1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cardano’nun geleceğini belirleyecek 3 büyük proje

Cardano’nun geleceğini belirleyecek 3 büyük proje

Cardano’nun geleceğini belirleyecek 3 büyük proje
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano eko sistemi gelişmeye devam ediyor. Ancak ADA ağı üzerinde geliştirilen 3 proje özellikle öne çıkıyor. ADA fiyatının da geleceğini belirleyecek bu projelerin ne olduğuna ve ne yaptıklarına bakalım.


Cardano’nun geleceğini belirleyecek 3 büyük proje

Cardano, binlerce projeden oluşan büyük bir eko sistem. Tabii bundan dolayı kullanıcılar her bir projeyi bilmez. Ancak bir proje var ki özellikle Luna felaketinden sonra Cardano üzerinde çok tartışıldı.

DjedPay DJED algoritmik stabil coin

Bu proje DjedPay DJED algoritmik stabil coin. Kullanıcılar ise bu konuda ikiye bölünmüş. Bir kısmı algoritmik stabil coinlerin geleceği olmadığını düşünüyor. Diğerleri ise Cardano’nun UST’nin yapamadığını yaparak buradan gelebilecek baskıyı kardırabileceğine inanıyor.

Her şeye rağmen DJED projesi gelişmeye devam ediyor. Geliştiriciler de yakında çıkacak ödeme uygulaması olan DjedPay ile ilgili bir resim paylaştı. Ocak 2023’te ilgili stabil coinin piyasaya sürülmesi ile kullanıma sunulacak.

İlgili – 2023 Cardano tahmini: ADA için her şey farklı olacak

altcoin

Optim Finance

Kısa süre önce çıkan Cardano projelerinden biri de Optim Finance, Optim Finance, merkezsiz bir getiri ürünü. Merkezsiz pasif yatırım ürünleri DeFi’nin önemli bir parçası. Cardano’nun geleceği ve gelişmesinde önemli rol oynayacak projelerden biri olarak görülüyor.

İlgili – Shiba Inu’da kritik canlanma: SHIB fiyatı ne olur?

Cross-chain SpectrumLabs

Cardano’nun geleceği için başka bir önemli gelişme ise ilk eUTxO tabanlı merkezsiz borsanın çalışmaya başlaması olacak. Cardano topluluğu da bunu heyecanla bekliyor. Spectrum’un Cardano mainnet üzerinde kurulmasına çok az kaldı.

Cardano (ADA), piyasa değerine göre şu an dünyanın en büyük dokuzuncu kripto parası. Piyasa değeri 10 milyar doları aşan ADA fiyatı ise bugün 0,30 dolar civarında işlem görüyor. Yaklaşık bir yıl önce kaydettiği zirve seviyeden tüm piyasada etkili olan düzeltmeye uygun olarak büyük bir düşüş yaşadı. Ancak ADA ağında yaşanan geliştirme çalışmaları projenin geleceğinin iyi olduğunu gösteriyor.

İlgili – Crypto.com’dan kritik açıklama: Kripto para borsası ne durumda?

Kaynak

Etiketler: