Bitcoin neden yükselmiyor? – Ünlü on chain analisti yanıtlıyor…

Bitcoin neden yükselmiyor? - Ünlü on chain analisti yanıtlıyor...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Bitcoin neden yükselmiyor?” Ünlü bir on chain analisti, geçtiğimiz ay FTX krizinin kripto piyasasına devasa bir çöküş yaşatmış olmasına rağmen, Bitcoin’in hala kayda değer bir akümülasyon sürecinde olduğunu söylüyor.

‘Bitcoin neden yükselmiyor’ sorusuna on chain verilerden yanıt

Popüler bir on-chain analisti olan Willy Woo, geçtiğimiz ay FTX krizinin kripto piyasasına devasa bir çöküş yaşatmış olmasına rağmen, Bitcoin (BTC)’in hala kayda değer bir akümülasyon sürecinde olduğunu söylüyor. Ve Bitcoin’in FTX kaynaklı bu çöküşün ardından, dibi bulma sürecinde olduğuna inanıyor.

İlginizi çekebilir:

 

Bitcoin neden yükselmiyor?  - Ünlü on chain analisti yanıtlıyor...

 

Kripto analisti Scott Melker ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda Willy Woo, on chain sinyallerin, FTX krizinden sonra bile, BTC’nin mevcut fiyat aralığında çok sayıda alıcısı olduğuna işaret ettiğini söyledi.

 


https://youtu.be/4xAcis4vfog

 

İlgili:

Analiste göre, Bitcoin şu anda 16.000 ila 18.000$ gibi dar bir aralıkta işlem görüyor:

“Kesinlikle baktığım indikatörler gösteriyor. Çok sayıda kripto paranın hareket ettiğini ve fiyatın yatay seyrettiğini gördüğünüzde, bu kesin bir birikim işaretidir. Ve bu oluyor. Takip ediyorum. Yatay hareket etmesinin sebebi bu…

Göstergeler dip yapmıştı. Özellikle takip ettiklerimden biri, gerçekten zararda olan arzdı. Her döngüde bir trend çizgisi vardır. Aşağı doğru eğilim gösterir. Aşağı yönlü eğilim gösterip ve sonrasında bu eğilim çizgisinin yukarı doğru kırılması, her zaman bir akümülasyon (birikim) bölgesinin ortasında gerçekleşir. Ve FTX olayından önce yanlara doğru kırıldı.

Yani bu aslında benim görüşüm, iyi bir akümülasyon aşamasına hazırlanıyorduk. Şimdi de o dönemdeki uzun vadeli akümülasyonun dibini oluşturuyoruz. Ve sonra, kahretsin ki, başka bir kaldıraç düşürme olayı daha yaşadık. (Ancak birikim hala devam ediyor.) Bu yüzden bence, birkaç ay daha 18.000 ila 24.000$ arasında yatay bir bant oluşturuyorduk. Ve sonra kaldıraçlar düşürüldü. Şimdi bunu 16.000 ila 18.000$ bandında sürdürüyoruz.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin 17.150$’dan işlem görüyor.

 

İlginizi çekebilir:

Analiz firmasından pump yapacak 4 popüler kripto para: Ripple, LINK…

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin neden yükselmiyor? – Ünlü on chain analisti yanıtlıyor…
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.