1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Charles Hoskinson’dan 1 milyon dolarlık çılgın Cardano (ADA) deneyi

Charles Hoskinson’dan 1 milyon dolarlık çılgın Cardano (ADA) deneyi

Charles Hoskinson’dan 1 milyon dolarlık çılgın Cardano (ADA) deneyi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano kurucusu ünlü geliştirici, çıkardığı yeni cüzdan konusunda o kadar emin ki buraya 1 milyon dolarlık ADA koyarak halka açık bir şekilde paylaşacağını söylüyor. İsterseniz kırarak çalabilirsiniz diyerek de meydan okuyor.


Charles Hoskinson’dan 1 milyon dolarlık çılgın Cardano (ADA) deneyi açıklaması

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, yeni çıkaracakları Lace isimli kripto cüzdanın güvenliği konusunda çok emin olduğunu söylüyor. Bunun için 1.000.000 dolarlık bir deney yaparak, ADA cüzdanının güvenliğini test edeceğini belirtiyor.

Lace, Cardano’nun da geliştiricisi olan Input Output Hong Kong (IOHK) tarafından geliştirildi. Bu çok chainli bir kripto cüzdanı, tek bir ara yüz üzerinden sorunsuz bir şekilde hem Web2 hem de Web3 olan her şeye bağlanıyor.

İlgili – Cardano kurucusu Hoskinson’dan “şoke oldum” dediği NFT açıklaması

Hoskinson, Youtube üzerinden yaptığı açıklamada, şifre yönetimi şirketi LastPass’te kısa süre önce yaşanan hack olayını “olağanüstü” bulduğunu söyledi.

LastPass geçen hafta yaptığı açıklamada, hack olayı sonucu yetkisi olmayan bir kişi ya da kişilerin, şirketin üretim verilerinin arşivlenmiş yedeklerini depolamak için kullandığı üçüncü taraf bulut tabanlı bir depolama hizmetine erişim kazandığını belirtmişti.

Cardano

LastPass CEO’su Karim Toubba, hackerin “temel müşteri hesabı bilgileri ve ilgili meta verilerini ele geçirdiğini” söylemişti. Bu veriler arasında şirket adları, son kullanıcı adları, fatura adresleri, e-posta adresleri, telefon numaraları ve müşterilerin LastPass hizmetine eriştiği IP adresleri de var.

Hoskinson ise bu olanlardan LastPass’i sorumlu tutuyor.

İlgili – Analistten resesyon dönemleri için 5 altcoin tüyosu

1.000.000 dolarlık ADA ile güvenlik testi

Hoskinson, Lace konusunda ise şöyle diyor:

“Lace, PGP kodlama ve kağıt cüzdanları da desteklemeye başladığında, ben muhtemelen 1 milyon dolarlık ADA alarak, bunları PGP ile kodlanmış kağıt cüzdana koyacağım ve bunu halka açık bir şekilde Twitter üzerinden sizlerle paylaşacağım. Bunu kırmaya çalışabilirsiniz. Buradaki standartlardan ve güvenlikten çok eminim.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: