FIFA Dünya Kupası için kripto para sürprizi

Algorand ALGO coin, FIFA Dünya Kupasına resmi sponsor olan ilk kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devam eden FIFA Dünya Kupası ile ilgili 10.000 token çıkarılacak. Bu tokenleri çıkaran kripto projesinin yerel coini ise yüzde 10 yükseliş kaydetti. Bu önemli olayın ayrıntılarına bakalım.


FIFA Dünya Kupası’nın unutulmaz anları tokenlere dönüşüyor

FIFA Dünya Kupası 2022 maçları kullanılarak, non-fungible token yani NFT türü 10.000 kripto oluşturulacak. Bu NFT’lere ise Crypto.com’un blockchaini ev sahipliği yapacak.

FIFA Dünya Kupası NFT’leri, Crypto.com’un Amerika’nın çok uluslu meşrubat şirketi olan Coca Cola iş birliğinde çıkarılacak. Bu NFT’lerin ismi ise Büyünün Bir Parçası (Piece of Magic). Bu ortaklık sonucu Crypto.com’un blockchaini yaklaşık 10.000 NFT’ye ev sahipliği yapacak. Coca Cola ise söz konusu NFT’lerin oluşturulmasından sorumlu olacak. NFT’leri oluşturmaya ise dijital sanatçı GMUNK yardım edecek. Bu koleksiyon tema olarak şu an Katar’da devam eden 2022 FIFA Dünya Kupası’nı kullanacak.

İlgili – Makro ekonomi uzmanından Bitcoin için büyük yükseliş tahmini

Crypto.com NFT’ler ve kupanın unutulmaz anları

Binance'den sonra Crypto.com da "o" verileri paylaştı!

Yapılan resmi açıklamaya göre, Crypto.com’un çıkaracağı NFT’ler özellikle FIFA Dünya Kupası’nın unutulmaz anlarına odaklanacak. Crypto.com’un pazarlama müdürü Steven Kalifowitz, böyle bir projeden dolayı heyecanlı olduklarını ifade ediyor. Böylece NFT’ler ile unutulmaz anları oluşturmanın yeni bir yolu oluşuyor. Aynı zamanda FIFA da bu NFT’ler ile Web 3.0 teknolojisi alanına adım atmış oluyor.

Bu NFT’leri almak isteyenlerin ise ilk önce Crypto.com NFT platformuna üye olması ve hesap açması gerekiyor. Bu NFT’leri kazanmak için bir yol da var. O da Coca Cola’nın taraftar bölgesi sitesine üye olmak.

İlgili – Kripto analiste göre Bitcoin’de “böyle bir fırsat görülmedi”


CRO yüzde 10 yükseldi

Bu arada NFT duyurusundan hemen sonra kripto para borsasının yerel coini Crypto.com (CRO) fiyatı harekete geçti. CoinMarketCap verilerine göre, CRO coinin fiyatı bu haber üzerine yüzde 10 yükseldi. Ancak ardından yüzde 5 de düştü. Şimdi 0.6671 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
FIFA Dünya Kupası için kripto para sürprizi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.