1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü analist Bitcoin ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir on-chain analisti, mevcut Bitcoin ayı piyasasının ne zaman sona ereceğine dair dikkat çeken bir tahminde bulundu.

Ünlü analist Bitcoin ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı!

Geçmiş Bitcoin ayı piyasası döngülerini karşılaştıran popüler on chain analisti Willy Woo, mevcut ayı piyasasının ne zaman tersine döneceğine dair tahminde bulundu.

İlginizi çekebilir.

Bitcoin fiyatında büyük kırılma sinyalleri! – Güncel BTC teknik analizi

 

Ünlü analist Bitcoin ayı piyasasının ne zaman biteceğini açıkladı!

 

Analist, Twitter’da bir milyon takipçisine Bitcoin ayı piyasasının 2018’dekinden daha uzun, ancak 2015’ten daha kısa olacağını söyledi.

“Asıl cevabını merak ettiğim soru; bu döngünün birikim bölgesinin ne kadar süreceği. Tüm patlamalara bakılırsa, Mt.Gox çöküşünün olduğu 2013 ayı piyasasına daha çok benziyor (BTC’nin %90’ından fazlasının burada işlem gördüğünü unutmayın). 2018’den daha uzun, ama 2015’ten daha kısa olacağını tahmin ediyorum.”

Woo, maliyet esasını baz alan Cost Basis indikatörüne göre, Uzun Vadeli Hodlers (LTH’ler) ve Short Term Holders (STH’ler) olarak tabir edilen Bitcoin’i uzun ve kısa vadeli olarak elinde tutan yatırımcı gruplarını inceliyor. 

Ve Bitcoin’i en az 155 gün elinde tutanların (LTH’ler) ve kısa vadeli sahiplerin (STH’ler) maliyet esasını gösteren bir grafik paylaşıyor. Woo’nun grafiği, STH’lerin maliyet tabanının LTH’lerin maliyet tabanının altına düştüğünde, bunun piyasanın dibiyle çakıştığını (yani bu olduğunda BTC’nin de dibe ulaştığını) gösteriyor.

Woo ayrıca, ARK Invest’tin CEO’su Cathie Wood’un yakın zamanda yaptığı tahmin de dahil olmak üzere, BTC’nin 1 milyon dolara çıkacağını söyleyen yüksek Bitcoin tahminlerinden bazılarına da değindi. Woo, Bitcoin’in Wood’un tahmin ettiği gibi 1 milyon dolara ulaşması halinde, bunun fiat para birimi sistemini çökertebileceğine dikkat çekti:

“Bitcoin için 1 milyon doların üzerindeki bir fiyat, çok istikrarsız olabilir.  (ARKInvest’in yanı sıra birçok kişi, Bitcoin için 1 milyon dolar öngörüyor.) Böyle bir durumda, Bitcoin kapitalizasyonu, itibari paraya gerçekten meydan okumaya başlayabilir. Bu nedenle, fiat para sisteminin çöktüğü bir fiyat aralığı olacak burası..”

Dahası Woo, Bitcoin’in 1 milyon dolara doğru yükselmesinin, itibari para birimlerinin hakimiyetini korumak için BTC’yi aşağı çekmeye çalışan hükümetler arasında bir kavgaya yol açacağını söylüyor.

“Hükümetler bunu bastırmaya çalışırken, fiat paranın piyasa değerlerine yaklaştıkça, BTC üzerinde düşüş baskısı artar. Bu bariyer kırılırsa, BTC yükseliş yönünde baskı görür ve sonsuza doğru yükselir.”

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin 16.678 dolardan işlem görüyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: