fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Binance Coin rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance Coin rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?

Binance Coin rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?
0

BNB coin 2017 yılında kurulan ve kısa sürede dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası haline gelen Binance’nin yerel kripto parasıdır. 


BNB coin nedir? Nasıl alınır?

 

BNB Coin nedir?

bnb

BNB coin 2017 yılında kurulan ve kısa sürede dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsasına dönüşen Binance’nin yerel kripto parasıdır. İlk etapta sadece Binance’de listelenmeye başlayan BNB Coin, artan ilgiyle beraber zamanla KuCoin ve MXC gibi global ve yerel borsalarda listelenerek Top10 kripto para arasına adını yazdırmayı başardı.

 

BNB’nin açılımı nedir?

BNB, Binance Coin’in kısaltılmış halidir. Güncel BNB fiyat verileri için tıklayınız.

 

BNB Coin neden yükseldi?

ICO döneminde 1 ETH’e karşılık 2,700 BNB ya da 1 BTC’ye karşılık 20,000 BNB olarak takas edilen BNB Coin, son 3 yıl içerisinde öngörülemez bir artış yaşadı.

2017 yılında 0.11 dolardan ilk satışı gerçekleşen BNB, 2018 ATH’sini (all time high) 21 dolardan, 2019 ATH’sini 37 dolardan, 2020 ATH’sini ise 40 dolardan, son ATH’sini ise 10 Mayıs 2021’de 690 dolar ile kaydetti.

BNB’nin yaşadığı bu artışta hiç şüphesiz, Binance borsasının uyguladığı strateji oldukça etkiliydi. Borsa hesabında BNB tutan kullanıcılarından %25 daha az komisyon alacağını taahhüt etmesinin yanı sıra, BNB’yi yeni çıkan projelerin merkezine yerleştirerek, BNB’yi kripto para piyasasında ilk 10 kripto arasında saydırmayı başardı.

Bununla beraber Binance’nin geliştirmesini tamamlayıp uygulamaya koyduğu BSC ağı, BNB’nin artmasında ki bir diğer önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Binance Coin rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?

Binance ekosistemi ve Binance Smart Chain (BSC), 2021’de her geçen gün yeni rekorlar kırdı. Ayrıca, en büyük rakibi Ethereum ile yılın başından beri aralarındaki açığı kapatmada önemli adımlar kaydetti.

Dahası BSC’deki düşük gas ücreti ve Ethereum’a kıyasla ağ karmaşasının daha az olması, birkaç projeyi Ethereum’dan BSC’ye taşınmaya itti.

Bu arada Binance Smart Chain’de kilitlenen toplam değer de inanılmaz bir artış olurken; BNB coin fiyatı da aynı oranda kayda değer bir yükseliş gördü. İlk 10’da hızlı bir şekilde yukarı tırmanan BNB, Ethereum’dan sonra en büyük kripto para olmayı başardı.

İlgili haber: BNB Coin Fiyat Tahmini: BNB yeni ATH’ye mi hazırlanıyor?

BNB Coin burn tarihleri?

Binance Coin burn etkinlikleri, BNB’nin toplam arzı olan 200.000.000 adet BNB Coin’in yarısı yani 100.000.000 adeti yok edilene kadar her çeyrekte gerçekleşecek. Yakılacak olan BNB miktarı son 3 aylık dönemde borsada yapılan işlem sayısına bağlı olarak belirlenecek.

Coin burn nedir? Hangi amaçla böyle bir işlem gerçekleştiriliyor?

Kripto para ve blockchain sektöründe “token yakma” terimi, söz konusu blockchain üzerinden erişilemeyen bir adrese belirli miktarda token gönderme sürecini ifade ediyor.

bnb coin Binance Coin rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?

Projelerin bunu yapmadaki amacı, ICO aşamasında piyasaya sürülen tokenleri azaltarak toplam token sayısını azaltmak.  Coin burn deyince aklımıza ilk Binance geliyor. Kripto para borsası BNB’nin değer kaybetmemesi için her yıl belli bir miktar tokeni piyasadan geri satın alarak yakıyor ve böylece BNB’nin değerini yüksek tutmayı hedefliyor. Bu da kripto yatırımcılarına, arz azaldıkça BNB’nin değerinin zamanla artacağını gösteriyor.

BNB coin geleceği nedir? BNB iyi bir yatırım mı?

Neden Binance Coin satın almalı? BNB coinin artıları

  • Düşük maliyetli

  • Arz ve talep

  • Topluluk güveni

  • Büyüme

Binance Coin rehberi: BNB coin nedir? Nereden ve nasıl alınır?

BNB nereden alınır ve nasıl saklanır?

bnb coin Binance Coin rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: