1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Solana’ya bir darbe de DeFi’den! Sadece bir ayda…

Solana’ya bir darbe de DeFi’den! Sadece bir ayda…

Solana’ya bir darbe de DeFi’den! Sadece bir ayda…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir veri toplama ve analiz şirketi tarafından paylaşılan yeni DappRadar raporuna göre, Solana’ya bir darbe de DeFi’den geldi.

Solana DeFi’de 366 milyon dolara düştü

Yeni bir DappRadar raporu, geçen ay yaşanan kripto piyasası çöküşünün, akıllı sözleşme platformu Solana (SOL)’da kilitli bulunan toplam değerde (TVL*) serbest düşüşe neden olduğunu ortaya koyuyor.

(*Bir blok zincirindeki TVL, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. Ve bir ağda kilitlenen teminat miktarının varlıkların mevcut değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.)

 

Solana'ya bir darbe de DeFi'den! Sadece bir ayda...

 

İlgili: “Yüzde 96 düşen Solana neden hala güçlü bir proje?”

Popüler veri toplama ve analiz şirketi, Solana’nın TVL’de aylık bazda (ekim ayından kasım ayına kadar) %71’lik bir düşüşle 366 milyon doları gördüğünü aktardı.

SOL, yazımızı yayına hazırlanırken, CoinMarketCap verilerine göre13.70 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 18. sırada yer alan kripto para, 32.24 dolarlık bir fiyattan işlem gördüğü 1 Kasım’dan bu yana %57’den fazla düşüş kaydetti.

Öte yandan, yine rapora göre, yüzde bazında en az etkilenen TVL, Binance Coin (BNB)’e ait. Ve aylık bazda yalnızca %3 düşüş yaşayan BNB, TVL’de 4.83 milyar dolar kaydetti.

 

Solana'ya bir darbe de DeFi'den! Sadece bir ayda...

 

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsa platformu Binance’nin yerel varlığı, şu anda 289,96 dolardan işlem görüyor. Ve 324,69 dolardan işlem gördüğü 1 Kasım’dan bu yana %10,6’dan fazla düşüş yaşadı.

İlginizi çekebilir:

En büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) ise, TVL değerinde %24’lük bir düşüş gördü. Ancak 32,1 milyar dolarlık kilitli toplam değeri ile merkezsiz finans (DeFi) alanının açık ara farkla lideri olmaya devam ediyor. Bununla birlikte Ethereum’un sektördeki hakimiyeti ekim ayında %61,97 iken kasımda %49’a düştü.

Kripto para sektörünün genel TVL’si ise, %22 düşüşle yaklaşık 65.01 milyar dolara geriledi.

Solana'ya bir darbe de DeFi'den! Sadece bir ayda...

DappRadar’a göre, NFT sektörü de ekim ayına göre %7,47 düşerek, 546 milyon$’a geriledi. Son olarak, NFT satış sayısı da aylık bazda %22,24 azaldı.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.