1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cardano’da 2023 öncesi ultra boğa inovasyon duyurusu

Cardano’da 2023 öncesi ultra boğa inovasyon duyurusu

Cardano’da 2023 öncesi ultra boğa inovasyon duyurusu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano eko sistemi geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu geliştirmeler ADA için 2023 yılında önemli bir rol oynayacak. Cardano’nun duyurduğu bu yeni ultra boğa inovasyonun ne olduğuna bakalım.


Cardano’da 2023 öncesi ultra boğa inovasyon duyurusu

Cardano yeni bir inovasyon ile kullanıcılarının karşısında: Carp. ADA eko sistemi için olan bu yeni inovasyon Carp, yeni bir Cardano SQL endeksleyici ve dbSync’in yerini alacak.

Ürün tabanlı blockchain şirketi dcSpark tarafından piyasaya sürülen bu yeni araç, herkesin Cardano yerel varlıkları için yerel bir fiyat endeksleyici çalıştırmasına olanağı sağlayacak. dcSpark’a göre, araç bunu tamamen on-chain verilerden yapıyor ve üçüncü taraf bir API gerektirmiyor. dcSpark yaptığı duyuruda Carp’ı şöyle tanımlıyor:

“Cardano için süper hızlı, süper esnek bir endeksleyici! Artık en iyi DEX’leri endekslemeyi de destekliyor.”

cSpark kurucu ortağı ve CTO’su Sebastien Guillemot, bu aracın API gerektirmediği için kullanımının ücretsiz olduğunu söylüyor. Endekleyici, Cardano’nun sağladığı fonlar ile geliştirildi. Şimdiden üç Cardano merkezsiz borsasını (DEX) destekliyor. Bu borsalar şöyle: Minswap, Wingriders ve SundaeSwap.

İlgili – Cardano’nun geleceğini belirleyecek 3 büyük proje

Cardano topluluğu yaklaşan Voltaire güncellemesine odaklanıyor

Cardano'dan müthiş DOGE açılımı! Ya olursa?

Carp artık piyasaya sürüldü. Cardano topluluğu ise bir dizi başka önemli geliştirmeye odaklanıyor. Mesela bunlardan biri Cardano odaklı bir eğitim yayını olan JCRYPTO. 2023 için planlanan Voltaire güncellemesinin mihenk taşı olacak CIP-1694’yi yani Cardano İyileştirme Önerisi’ni (CIP) açıklayacak.

Bu Cardano İyileştirme Önerisi, Cardano’daki Voltaire aşamasına geçişin öncüsü olacak bir on chain yönetim mekanizmasını tanıtacak. Bu CIP, IOG CEO’su Charles Hoskinson tarafından geliştirildi. Şu an oylama sürecinde ve Kasım ayından geliştirici Jared Cordouan tarafından önerilmişti.

İlgili – Ripple – SEC davasında yaklaşan 5 önemli tarih

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: