1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Avrupa ve Afrika arasında büyük Bitcoin açılımı

Avrupa ve Afrika arasında büyük Bitcoin açılımı

Avrupa ve Afrika arasında büyük Bitcoin açılımı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC), dünyanın iki önemli kıtası arasında yeni bir bağlantı kuruyor. Lider kripto para için çok önemli bir benimsenme örneği olarak görülen bu olay ise Bitcoin Lightning Network üzerinden gerçekleşiyor. Ayrıntılara bakalım.


Bitcoin için Avrupa ve Afrika’dan büyük adım

Devam eden kripto kışı, sektörün küresel çapta benimsenmesine engel olmuyor. CoinCorner ve Bitnob arasında yapılan yeni ortaklık da bunun bir örneği. Bu ortaklık sayesinde kullanıcılar kıtalar arası fiat para transferleri gerçekleştirebilecek. Hem de birden fazla fiat para ile. Bunun için ise Bitcoin Lightning Network kullanılacak.

Normalde Avrupa ile Afrika arasındaki fon transferlerini gerçekleştirmek için Western Union gibi merkezi üçüncü taraflar gerekiyor. Bu işlemlerin gerçekleşmesi ise zaman alıyor ve çok sayıda onaydan geçmesi gerekiyor. Aynı zamanda yüksek kesinti ücretleri uygulanıyor. Dünya Bankası’na göre, Sahra Altı Afrika ülkelerine giden paranın miktarı 2020’den itibaren yükselerek 40 milyar dolara ulaştı. Nijerya ise bu miktarın yarısına yakınını alıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı bu seviyenin altında kaldığı sürece risk artıyor

Avrupa ve Afrika arasında para transferi için Bitcoin Lightning Network

Bitcoin Lightning Network'u

Şimdi ise kullanıcılar bahsedilen yeni ortaklık üzerinden Bitcoin Lightning Network’ü kullanarak İngiltere ve Avrupa’dan seçili Afrika ülkelerine fon transferi yapabilir. Send Globally ismi veriler uygulama ise İngiliz sterlini (GBP) ya da Euro (EUR), Nijerya (NGN), Kenya (KES) ve Gana’ya (GHS) ve bu ülkelerin yerel para birimlerine transfer edilebilir.

Bitcoin Lightning Network üzerinden fonlar otomatik olarak BTC’ye çevriliyor. Ardından bu BTC’ler ilgili ülkeye gönderilince yerel para birimine dönüştürülerek doğrudan banka hesabına ya da alıcının mobil para cüzdanına yatırılıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında kritik kırılma tehlikesi: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: