1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Analistten kripto borsalarla ilgili önemli iddia

Analistten kripto borsalarla ilgili önemli iddia

Analistten kripto borsalarla ilgili önemli iddia
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsaları yakında tarih olabilir. Özellikle de merkezi yapıya sahip borsalar. Ünlü bir analist bu yöndeki tahminini paylaşıyor ve bildiğimiz borsaların yerini alacak yapının ne olduğunu da açıklıyor.


Analistten kripto borsalarla ilgili önemli iddia

Popüler bir kripto analist, kısa süre yaşanan FTX borsası çöküşü üzerine önemli bir yorumda bulunuyor. Ona göre merkezsiz borsalar (DEX) kripto sektörünü ele geçirecek. Çünkü FTX olayından dolayı yatırımcılarda merkezli borsaların (CEX) şeffaf olmadığı konusunda endişeler var.

Coin Bureau’nun Guy takma adını kullanan sunucusu ve kripto analist, Youtube üzerinde 2,17 milyon abonesine bir uyarıda bulunuyor. Her ne kadar yukarıda bahsedilen tahmini dile getirse de bunun gerçekleşmesinin zaman alacağını da belirtiyor. Çünkü DEX’lerin merkezli borsalarla rekabet etmesi için kullanıcı deneyimlerini iyileştirmeleri gerekiyor.

İlgili – Ethereum fiyatı %10 ralli ile kritik direnci kırdı: Güncel ETH teknik analizi

Analiste göre, DEX’ler yeni başlayanlar için daha zor ve uzmanlar için de daha az esnek oluyor. Şöyle diyor:

“DEX’in teknolojisi henüz çok erken döneminde. Ancak yine de bir sonraki boğa piyasasının sonunda emir defteri bazlı, chainler arası bir DEX’in inşa edileceğini düşünüyorum.”

merkezsiz borsa

DEX’ler aynı zamanda fiat paradan kriptoya geçişler için de kolay bir yol sunamıyor. Ancak Guy’a göre yakında bu durum da değişmeye başlayabilir. Şöyle açıklıyor:

“İyi haber şu ki daha geniş bir kitleye ulaşıldığında paranızı kriptoya koymak ve çekmek DEX’lerde daha kolay hale gelebilir. Özet olarak, DEX’lerin gelecek yıllarda CEX’lerin yerini alacağını düşünüyorum. Tahminimce kripto düzenlemeleri ile bu süreç hızlanacak. Çünkü sadece sektörün merkezi elementleri olan kısmına uygulanabilir olacaklar.”

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, müşterilere ait milyarlarca dolarlık fonu kötüye kullanmakla suçlanıyor. Bundan dolayı özellikle borsalara karşı bir güvensizlik var.

İlgili – Kripto para borsasından Metamask’e nasıl coin transfer edilir?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: