Ünlü finans uzmanından şok eden Bitcoin tahmini!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü finans uzmanı Standard Chartered’ın baş stratejisti, Eric Robertsen’den yatırımcıları şok edecek bir Bitcoin tahmini geldi. Ünlü ismin Bitcoin tahmini ve BTC’nin teknik verileri tüm ayrıntıları ile yazımızda.

Ünlü finans uzmanından şok eden Bitcoin tahmini!

Bitcoin, FTX çöküşünde sonra 17.000 dolarlık sert direnci almaya geri almaya çalışıyor. Lider kripto para birimi son hafta yaptığı atak ile bu seviyenin üzerine sıçramayı başardı. Geçtiğimiz yedi günde %5’ten fazla değer kazanan lider kripto para birimi için yeni tahminler paylaşılıyor. Ancak bu tahminlerden biri yatırımcıları üzecek bir öngörü.

Standard Chartered’ın baş stratejisti Eric Robertsen, bu hafta sonu yayınlanan bir bilgi notunda FTX çöküşüne dikkat çekti ve lider kripto para biriminin, dünyanın en önemli kripto para borsalarından biri olan FTX’in iflasından sonra değer kaybetmeye başladığını belirtti.

Robertsen, Bitcoin’deki yükselişe rağmen FTX çöküşünün yarattığı baskının devam edebileceğini söylüyor. Ünlü finansçıya göre Bitcoin’in öngörülen düşüşü şu anda işlem gördüğü seviyeden %70 daha düşük.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Robertsen, Bitcoin’e olan ilginin önemli bir düşüşle karşı karşıya kalabileceğine ve dijital altından tekrar altına geçebileceğine inanıyor. Altının ise bu süre %30’luk bir ralli yapabileceğini tahmin ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Analist, Bitcoin çökmesine yol açabilecek diğer iki faktörüde açıkladı. Bunlardan ilki faiz oranlarındaki artışların tersine çevrilmesi ve ikincisi ise kripto alanında yatırımcıların kripto varlıklarına olan güvenlerini kaybetmelerine yol açacak daha fazla iflasın ortaya çıkması.

Robertsen’in teknik açıklamaları doğrultusunda yaptığı tahmin doğrulanırsa BTC, gelecek yıl 5.000 dolara kadar geri çekilebilir.

Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 17.082 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın toplam piyasa değeri 328 milyar dolar olurken dominasyon oranı %38,3.

Haftalık Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin Ünlü finans uzmanından şok eden Bitcoin tahmini!

 

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü finans uzmanından şok eden Bitcoin tahmini!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.