1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. BNB fiyatında yeni ralli sinyalleri! – Binance Coin teknik analizi

BNB fiyatında yeni ralli sinyalleri! – Binance Coin teknik analizi

BNB fiyatında yeni ralli sinyalleri! – Binance Coin teknik analizi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance Coin piyasada uzun süren düşüş eğiliminden kurtuldu ve USD karşısında 240$ civarında destek buldu. Ve şimdi teknik göstergeler, boğaların yakın vadede kritik bir direnç bölgesine doğru daha fazla yükseliş hedeflediğine dair işaretler veriyor.

Binance Coin teknik analizi: BNB fiyatı ne olur?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in yerel tokeni Binance Coin (BNB), geçtiğimiz hafta, 240$ seviyesinin üzerinde güçlü bir destek tabanı oluşturdu. Ardından 250 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde başlayan güçlü bir toparlanma dalgası gerçekleşti.

BNBUSD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 250$’a yakın dirençle oluşan büyük bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Boğalar, 255$ ve 260$ direnç seviyelerinin üzerinde hız kazandı. Dahası parite dün, Bitcoin ve Ethereum’a benzer şekilde yükselişini sürdürdü. Ve böylece 270 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde bir baskı oldu.

İlginizi çekebilir:

Binance Coin teknik analizi: BNB grafiğinde boğalara yeşil ışık!

Bununla birlikte BNB 283 dolara kadar yükseldi ve şu anda elde ettiği son kazançlarını pekiştiriyor. Ve 265 doların ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik grafik) üzerinde işlem görüyor. Ayrıca, 240 dolardan 283 dolara yükseliş hareketinin %23,6 Fib geri çekilme seviyesine yakın bir yerde hareket ediyor.

BNB fiyatında yeni ralli sinyalleri!
Haftalık BNBUSDT grafik Kaynak: TradingView

Yukarı yönde, ayılar 280$ ve 285$ direnç seviyelerini koruyor. Bu yüzden bir sonraki büyük direnç 292$ seviyesinin yakınında. Bunun üzerinde, fiyat yakın vadede 300$ seviyesini test etmeyi hedefleyebilir. Daha fazla kazanç ise, alıcıların fiyatı 320$ seviyesine taşımasına yardımcı olabilir.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin’de yükseliş devam eder mi? – Güncel BTC teknik analizi

Binance Coin (BNB) fiyatı daha fazla düşer mi?

Binance coin, 280 dolar direncini aşamazsa, ayılar devreye girerek, paritede yeni bir düzeltme başlatabilir. Böyle bir senaryoda aşağı yönde ilk destek, 265 dolar seviyesine yakın olacak.

Bu arada ilk büyük destek 262$’a yakın. Burası aynı zamanda 240 dolardan 283 dolara yükseliş hareketinin %50 Fib geri çekilme seviyesine de yakın.

Bir sonraki büyük destek 255 dolar seviyesinin yakınında. Dolayısıyla 255$ desteğinin altında gerçekleşecek aşağı yönlü bir kırılma, 240$ desteğine doğru uzun süreli bir düşüş ile sonuçlanabilir.

BNB için teknik göstereler ve önemli destek-direnç seviyeleri

  • MACD (Moving average convergence divergence – Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması – Üstel hareketli ortalamaların ilişkisini basit bir şekilde ortaya koyan teknik bir gösterge) MACD, 4 saatlik zaman diliminde yükseliş bölgesinde hız kazanıyor.
  • RSI (Relative Strength Index – Göreceli Güç Endeksi): Bir momentum indikatörü olan ve varlığın aşırı alım satım noktaları hakkında bilgi veren RSI, şu anda 50 seviyesinin üzerinde.
  • Ana destek seviyeleri: 265$, 262$ ve 255$.
  • Ana direnç seviyeleri: 280$, 285$ ve 300$.

Sonuç olarak kısaca;

  • Binance coin fiyatı, USD karşısında 240 dolarlık destekten kayda değer bir toparlanma dalgası başlattı.
  • Fiyat şu anda 265 doların ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) üzerinde işlem görüyor.
  • BNBUSD paritesinin 4 saatlik grafiğinde (Binance verilerine göre) 250$’a yakın dirençle oluşan büyük bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.
  • Parite daha fazla yükselebilir ve 280$ direnç bölgesinin üzerine çıkabilir.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada BNB coin CoinMarketCap verilerine göre, 274 dolardan işlem görüyor.)

İlgili – Binance Coin rehberi: BNB coin nedir? Nereden ve nasıl alınır?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: