Elon Musk, yeni Twitter coin mi çıkarıyor? Dogecoin ne olacak?

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla ve şimdi de Twitter’in yeni CEO’su olan Elon Musk’ın sosyal medya devi için yeni bir kripto para çıkaracağı ile ilgili söylentileri ortalığı karıştırdı. Yayılan söylentilere ve Dogecoin topluluğunun bu konuda ne dediğine bakalım.


Elon Musk, Twitter için yeni bir coin mi çıkaracak? Dogecoin ne olacak?

Ünlü girişimci ve Twitter’in yeni CEO’su Elon Musk, kripto ödemelerinin sosyal medya devine eklenmesinin çok doğal olacağını düşünüyor. Musk, Mario Nawfal’un düzenlediği bir Twitter Spaces söyleşisinde, Twitter’in geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ona göre hem geleneksel hem de dijital para birimleri sosyal medya devinde olmalı. Şöyle açıklıyor:

“WeChat’in çok fazla özelliği var ve bunlar Twitter’de de olmalı. Twitter’e ödemeleri eklemek için çok düşünmek gerekmiyor. Hem fiat hem de kripto para ödemeleri. Ayrıca bunu insanların kullanımı için daha kolay ve daha basit yapmalıyız.”

İlgili – Elon Musk, iyi bir geleceği olan 3 kriptoyu açıkladı: Dogecoin…

Yeni Twitter coin mi geliyor?

Bu arada bir de Twitter’in kendi kripto parası üzerinde çalıştığı söylentileri de hızla yayıldı. Jane Manchun Wong isimli bir araştırmacı, Twitter’in web uygulamasının içinde Twitter Coin ile ilgili bir resim bulduğunu iddia etti. Bu açıklamasından sonra söz konusu kişinin hesabı ve tweetleri silindi.

Elon Musk, Twitter için yeni bir coin mi çıkaracak? Dogecoin ne olacak?

 

Jane Manchun Wong paylaştığı ve silinen Twitter coin resmi


İlgili – Kripto analiste göre Bitcoin’de “böyle bir fırsat görülmedi”

Başka bir benzer iddia da Nima Owji’den geldi. O da Twitter’in prototip olan bir ara yüzünde coin seçeneği olduğunu ve bunun karşısında da Twitter logosu bulunduğunu söylüyor. Bunu paylaşarak, “Twitter coin üzerinde çalışıyor!” diyor.

Öte yandan Twitter ve Reddit üzerindeki Dogecoin topluluğu üyeleri de bu yeni gelişmeleri anlamaya çalışıyor. Yine de hala DOGE’in Twitter’de olması konusunda umutlular. Bazı DOGE taraftarları, yapılan çalışmalarda Dogecoin için geçici olarak “Twitter Coin” isminin kullanıldığını da iddia ediyor. Çünkü Musk’un uzun süredir DOGE’u desteklediği bilinen bir gerçek.

İlgili – Bloomberg analisti: Ayı piyasası son aşamasında ve ilk önce bu coin yükselişe geçecek

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Elon Musk, yeni Twitter coin mi çıkarıyor? Dogecoin ne olacak?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.