Loading...
btc
BTC
0.14%
Bitcoin
63.883,70 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.079,31 USDT
bch
BCH
-0.66%
Bitcoin Cash
483,63 USDT
xrp
XRP
-0.49%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.38%
Litecoin
79,64 USDT
bnb
BNB
-0.11%
Binance Coin
537,01 USDT
sol
SOL
-0.16%
Solana
136,01 USDT
avax
AVAX
-1.18%
Avalanche
34,35 USDT
ada
ADA
-0.85%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-0.84%
Poladot
6,64 USDT
doge
DOGE
-0.07%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
0.06%
Shiba Inu
0,00 USDT

Binance Coin Rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?

Analistten BNB için ürkütücü benzetme: Çöküş öncesi Terra (LUNA) grafiğini takip ediyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BNB coin 2017 yılında kurulan ve kısa sürede dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası haline gelen Binance borsasının yerel kripto parasıdır. 


BNB coin nedir? Nasıl alınır?

Başlangıçta Ethereum ağı üzerinde çıkarılan, ancak daha sonra Binance’in kendi blok zinciri Binance Chain’e geçen BNB coin, platformun yerel para birimidir.

Binance coin, 2017’de alım satım ücretlerini indirimli hale getirmek için bir hizmet tokeni olarak oluşturuldu. Ancak kullanım alanı genişleyerek, işlem ücretleri (Binance Chain’de) ödemeleri, seyahat rezervasyonları, eğlence, çevrimiçi hizmetler ve finansal hizmetler dahil olmak üzere çok sayıda uygulamaya yayıldı.

Analistten BNB için ürkütücü benzetme: Çöküş öncesi Terra (LUNA) grafiğini takip ediyor!

BNB Coin nedir?

bnb

BNB coin 2017 yılında kurulan ve kısa sürede dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsasına dönüşen Binance’nin yerel kripto parasıdır. İlk etapta sadece Binance’de listelenmeye başlayan BNB coin, artan ilgiyle beraber zamanla KuCoin ve MXC gibi global ve yerel borsalarda listelenerek Top 10 kripto para arasına adını yazdırmayı başardı.

 

BNB’nin açılımı nedir?

BNB, Binance Coin’in kısaltılmış halidir. Güncel BNB fiyat verileri için tıklayınız.

 

İlgili: Güncel Binance Coin (BNB) fiyat tahminleri: 2022-2025

BNB Coin neden yükseldi?

ICO döneminde 1 ETH’e karşılık 2,700 BNB ya da 1 BTC’ye karşılık 20,000 BNB olarak takas edilen BNB Coin, son 3 yıl içerisinde öngörülemez bir artış yaşadı.

2017 yılında 0.11 dolardan ilk satışı gerçekleşen BNB, 2018 ATH’sini (all time high) 21 dolardan, 2019 ATH’sini 37 dolardan, 2020 ATH’sini ise 40 dolardan, son ATH’sini ise 10 Mayıs 2021’de 690 dolar ile kaydetti.

BNB’nin yaşadığı bu artışta hiç şüphesiz, Binance borsasının uyguladığı strateji oldukça etkiliydi. Borsa hesabında BNB tutan kullanıcılarından %25 daha az komisyon alacağını taahhüt etmesinin yanı sıra, BNB’yi yeni çıkan projelerin merkezine yerleştirerek, BNB’yi kripto para piyasasında ilk 10 kripto arasında saydırmayı başardı.

Bununla beraber Binance’nin geliştirmesini tamamlayıp uygulamaya koyduğu BSC ağı, BNB’nin artmasında ki bir diğer önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Binance Coin rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?

Binance ekosistemi ve Binance Smart Chain (BSC), 2021’de her geçen gün yeni rekorlar kırdı. Ayrıca, en büyük rakibi Ethereum ile yılın başından beri aralarındaki açığı kapatmada önemli adımlar kaydetti.

Dahası BSC’deki düşük gas ücreti ve Ethereum’a kıyasla ağ karmaşasının daha az olması, birkaç projeyi Ethereum’dan BSC’ye taşınmaya itti.

Bu arada Binance Smart Chain’de kilitlenen toplam değer de inanılmaz bir artış olurken; BNB coin fiyatı da aynı oranda kayda değer bir yükseliş gördü.

Binance Smart Chain’deki işlemlere güç veren Binance borsasının yerel tokeni BNB, 664$’lık fiyat seviyesine ulaşarak yeni bir tarihi zirve yaptı. İlk 10’da hızlı bir şekilde yukarı tırmanan kripto para, o dönemde Ethereum’dan sonraki en büyük kripto para olmayı başardı. (Şu anda – 7 Haziran 2022 itibariyle- piyasa değeri bakımından 5. en büyük kripto para )

İlgili haber: Binance Coin teknik analizi: İşte BNB fiyatında boğalar için orta vadeli hedefler!

Binance Coin Rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?

BNB Coin burn tarihleri?

Binance Coin burn etkinlikleri, BNB’nin toplam arzı olan 200.000.000 adet BNB Coin’in yarısı yani 100.000.000 adeti yok edilene kadar her çeyrekte gerçekleşecek. Yakılacak olan BNB miktarı son 3 aylık dönemde borsada yapılan işlem sayısına bağlı olarak belirlenir.

Coin burn nedir? Hangi amaçla böyle bir işlem gerçekleştiriliyor?

Kripto para ve blockchain sektöründe “token yakma” terimi, söz konusu blockchain üzerinden erişilemeyen bir adrese belirli miktarda token gönderme sürecini ifade ediyor.

Projelerin bunu yapmadaki amacı, ICO aşamasında piyasaya sürülen tokenleri azaltarak toplam token sayısını azaltmak.  Coin burn deyince aklımıza ilk Binance geliyor.

Kripto para borsası BNB’nin değer kaybetmemesi için her yıl belli bir miktar tokeni piyasadan geri satın alarak yakıyor ve böylece BNB’nin değerini yüksek tutmayı hedefliyor. Bu da kripto yatırımcılarına, arz azaldıkça BNB’nin değerinin zamanla artacağını gösteriyor.

 

BNB coin geleceği nedir? BNB iyi bir yatırım mı?

 

Neden Binance Coin satın almalı? BNB coinin artıları

 

  • Düşük maliyetli

 

  • Arz ve talep

 

  • Topluluk güveni

 

  • Büyüme

 

Binance Coin rehberi: BNB coin nedir? Nereden ve nasıl alınır?

BNB nereden alınır ve nasıl saklanır?

BNB Coin’lerinizi Binance, Kucoin, MXC, Probit, Bitmax, HitBTC gibi çeşitli global ve yerel kripto borsaları aracılığıyla satın alabilirsiniz. 

Ancak coinlerinizi satın aldıktan sonra günlük trade yapmayacaksanız herhangi bir değişim platformunda tutmanız tavsiye edilmez. MyEtherWallet, Trezor Wallet ve yakın zamana Binance Borsası tarafından satın alınan Trust Wallet, BNB coinlerinizin korunması için güvenilir cüzdanlardır.

Binance Coin Rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?

Kripto para borsalarından USD ile Binance coin nasıl alınır?

1. İlk adım bir platforma kaydolmaktır. Örneğin; Binance’in ana web sitesine giderek “hesabınızı oluşturun” u tıklarsınız. Sadece e-posta adresinizi kullanarak kayıt olabilirsiniz. 

2. Hesabınızda oturum açtıktan sonra, USD ile BNB satın almak için 3 ya da daha fazla aşamada hesabınızın doğrulanması gerekir. Para yatırma işlemi yapmadan önce sizden, bazı kimlik onaylama belgeleri istenecektir.

3. Hesabınız doğrulandıktan sonra, hesaba gidin ve ardından para yatırın. Artık farklı para yatırma seçenekleri arasından bir tercih yapabilirsiniz.

4. Daha sonra kripto pariteleri arasından BNB/USD seçeneğini tıklamanız gerekiyor.

5. “Yeni Emir”e tıklayın ve basit arayüzü seçin, şimdi Bianance‘den satın alma emri vermeye hazırsınız.

6. Satın almak istediğiniz BNB miktarını girin ve gönder’i tıklayın.

BNB coin geleceği nedir? BNB iyi bir yatırım mı?

Günlük al-sattan uzak duruyor ve genel olarak kripto paralarınızı hold ediyorsanız, Binance Borsası’na paralel olarak yükselen BNB coin sizler için iyi bir yatırım aracı olabilir.

Binance coin (BNB) fiyatı: Anlık BNB fiyatı için tıklayınız.
Toplam Binance coin (BNB) arzı: 165.116.761 BNB
Piyasada işlem gören BNB arzı: Dolaşımdaki güncel BNB arzı için tıklayınız.
Binance coin (BNB) işlem hacmi. 24 saatlik Binance coin (BNB) işlem hacmi için tıklayınız.
Tüm zamanların en yüksek fiyat (ATH) seviyesi için 690.93 dolar
Tüm zamanların en düşük fiyat (ATL) seviyesi için 0.09611 dolar
Toplam Binance coin (BNB) yatırım dönüşü (ROI) için tıklayınız.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.