1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano kurucusu Hoskinson’dan ‘şoke oldum’ dediği NFT açıklaması

Cardano kurucusu Hoskinson’dan ‘şoke oldum’ dediği NFT açıklaması

Cardano kurucusu Hoskinson’dan ‘şoke oldum’ dediği NFT açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA) blockchain kurucusu, non-fungible tokenler (NFT) ile ilgili görüşlerini paylaştı. Bu alanın dev büyümesi karşısında şoke olduğunu söylüyor. Ayrıca  kullanım alanları konusunda da önemli tespitleri var. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Cardano kurucusu Hoskinson’dan önemli NFT açıklaması

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Twitter space üzerinden yeni bir yayın yaptı. Burada gelişen kripto para sektörünün içinde NFT’lerin kullanım alanları konusunda görüşlerini paylaştı. Şöyle diyor:

“NFT’ler koleksiyonlar konusunda çok kullanışlı bir araç. Bunun ötesinde de kullanılabilir. Mesela, örnek olarak bir arsa tapusu. Maden hakları. Su hakları. Herhangi bir mülkiyet hakkı kavramı da olabilir. GameFi (oyun ve merkezsiz finansın birleşimi) alanında, karakterinizin oyun boyunca ilerlemesine ilişkin herhangi bir fikir de NFT’ye dönüştürülebilir. Aynı şekilde söz konusu oyun içindeki aktiviteleriniz. Biriktirdiğiniz özel güçler, biriktirdiğiniz tüm ödüller.

NFT’ler aynı zamanda tecrübeleri de temsil edebilir. Diplomalar gibi başarıları da. Kimlik bilgileri. Mesela, tıp fakültesine gidip mezun olduysanız, bu size özeldir. Başka bir benzeri yoktur (yani ‘not fungible’). Bir format olarak NFT’ler bence bu alanların her birinde faydalıdır. Kullanılabilecek çok büyük bir alan var. Bunların hepsini menkul kıymete çevirerek bununla ilgili gelir sahaları oluşturabilirsiniz.”

İlgili – Cardano’da 2023 öncesi ultra boğa inovasyon duyurusu

Cardano

Hoskinson aynı zamanda kendisini bu alana olan ilgisini de anlatıyor. Aynı zamanda Cardano eko sisteminin nasıl bu alanda faaliyet göstereceğine de değiniyor.

“Benim burada yapmak istediğim şey, üst düzey şeyler. Mesela, metaverse, GameFi ve koleksiyonlarla ilgili bir şeye dahil olmak ve ardından bunların nasıl geliştiğini izlemek. Ve sonra yönetim, birlikte çalışabilirlik ve bu tür şeyler hakkında endişeleneceğim. İnsanların ticari olarak burada para kazanmanın farklı yollarını bulmasına izin vereceğim.”

İlgili – Shiba Inu (SHIB) için önemli bir gelişme çok yakın: Geliştirici açıkladı

Cardano kurucusu, büyük markaların NFT’ler üzerinden hedef kitlesi ile bağlantı kurabileceğini de belirtiyor. Son olarak şöyle diyor:

“Burada size karşı dürüst olacağım. NFT alanının büyümesi ve ne kadar büyüdüğü beni gerçekten şaşırttı. Çok kısa bir süre içinde sıfırdan çok önemli hale geldi.”

İlgili – Japonya bu coinlere olan yasağı kaldırıyor

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: