1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Binance Coin teknik analiz: BNB rampada…

Binance Coin teknik analiz: BNB rampada…

Binance Coin teknik analiz: BNB rampada…
0
profitfarmers_koinmedya

Binance Coin 2017 yılında kurulan ve kısa sürede dünyanın en önde gelen kripto para borsalarından birine dönüşen Binance’ın kendi coinidir. BNB coin şu anda en hacimli 7. coin durumunda. 2017 yılında 0.11 dolardan kripto pazarına giren coin uzun süredir 17-30 dolar bandına kalmaya devam ediyor.

Binance Coin[BNB] teknik analiz 23 Ekim

bnb-binance coin
BNB/USD Tradingview

Binance Coin (BNB) grafikleri son birkaç aydır istikrarlı bir yükselişi gösteriyor. Son 24 saatte gerçekleşen %2.5’lik bir artışı da uzun süreli trendin açık bir göstergesi durumunda.

BNB coinin fiyat hareketi yükselen kanal formasyonu ile sınırlı durumda. Bu formasyonda aşağı yönlü bir kırılma ihtimalinin varlığı unutulmamalı.

Yazının yazıldığında Bincance Coin BNB 30.78 dolardan işlem görüyor. BNB’nin 24 saatlik işlem hacmi 651 milyon dolar olarak gerçekleşirken Market Cap değeri de 4.44 milyar dolara çıkmış durumda.

Binance Coin’in günlük grafiği, BNB fiyatının temmuz ayından beri 17-30 dolar aralığında sınırlı kaldığını gösteriyor. Çoğu durumda yükselen kanal oluşumu, kırılma gerçekleşir gerçekleşmez coini düşüş trendine sokmuş. Binance Coin, yazının yazıldığında, 33 dolarlık direnç noktasına çok yakın bir fiyattan işlem görüyor. BNB geçmişte de bu direnç noktasını kırmaya çalışmış ancak başarılı olamamıştı.

Önümüzdeki hafta boyunca eğer BNB bu formasyon içerisinde kalırsa fiyatın 25 dolarlık direnç noktasına doğru hareket edeceğini söylemek mümkün olur. BNB coin bu direncin de altına düşerse, 21 dolarlık direnç noktasının fiyatı konsolite edebileceğini söyleyebiliriz.

binance coin
BNB/USD Tradingview

Binance Coin‘in teknik göstergelerine baktığımızda, BNB nin uzun maratonu bir süre daha devam ettirilebileceğini ancak uzun vadede bir satış baskısına maruz kalabileceğini söylemek mümkün.

MACD göstergesi, MACD hattının sinyal hattıyla kesişmesi ile beraber düşüş trendini işaret ediyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI), küçük bir sapma ile BNB’nin aşırı alım sınırına yaklaştığını gösteriyor.

Binance Coin 3 ayı geçkin süredir sıkıştığı yükselen kanal formasyonunda önümüzdeki hafta bir düzeltme olabilir. BNB fiyatı 25 dolar direnç noktası çekilebilir. Fakat bu düzeltmeden BNB’nin uzun maratonunu sonlandıracağı anlamını çıkarmak doğru olmayacaktır.

Kaynak

İlgili: Binance (BNB) Coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?

Canlı Binance Coin grafiği – BNB dolar ve Türk Lirası

Etiketler: