Loading...
btc
BTC
1.05%
Bitcoin
67.359,20 USDT
eth
ETH
0.57%
Ethereum
3.523,82 USDT
bch
BCH
1.63%
Bitcoin Cash
397,66 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.15%
Litecoin
73,51 USDT
bnb
BNB
0.54%
Binance Coin
596,59 USDT
sol
SOL
2.73%
Solana
173,74 USDT
avax
AVAX
2.23%
Avalanche
28,79 USDT
ada
ADA
-0.34%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.09%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.55%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.47%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. Avrupa ve Afrika arasında büyük Bitcoin açılımı

Avrupa ve Afrika arasında büyük Bitcoin açılımı

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC), dünyanın iki önemli kıtası arasında yeni bir bağlantı kuruyor. Lider kripto para için çok önemli bir benimsenme örneği olarak görülen bu olay ise Bitcoin Lightning Network üzerinden gerçekleşiyor. Ayrıntılara bakalım.


Bitcoin için Avrupa ve Afrika’dan büyük adım

Devam eden kripto kışı, sektörün küresel çapta benimsenmesine engel olmuyor. CoinCorner ve Bitnob arasında yapılan yeni ortaklık da bunun bir örneği. Bu ortaklık sayesinde kullanıcılar kıtalar arası fiat para transferleri gerçekleştirebilecek. Hem de birden fazla fiat para ile. Bunun için ise Bitcoin Lightning Network kullanılacak.

Normalde Avrupa ile Afrika arasındaki fon transferlerini gerçekleştirmek için Western Union gibi merkezi üçüncü taraflar gerekiyor. Bu işlemlerin gerçekleşmesi ise zaman alıyor ve çok sayıda onaydan geçmesi gerekiyor. Aynı zamanda yüksek kesinti ücretleri uygulanıyor. Dünya Bankası’na göre, Sahra Altı Afrika ülkelerine giden paranın miktarı 2020’den itibaren yükselerek 40 milyar dolara ulaştı. Nijerya ise bu miktarın yarısına yakınını alıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı bu seviyenin altında kaldığı sürece risk artıyor

Avrupa ve Afrika arasında para transferi için Bitcoin Lightning Network

Bitcoin Lightning Network'u

Şimdi ise kullanıcılar bahsedilen yeni ortaklık üzerinden Bitcoin Lightning Network’ü kullanarak İngiltere ve Avrupa’dan seçili Afrika ülkelerine fon transferi yapabilir. Send Globally ismi veriler uygulama ise İngiliz sterlini (GBP) ya da Euro (EUR), Nijerya (NGN), Kenya (KES) ve Gana’ya (GHS) ve bu ülkelerin yerel para birimlerine transfer edilebilir.

Bitcoin Lightning Network üzerinden fonlar otomatik olarak BTC’ye çevriliyor. Ardından bu BTC’ler ilgili ülkeye gönderilince yerel para birimine dönüştürülerek doğrudan banka hesabına ya da alıcının mobil para cüzdanına yatırılıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında kritik kırılma tehlikesi: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.