Bitcoin fiyatı bu seviyenin altında kaldığı sürece risk artıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı son günlerde 17.000 dolar civarında işlem görüyor. Ancak önemli bir seviyeye odaklanan long pozisyonlardan dolayı BTC fiyatı için büyük bir tasfiye olma riski giderek artıyor. Yaşananların ayrıntılarına ve ilgili seviyelere bakalım.


Bitcoin fiyatı bu seviyenin altında kaldığı sürece risk artıyor

Bitcoin (BTC) fiyatın son günlerde karışık tepkiler veriyor. Özellikle de 9 Kasım’da açıklanan ABD üretici fiyatlarından sonra. Üretici fiyatları 2021 yılına göre yüzde 7,4 oranında bir yükseliş olduğunu gösteriyor. Veriler şunu gösteriyor. Toptan satış maliyetleri yükselmeye devam etti ve enflasyon da yatırımcıların beklediğinden çok daha fazla sürebilir. Yatırımcılar bir de petrol fiyatlarına odaklanıyor. Ham petrol (WTI) 8 Aralık’ta 71,10 dolarla yeni bir yıllık dip gördü.

Diğer yandan ABD Doları Endeksi (DXY – doların önde gelen diğer ülkelerin para birimlerinden oluşan bir sepete karşı değerini gösteriyor) şu an 104,5 seviyesini koruyor. Ancak endeks kısa süre önce 104,1’i görerek beş ayın dip seviyesini kaydetmişti. Bu da Fed’in attığı ve enflasyonu indirme çabalarına karşı olan düşük güveni gösteriyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı 2 seviye arasında sıkıştı: Güncel BTC teknik analizi

CME verilerine göre Bitcoin Haziran ayını kaç dolar ile kapatacak?

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin’in önünü açacak kritik katalizör açıklaması

Bunlar yaşanırken, Bitcoin fiyatı da 17.000 dolar civarında tutunmaya çalışıyor. Ancak burada kalması BTC fiyatı için olan riskleri artırıyor.

Bitcoin bu seviyede kaldıkça 18.000 doları geri alması da uzayacak. Bu da BTC için riski artırıyor. Mevcut ortamda kaldıraçlı long pozisyon alanlar da ki son zamanlarda artmıştı daha da büyük tehlike ile karşı karşıya olacak.


Bu arada geleneksel piyasalar hala trendi belirlemede önemli bir role sahip. Bundan dolayı Bitcoin fiyatının hala 16.000 dolara düşmesi ve hatta daha altını görmesi durumu göz ardı edilemez.

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin için büyük hareket tahmini: İşte, işaret ettiği seviye

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin fiyatı bu seviyenin altında kaldığı sürece risk artıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.