Loading...
btc
BTC
-0.12%
Bitcoin
63.346,37 USDT
eth
ETH
-0.58%
Ethereum
3.083,94 USDT
bch
BCH
-4.38%
Bitcoin Cash
486,04 USDT
xrp
XRP
-0.64%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.91%
Litecoin
78,80 USDT
bnb
BNB
-0.98%
Binance Coin
547,29 USDT
sol
SOL
-1.47%
Solana
136,48 USDT
avax
AVAX
0.27%
Avalanche
35,25 USDT
ada
ADA
1.6%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.38%
Poladot
6,73 USDT
doge
DOGE
-3.41%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.43%
Shiba Inu
0,00 USDT

Yeni Ethereum hard forku Şanghay için tarih açıklandı!

Yeni Ethereum hard forku Şanghay için tarih açıklandı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni Ethereum hard forku Şanghay’ın ne zaman gerçekleşeceği açıklandı! Ethereum geliştiricileri, ayrıca blockchain platformunu yeni işlevlerle zenginleştiren ve ekosistemdeki mevcut problemlere yeni çözümler getiren bu yükseltmeye dair bazı detayları paylaştı.

İşte yeni Ethereum hard forku Şanghay’ın gerçekleşeceği tarih!

Ethereum geliştiricileri, ağ doğrulayıcılarıyla stake edilen ETH’lerin geri çekilmesini mümkün kılacak “Şanghay” adlı bir sonraki hard fork için Mart 2023’e işaret etti.

İlgili: Ethereum 2.0 ne zaman tamamlanacak? Yükseltmeye dair kapsamlı analiz

Bugün düzenlenen bir toplantıda çekirdek geliştirici ekibi, Şanghay yükseltmesinin ne zaman tamamlanacağına ilişkin geçici bir zaman çizelgesi belirlediler. “Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 4895″ olarak da adlandırılan Şanghay, şu anda ağda eksik olan bir özellik olan doğrulayıcı staking para çekme işlemlerini açacak planlı bir yükseltmedir. 

 

Yeni Ethereum hard forku Şanghay için tarih açıklandı!

 

Nitekim kullanıcıların Ethereum blok zincirinden stake edilen fonları çekmesi şu anda mümkün değil. Yeni Ethereum hard forku, şu anda eksik olan bu özelliği ağa getirecek. Ve Ethereum’un Proof of Stake mekanizmasına geçtiği son yükseltme olan The Merge’den önce ağda ETH stake edenlere daha fazla esneklik ve kolaylık sağlayacaktı.

İlginizi çekebilir:

Potansiyel teknik zorluklar veya diğer öngörülemeyen sorunlar nedeniyle tam olarak tahmin edilen zaman diliminde gerçekleşmeyebilir.

Bu arada toplantıya katılan Ethereum Cat Herders proje yöneticisi Pooja Ranjan, “Her şey planlandığı gibi giderse, mart ayında ana ağda gerçekleşmesi planlanan Şangay ile para çekme işlemleri etkinleştirilecek” şeklinde konuştu.

Geliştiriciler ayrıca, Şanghay’dan sonra, 2023’ün üçüncü çeyreğinde planlanan ve ağın işlem yapma kapasitesini daha da artıracak bir yükseltme olan “proto-danksharding” veya diğer adıyla EIP 4844’ü ağda gerçekleştirecek ikinci bir hard fork hakkında görüştüler.

Bu arada EIP 4844, Ethereum’a, blockchain uygulamalarının ölçeklendirme gereksinimlerini karşılamak için, zincir dışı verilerin geçici olarak Ethereum düğümleri (node) tarafından depolanmasına ve erişilmesine izin verecek “shard blob işlemleri” adı verilen yeni bir işlem formatı sunacak.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin boğa piyasasının kahini 3 büyük kripto için hedef verdi: Bitcoin,…

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.