1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Makro ekonomi uzmanından Bitcoin için büyük yükseliş tahmini

Makro ekonomi uzmanından Bitcoin için büyük yükseliş tahmini

Makro ekonomi uzmanından Bitcoin için büyük yükseliş tahmini
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Makro ekonomi alanında uzman Raoul Pal, Bitcoin (BTC), kripto paralar ve hisse senetlerinin büyük bir yükseliş hazırlığında olduğunu söylüyor. Açıklamasının ayrıntıları ve paylaştığı grafiğe bakalım.


Makro ekonomi uzmanından Bitcoin için büyük yükseliş tahmini

Goldman Sachs’ın eski üst düzey yöneticisi Raoul Pal, makro ekonomik durumun artık daha iyiye gitmeye başladığını söylüyor. Buna göre de başta Bitcoin, kripto paralar ve hisse senetlerinin ralli hazırlığı yaptığını ifade ediyor.

Pal, Global Macro Investor’un yeni raporunda yaptığı açıklamada, Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerine daha çok global finansal piyasada mevcut olan arzın yön verdiğini söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“Bir zamanlar Paul Tudor Jones şöyle demişti. Para muslukları yeniden açıldığında en hızlı ata binmeniz gerekecek. 2020 ve 2021 yıllarından Bitcoin’e atıf yapıyordu. Şimdi ise bu tüm kripto paralar için geçerli.

İşte, BTC’nin Global M2 karşısındaki grafiği. Garip bir şeyler görüyor musunuz? Evet, grafiğin üst kısımlarını göremiyoruz. Çünkü M2 önemli ölçüde yükseldiğinde Bitcoin daha büyük bir yükseliş kaydediyor.”

İlgili – Elon Musk, yeni Twitter coin mi çıkarıyor? Dogecoin ne olacak?

Makro ekonomi uzmanından Bitcoin için büyük yükseliş tahmini

Kaynak: Global Macro Investor

İlgili – FTX borsasının çökmesinden kazançlı çıkan şirketler

Bir çok yatırımcı hala göreceli olarak yüksek olan faiz oranlarından endişe ediyor. Hatta daha da yükselebileceğini düşünenler de var. Ancak Pal, bunun çok büyük bir sorun olmadığını belirtiyor. Makro ekonomi uzmanına göre, Fed faizleri artırmaya devam ederse de BTC, kripto paralar ve hisse senetleri bahsettiği yükselişi yapacak.

Goldman Sachs’ın eski üst düzey yöneticisi Raoul Pal, faiz oranlarının teknoloji alanının önündeki en büyük engel olduğu görüşüne katılmıyor.

Bitcoin ve kripto para piyasası Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra büyük bir düşüş yaşadı. Birçok analist ise piyasada dibin görüldüğünü ya da görülmeye yakın olduğunu vurguluyor. Bundan dolayı artık yükseliş ile ilgili iyimser yorumlar gelmeye devam ediyor.

İlgili – Kripto analiste göre Bitcoin’de “böyle bir fırsat görülmedi”

Kaynak

Etiketler: