1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto piyasasını sarsan bir kripto para dolandırıcılığı daha!

Kripto piyasasını sarsan bir kripto para dolandırıcılığı daha!

Kripto piyasasını sarsan bir kripto para dolandırıcılığı daha!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında son günlerde gündemin ana maddeleri arasında bilgisayar korsanlarının hırsızlıkları başı çekiyor. Son olay ise bir kripto para cüzdanının hacklenmesi. Detaylar haberimizde.

Kripto piyasasını sarsan bir kripto para dolandırıcılığı daha!

Son günlerde kripto para piyasasında gündemin ana maddeleri arasında bilgisayar korsanlarının hırsızlıkları başı çekiyor.  Bitcoin madencisi BIT Mining Ltd’nin yan kuruluşu ve aynı zamanda dünyadaki en büyük yedinci Bitcoin madencilik havuzu olan BTC.com’un hacklenmesi sonucu 3 milyon dolar değerinde kripto paranın çalındığı tespit edilmişti.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Şirket çıkan haberlerin ardından güvenlik önlemlerini artırdığını ve hack olayı üzerine çalıştığını belirtti.

Ancak siber saldırılar durmuyor. Bilgisayar korsanları, Web3 kripto cüzdanı BitKeep’i hackledi ve 8 milyon dolardan fazla değere sahip Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Tether (USDT) ve Dai’yi (DAI) ele geçirdi. Blockchain güvenlik firması PeckShield , korsanların yaklaşık 4.373 BNB, 5.4 milyon USDT, 196.000 DAI ve 1.233,21 ETH çaldığını ortaya koydu.

kripto piyasası

BitKeep , Pazar akşamı yaptığı açıklama ile hırsızlık olayına ilişkin ayrıntıları kullanıcıları ile paylaştı.

“Sevgili BitKeep kullanıcıları, ekip tarafından yapılan ön incelemenin ardından, bazı APK [android package kit] paket indirmelerinin bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildiğinden ve bilgisayar korsanları tarafından yerleştirilen kodla yüklendiğinden şüpheleniliyor. Paranız çalınırsa, indirdiğiniz veya güncellediğiniz uygulama ele geçirilmiş bilinmeyen bir sürüm (resmi olmayan yayın sürümü) olabilir. Şimdi, kullanıcı fonlarının güvenliği için, APK sürümünü indirdiyseniz, lütfen fonları başka bir resmi mağazadan (App Store veya Google Play) indirilen cüzdana aktarın. Ayrıca yeni oluşturulan cüzdan adresinin kullanılması tavsiye edilir. APK üzerinden oluşturduğunuz adres bilgisayar korsanlarına sızdırılmış olabilir.”

BitKeep de Ekim ayında yaklaşık 1 milyon değerinde kripto paranın çalınmasına konu olmuştu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: