okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
3.03%
Bitcoin
67.215,21 USDT
eth
ETH
5.39%
Ethereum
3.103,52 USDT
bch
BCH
6.3%
Bitcoin Cash
472,82 USDT
xrp
XRP
2.19%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
1.94%
Litecoin
84,03 USDT
bnb
BNB
2.35%
Binance Coin
582,60 USDT
sol
SOL
7.03%
Solana
170,56 USDT
avax
AVAX
7.46%
Avalanche
37,03 USDT
ada
ADA
4.94%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
3.19%
Poladot
7,25 USDT
doge
DOGE
4.09%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.43%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü milyarder yorumladı “Bitcoin El Salvador’u ödüllendirecek!”

Ünlü CEO’dan Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek 3 katalizör!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Risk sermayedarı ünlü milyarder Tim Draper, Bitcoin’e ülke bazında ilk geçiş yapan El Salvador hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü milyardere göre, “Bitcoin El Salvador’u ödüllendirecek!” Çünkü…

Bitcoin El Salvador gibi birçok ülke tarafından benimsenecek!

Ünlü bir Bitcoin boğası olan Tim Draper, Bitcoin ve kripto piyasasının geleceği hakkında heyecan veren açıklamalarda bulundu.

Tim Draper, ülke bazında Bitcoin’e ilk geçiş yapan El Salvadoru, dünyanın en büyük dijital varlığının ödüllendireceğini ve dünyanın en zengin ülkelerinden birisine dönüştüreceğini öngörüyor.

İlginizi çekebilir:

 

Ünlü milyarder yorumladı “Bitcoin El Salvador’u ödüllendirecek!”

 

ilginizi çekebilir:

Bitcoin fiyatında boğaların hedeflediği kritik seviyeler! – Güncel BTC teknik analizi

Tim Draper, El Salvador’un yenilikçi Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin, Bitcoin’i ülkede yasal hale getirmesinin ve devlet olarak yatırım yapmasının karşılığını alacağını düşünüyor.

Popüler bir kripto boğası olan Youtuber Anthony Pompliano ile yaptığı röportajında Draper şunları söyledi:

“Dünyada bunu yapmayı başarabilen bir veya iki ülke var. Önümüzdeki 40 yıl içinde bunun karşılığını alacaklar ve dünyanın en fakir ülkelerinden en zengin ülkelerine dönüşecekler. Bunlar: El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti. Ve sonra da Malta, bu yatırımlardan büyük fayda sağlayacak. İsviçre, Bitcoin’i ekonomisinin bir parçası haline getirdiği için, bundan büyük fayda sağlıyor.”

 

 

Bitcoin’e ilk yatırım yapan kişilerden olan Draper, yakın gelecekte dijital para birimlerinin büyük bir çoğunluk tarafından kabul göreceğini düşünüyor. Ve dahası insanların kriptoları, fiat para birimlerinin yerine kullanarak, günlük ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmaya başlayacağına inanıyor. Özellikle iki kitle tarafından Bitcoin’in kısa vadede benimseneceğini tahmin eden milyarder, bu kitlelerden de bahsetti.

Bunlardan birisi kadınlar. Draper’a göre, kadınlar henüz Bitcoin’i tam olarak keşfedemeyen bir demografi. Ancak aynı zamanda keşif ve kabul oranları yavaş yavaş artmakta olan bir kesim. Bitcoin’in kabul sürecini hızlandıracak bir diğer kesim ise, perakendeciler. Perakendeciler de yakın gelecekte geleneksel ödeme yöntemlerini blockchain protokolleriyle değiştirerek, bu süreci hızlandıracak.

“Biraz ilginç gelebilir ama istatistiki verilere göre, perakende harcamaların %80’i kadınlar tarafından yapılıyor. Yine istatistiklere göre yakın zamana kadar, yaklaşık 16 Bitcoin cüzdanından yalnızca birisi bir kadına aitti. Şimdi bu oran sekiz de bire yükselmiş durumda.

“Perakende sektöründeki dönüşüm çok hızlı olacak. Çünkü perakendeci Bitcoin’i kolayca kabul ettiğinde, ki bunu artık OpenNode ile yapabilirler, kâr hanesine %2 katkı sağladığını görecek. Bunu gördüklerinde de müşterilerini Bitcoin ile satın almaya teşvik edecekler. 

Ve bir tüketici olarak yemek, giysi gibi ihtiyaçlarımı Bitcoin ile satın alabiliyorsam, neden bir fiat para birimine ihtiyaç duyayım ki? Neden itibari bir para birimi isteyeyim? İtibari parada bulunan tüm birikimlerimi Bitcoin’e dönüştürürdüm. Ve bence öyle bir zaman gelecek ki, fiat para birimlerinden bir tür kaçış olacak, insanlar “Bundan kurtulmalıyız” diyecekler.

Draper geçtiğimiz günlerde  Bitcoin’in altı ay içinde 250.000 $’a ulaşacağı iddiasını yeniden ortaya attı. Ancak çoğu kişi buna katılmıyor.  Yazımızın yayına hazırlandığı sırada CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin 16.960 dolardan işlem görüyor.)

İlginizi çekebilir:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.