1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Binance Coin teknik analizi: İşte BNB fiyatında boğalar için orta vadeli hedefler!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Binance Coin teknik analizi: İşte BNB fiyatında boğalar için orta vadeli hedefler!

Binance Coin teknik analizi: İşte BNB fiyatında boğalar için orta vadeli hedefler!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance Coin boğaları, piyasada bir süredir devam eden düşüş eğilimine rağmen BNB fiyatını, psikolojik olarak kritik bir seviye olan 500 doların üzerinde tutmayı başardı. Ancak boğalar, bu avantajı yeteri kadar kullanamasa da teknik göstergeler, yakın ve orta vadede pozitif bir görünüme işaret ediyor. Şimdi BNBUSDT paritesi için kritik destek ve direnç seviyelerine bakalım.

Binance Coin teknik analizi: BNB fiyatı ne olur?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in yerel tokeni Binance Coin (BNB), 669.30 dolardan geri çevrildikten sonra bir türlü belini doğrultamadı. Bu düşüş bize, ayıların tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 691.80 doları güçlü bir şekilde koruduğunu gösterdi.

Ancak boğalar, 500$’a karşılık gelen 20 haftalık EMA’da dipten alım yaparak, burayı güçlü bir şekilde savunmaya devam etti.

Bununla birlikte, yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI de şimdi alıcıların üstün olduğunu gösteriyor.

Binance Coin teknik analizi: BNB grafiğinde boğalara yeşil ışık!

İlgili: Güncel Binance Coin – BNB Coin fiyat tahmini: 2021-2022-2023-2024-2025!

Fiyat mevcut seviyeden tekrar sıçrarsa, BNBUSDT paritesi orta vadede 669.30 dolardan 691.80 dolara kadar yükselebilir. Ancak boğalar, yükseliş trendinin yeniden başladığını teyit etmek için bu engeli aşmak zorunda kalacak.

Böyle bir durumda, parite 848.30 dolara doğru gerçekleşecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir ve ardından 1.171.90 dolara doğru uzun vadeli bir ralli için yeni bir girişimde bulunabilir.

bnb Binance Coin teknik analizi: İşte BNB fiyatında boğalar için orta vadeli hedefler!
Haftalık BNBUSDT grafik Kaynak: TradingView

Burada olumlu senaryonun aksine başka bir olasılık daha var: Fiyatın 20 haftalık EMA’dan sıçraması, ancak genel dirençten geri çevrilmesi. Böyle bir durumda, parite birkaç hafta mevcut işlem aralığında kalabilir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın bir konsolidasyon, traderlerin kar satışı için acele etmediğini göstereceği için olumlu bir işaret olarak görülebilir. Ki bu da yukarı yönlü hareketin devam etme ihtimalini artırır.

Aksi durumda ise; ayılar fiyatı 20 haftalık EMA’nın altına düşürür ve burada tutarsa; bu da arzın talebi geçtiğini gösterecek. Böyle bir senaryo ise, fiyatın 379$’da bulunan 50 haftalık SMA’ya doğru düşmesi ile sonuçlanabilir. Dahası bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, yükseliş senaryosunu geçersiz kılabilir.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada BNB coin, yaklaşık %1’lik bir artışla 514 dolardan işlem görüyor.)

İlgili – Binance Coin rehberi: BNB coin nedir? Nereden ve nasıl alınır?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: