1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Plan B’den çılgın Bitcoin tahmini!

Plan B’den çılgın Bitcoin tahmini!

Plan B’den çılgın Bitcoin tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Plan B, yeniden çılgın bir Bitcoin tahmininde bulundu. Analistin heyecan veren Bitcoin tahmini ve lider kripto para birimine ilişkin teknik detaylar haberimizde.

Plan B’den çılgın Bitcoin tahmini!

2022 yılı kripto para piyasası için tam bir hayal kırıklığına sahne oldu. Dünya genelinde yaşanan enflasyonist baskı sonrası merkez bankalarının uyguladığı şahin politikalar yatırımcıları riskli varlık grubuplarından uzaklaştırdı. Dagalanmanın fazla olduğu kripto piyasası da bu politikalardan nasibini aldı.

Yılın başındaki Terra çöküşünün ardından kripto kredi şirketlerinin iflas açıklamaları ve son olarak FTX çöküşü de bir güven bunalımını tetikledi.

Ancak son günlerde piyasa tabanı görmüş ve Bitcoin yeni bir birikim dönemine girmiş gözüküyor. Lider kripto para birimi son olarak 17.000 dolarlık sert direnci kırmaya çalışıyor.

Bitcoin’e ilişkin çılgın tahmini ile bilinen ünlü kripto analisti Plan B ise bu dalgalı dönemde Bitcoin’in dibi gördüğünü tahmin ediyor. Analist, ardından ise çılgın bir tahminde bulunarak ve stoktan akışa modeline dayanarak Bitcoin’in %5.800’den fazla yükselebileceğini ön gördüğünü söylüyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Stok-akış modeli, bir varlığın mevcut fiyatını arzının çıkarılma oranıyla karşılaştırarak değer değişikliklerini tahmin ediyor. Plan B’nin analizine göre Bitcoin’in arzı, 2024’te planlanan bir sonraki halving etkinliğiyle birlikte sıkışacak.

“2019 yılındaki halving sonrası öncesinde tahmin edilen 55.000 dolarlık hedefin doğrulandığını varsayarsak ben çok geniş bir yelpaze yapıyorum 100.000 dolar ile 1 milyon dolar arasında bir yerlerdeyim.”

PlanB, “Bitcoin ölmediği” sürece tahminden emin olduğunu söylüyor. Yazım sırasında, Bitcoin 17.220 dolardan el değiştiriyor. 100.000 dolara yükselen bir fiyat rallisi, BTC’nin mevcut değerini %485 artıracağı anlamına geliyor. Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşması için fiyatının %5.837 oranında artması gerekiyor.

“100.000-1 milyon dolar aralığına gittiğimizden hiç şüphem yok ve nasıl bakarsanız bakın.”

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.