 1 milyon dolara doğru yükselmesinin, itibari para birimlerinin hakimiyetini korumak için BTC’yi aşağı çekmeye çalışan hükümetler arasında bir kavgaya yol açacağını söylüyor.

“Hükümetler bunu bastırmaya çalışırken, fiat paranın piyasa değerlerine yaklaştıkça, BTC üzerinde düşüş baskısı artar. Bu bariyer kırılırsa, BTC yükseliş yönünde baskı görür ve sonsuza doğru yükselir.”

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin 16.678 dolardan işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.