okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.61%
Bitcoin
68.866,86 USDT
eth
ETH
2.88%
Ethereum
3.857,52 USDT
bch
BCH
-1.83%
Bitcoin Cash
484,61 USDT
xrp
XRP
-2.05%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.23%
Litecoin
83,93 USDT
bnb
BNB
-0.23%
Binance Coin
601,00 USDT
sol
SOL
-3.59%
Solana
162,32 USDT
avax
AVAX
-3.55%
Avalanche
36,92 USDT
ada
ADA
-0.74%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.51%
Poladot
7,54 USDT
doge
DOGE
-3.58%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-2.78%
Shiba Inu
0,00 USDT

Makro ekonomi uzmanından Bitcoin için büyük yükseliş tahmini

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Makro ekonomi alanında uzman Raoul Pal, Bitcoin (BTC), kripto paralar ve hisse senetlerinin büyük bir yükseliş hazırlığında olduğunu söylüyor. Açıklamasının ayrıntıları ve paylaştığı grafiğe bakalım.


Makro ekonomi uzmanından Bitcoin için büyük yükseliş tahmini

Goldman Sachs’ın eski üst düzey yöneticisi Raoul Pal, makro ekonomik durumun artık daha iyiye gitmeye başladığını söylüyor. Buna göre de başta Bitcoin, kripto paralar ve hisse senetlerinin ralli hazırlığı yaptığını ifade ediyor.

Pal, Global Macro Investor’un yeni raporunda yaptığı açıklamada, Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerine daha çok global finansal piyasada mevcut olan arzın yön verdiğini söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“Bir zamanlar Paul Tudor Jones şöyle demişti. Para muslukları yeniden açıldığında en hızlı ata binmeniz gerekecek. 2020 ve 2021 yıllarından Bitcoin’e atıf yapıyordu. Şimdi ise bu tüm kripto paralar için geçerli.

İşte, BTC’nin Global M2 karşısındaki grafiği. Garip bir şeyler görüyor musunuz? Evet, grafiğin üst kısımlarını göremiyoruz. Çünkü M2 önemli ölçüde yükseldiğinde Bitcoin daha büyük bir yükseliş kaydediyor.”

İlgili – Elon Musk, yeni Twitter coin mi çıkarıyor? Dogecoin ne olacak?

Makro ekonomi uzmanından Bitcoin için büyük yükseliş tahmini

Kaynak: Global Macro Investor

İlgili – FTX borsasının çökmesinden kazançlı çıkan şirketler

Bir çok yatırımcı hala göreceli olarak yüksek olan faiz oranlarından endişe ediyor. Hatta daha da yükselebileceğini düşünenler de var. Ancak Pal, bunun çok büyük bir sorun olmadığını belirtiyor. Makro ekonomi uzmanına göre, Fed faizleri artırmaya devam ederse de BTC, kripto paralar ve hisse senetleri bahsettiği yükselişi yapacak.

Goldman Sachs’ın eski üst düzey yöneticisi Raoul Pal, faiz oranlarının teknoloji alanının önündeki en büyük engel olduğu görüşüne katılmıyor.

Bitcoin ve kripto para piyasası Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra büyük bir düşüş yaşadı. Birçok analist ise piyasada dibin görüldüğünü ya da görülmeye yakın olduğunu vurguluyor. Bundan dolayı artık yükseliş ile ilgili iyimser yorumlar gelmeye devam ediyor.

İlgili – Kripto analiste göre Bitcoin’de “böyle bir fırsat görülmedi”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.