1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Crypto.com’dan kritik açıklama: Kripto para borsası ne durumda?

Crypto.com’dan kritik açıklama: Kripto para borsası ne durumda?

Crypto.com’dan kritik açıklama: Kripto para borsası ne durumda?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası Crypto.com, elindeki varlıklar ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Özellikle FTX’in çökmesinden sonra kripto borsaların güvenirliği sorgulanıyor. Borsalar da bunu düzeltmek için elinden geleni yapıyor.


Crypto.com rezerv kanıtını paylaştı: Borsa ne durumda?

Önde gelen kripto para borsalarından Crypto.com, denetlenmiş rezerv kanıtını kullanıcılarla paylaştı. Kripto borsası FTX’in çökmesi piyasadaki tüm borsaları şüphe altında bırakmıştı. Şimdi Binance’in başlattığı bir girişim sonucu borsalar bir bir rezerv kanıtlarını sunuyor.

Crypto.com’un denetlenmiş rezerv kanıtına göre, müşterilerine karşı tüm borçlarını ödeyecek rezerve sahip. Borsa, 9 Aralık’ta rezervi ile ilgili resmi açıklama yaptı. Aynı zamanda borsanın yeni bir sayfasına göre, Crypto.com para çekmeyi karşılayacak %102 oranından Bitcoin, %101 Ethereum ve %102 USD Coin’e (USDC) sahip.

Raporda aynı zamanda Tether (USDT), Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Chainlink (LINK) ve Decentraland (MANA) rezervleri de eklendi. Her bir coin için yüzde 100’ün üzerinde rezerve sahip borsa.

İlgili – FTX borsasının çökmesinden kazançlı çıkan şirketler

Crypto.com (@cryptocom) resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, rezervlerin durumunu paylaşarak şöyle diyor:

“Crypto.com denetlenmiş rezerv ispatını paylaşıyor. Mazars Group, on-chain adreslerde bulunan varlıkları Crypto.com’un müşteri bakiyeleri ile kontrol etti. 7 Aralık itibriyle borsanın rezervlerinde bulunan varlıkların durumu.”

Açıklamaya göre, rezerv denetimi Mazars Group tarafından gerçekleştirildi. Mazars Group, uluslararası vergi ve muhasebe denetleme şirketi. Buna göre borsanın rezervlerinde 7 Aralık itibariyle bir sorun yok.

İlgili – Analistten kripto borsalarla ilgili önemli iddia

Kasım ayında FTX borsası çöktükten sonra kripto topluluğu merkezli borsaları daha yakından izlemeye başladı. Crypto.com da FTX krizi sırasında kısaca bir sorun yaşamıştı. FTX’in çökmesinden sonra bir süre Solana ağında para çekimlerini duraklatmıştı.

Şimdi ise rezerv kanıtını paylaşarak topluluğa güven vermeye çalışıyor.

Kaynak

Etiketler: