Global resesyon dönemleri için 5 yatırım tavsiyesi

resesyon Bitcoin fiyatini
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasını olumsuz etkileyen global resesyon dönemlerinde neler yapılabilir. İşte, size altın değerinde 5 önemli tavsiye.


Global resesyon dönemleri için 5 yatırım tavsiyesi

Global ekonomi ve buna paralel olarak da kripto para piyasasında genel durum iç açıcı değil. Bundan dolayı da riskli varlıklara olan ilgi düşük. İşte, böyle koşullarda yapılabilecek konusunda 5 önemli tavsiye.

1. Para biriktirin

Global resesyon dönemlerinde bir köşede durup izlemek hiç de ayıp değil. Nakit para biriktirin ya da paranızı stabil coinlerde tutun. Piyasaya boğa momentum geri geldiğinde daha büyük pozisyonlar almak için yeterli yatırım gücünüz olacak.

Tabii bir de piyasada pasif gelir elde edebileceğiniz yeterince fırsat var. Yeter ki seçeceğiniz protokole güveniniz tam olsun.

İlgili – Ethereum fiyatının önündeki kritik direnç seviyesi: Güncel ETH teknik analizi

2. Dolar maliyeti ortalaması

Dolar maliyeti ortalaması (Dollar cost average – DCA) da resesyon dönemlerinde uygulanabilen bir yatırım stratejisi. DCA genel olarak fiyatlar ne olursa olsun, kripto para alımlarını önceden belirlenmiş aralıklarla yapma ve bu alımları zamana yaymayı içeren bir yatırım stratejisi olarak tanımlanabilir.

3. Yüksek performanslı coinler bulun

Analist kripto piyasasında en iyi performans gösterecek 3 coini açıkladı: Bitcoin,…

Piyasada zaman zaman tüm coinler düşerken yükselen kripto paralar da olur. Bunun farklı sebepleri oluyor. Mesela FTX çöküşünden sonra merkezsiz borsalar ilgi görürken, onların yerel coinleri de yükseldi. Böyle ortamda piyasanın tam aksi yönde hareket eden ve iyi performansa sahip coinleri bularak ticareti yapılabilir.

İlgili – Bitcoin fiyatı 2 seviye arasında sıkıştı: Güncel BTC teknik analizi

4. Türevleri kullanmak

Düşen piyasada türevleri ve farklı kombinasyonları kullanma stratejileri de var. Piyasanın düşüşte olduğu ya da yatay ilerlediği ortamlarda türevler, opsiyonlar da farklı bir seçenek olabilir.

5. Kendiniz kaybetmeyin

Global resesyonun vurduğu ve düşüşlerin olduğu piyasalarda en önemlisi kendinize hakim olmanız ve güvenli araçlarla işlem yapmanız. Düşüşlerden sonra her zaman yükselişler gelir. Önemli olan bu sürede ne yapacağınız bilmek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Global resesyon dönemleri için 5 yatırım tavsiyesi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.