1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kripto kışının ortasında Grayscale’den büyük DeFi açılımı!

Kripto kışının ortasında Grayscale’den büyük DeFi açılımı!

Kripto kışının ortasında Grayscale’den büyük DeFi açılımı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzun süredir devam eden kripto kışının ortasında, dijital varlık yönetimi devi Grayscale, DeFi’ye giriş yaptı.

Kripto kışı devam ederken, Grayscale’den süpriz DeFi adımı

Tüm piyasayı derinden sarsan kripto kışı devam ederken, dijital varlık yönetimi devi Grayscale’in merkezsiz finans (DeFi) yatırım ürünü, finans piyasası OTC Markets’te işlem görmeye başladı.

Grayscale’in DeFi Fonu şu anda, müşterilerine Uniswap (UNI) ve Curve (CRV), merkezsiz borç verme platformu Aave (AAVE), Compound (COMP) ve Ethereum tabanlı stablecoin DAI’yi destekleyen bir yönetişim tokeni Maker (MKR) gibi bir dizi kripto varlığa yatırım imkanı sunuyor.

İlginizi çekebilir:

Kripto kışının ortasında Grayscale'den büyük DeFi açılımı

Grayscale’in yatırımcı çözümleri başkanı Rayhaneh Sharif-Askary konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Yatırımcıların, dijital para birimi ekosistemine güvenli ürünler aracılığıyla erişmeyi hak ettiklerine inanıyoruz. Ve şimdi, halka açık bir menkul kıymet aracılığıyla, gelişmekte olan merkeziyetsiz finans sektörüne erişim sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada fonda yer alan kripto paraların ağırlıklı oranı şöyle:

  • %69,06 UNI
  • %12,84 AAVE
  • %8,84 MKR
  • %5,03 CRV
  • %4,23 COMP

CoinDesk DeFi Select Index (DFX)’i takip eden ve üç ayda bir yeniden düzenlenen ürün, DEFG altında işlem görüyor. Dijital varlık yöneticisi tarafından yapılan yeni bir duyuruya göre; bu, Grayscale’in OTC Piyasalarında işlem gören 15. yatırım ürünü.

Bu arada Grayscale DeFi fonunun şu anda yönetimi altında 3,2 milyon dolar değerinde varlık bulunuyor. Ve Temmuz 2021’de piyasaya girişinden bu yana, fon %72’den fazla düşüş kaydetti.

Yazımız yayına hazırlanırken UNI, 6,17 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte ise %0,31 düşüş kaydetti. 61.60$’dan işlem gören AAVE ise, yaklaşık %2.5 düştü. 

Yine CoinMarketCap verilerine göre MKR 612,51 dolardan; CRV 0,647$’dan COMP ise, 39.40 dolardan işlem görüyor.