1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2023’te Bitcoin ayı piyasasını bitirecek yükseliş katalizörleri!

2023’te Bitcoin ayı piyasasını bitirecek yükseliş katalizörleri!

2023’te Bitcoin ayı piyasasını bitirecek yükseliş katalizörleri!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analisti, 2023’te Bitcoin ayı piyasasını sona erdirecek potansiyel yükseliş katalizörlerini açıkladı.

2023’te Bitcoin neden yükselecek?

Sosyal medyada Guy olarak bilinen Coin Bureau’nun sunucu, 2,17 milyon YouTube abonesine, 2023’te Bitcoin (BTC)’i ayı piyasasından çıkaracak yükseliş katalizörlerini anlattı.

İlk olarak; kripto uzmanına göre, ABD Merkez Bankası 2023’ün başlarında faiz artırımlarını durdurabilir. Ve bu da kriptolara biraz rahatlama sağlayabilir.

Guy’ın bahsettiği FED kaynaklı bir diğer potansiyel katalizör, bu kış yaşanan enerji kıtlığı ile ilgili. Sözkonusu bu kıtlık, ABD dolarına olan talebi artırmaya devam ederse, stable coinlere olan talep de artabilir.

 

2023’te Bitcoin ayı piyasasını bitirecek yükseliş katalizörleri!

 

“Bir ülke, enerji sorunları yaşadığında, artık daha pahalı olan enerjiyi satın almak için, ABD doları satın alması ve bunun için de daha fazla para basması gerekir. Kış yaklaşırken, bu ülkelerde dolara olan talebin artması muhtemel. Fed’in devam eden faiz artırımları da USD talebini artıracaktır. Yabancı ülke vatandaşları da sonuç olarak, alım gücünü korumak için stable coinlere yatırım yapmaya başlayabilir. Bu da akıllı sözleşme tabanlı kripto para birimlerine fayda sağlayacaktır.”

Guy ayrıca, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) piyasaya sürülmesinin dolaylı olarak, kriptolara fayda sağlayabileceğini söylüyor. Analiste göre, CBDC düzenlemeleri büyük yatırımcıları ve kurumları korkutabilir. Ve varlıklarının bir kısmını kripto paraya çevirmelerine neden olabilir.

İlginizi çekebilir:

Guy, Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul edebilecek başka ülkeler olduğunu ve bunun da dördüncü potansiyel katalizör olabileceğini savunuyor. Örneğin; Tonga’nın 2023’ün ilk yarısında BTC’yi benimsemeyi planladığını ve bunun da diğer küçük ülkeleri harekete geçirebileceğini belirtiyor.

Analist, başka bir potansiyel yükseliş katalizörünün, büyük teknoloji firmalarının kriptoyu benimsemesi olduğunu söylüyor. Ve yaklaşmakta olan Meta – NFT entegrasyonundan bahsediyor. Yine bunun da akıllı sözleşme platformları için son derece bullish bir etki yaratacağını ifade ediyor.

 

 

İlginizi çekebilir:

Analiste göre altıncı potansiyel yükseliş katalizörü, Avrupa’daki yakın zamanda beklenen kripto düzenlemelerinin yanı sıra, FTX çöküşüne yanıt olarak yapılacak olan kripto düzenlemeleridir. Guy’a göre, düzenlemeler kurumsal yatırımcıların kriptoya daha rahat yatırım yapmasını sağlayacak.

Yine Guy’a göre, bir sonraki katalizör, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından başlatılan yasal savaşı kazanması. Guy, SEC kazanırsa, “bu davanın sorunlu bir yasal emsal” oluşturabileceğini ve düzenleyicinin tüm altcoinler üzerinde baskı oluşturabileceğini düşünüyor.

Son olarak; gelecek yıl için diğer potansiyel yükseliş katalizörleri arasında; Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) salgının resmi olarak sona erdiğini duyurması, Rusya Ukrayna savaşının sona ermesi ve Hong Kong ve Suudi Arabistan’da kripto paraların yasallaşma olasılığı yer alıyor.

Etiketler: