1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum balinalarından piyasayı şaşırtan ETH alımı

Ethereum balinalarından piyasayı şaşırtan ETH alımı

Ethereum balinalarından piyasayı şaşırtan ETH alımı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum balinaları, piyasadaki pek iç açıcı olmaya duruma rağmen, yaklaşık 1 milyar dolarlık ETH alımı yaptı. Bu önemli gelişmenin ayrıntılarına ve ne anlama geldiğine bakalım.


Ethereum balinalarından 1 milyar dolarlık ETH alımı: Neler oluyor?

Kripto para borsası FTX’in geçen ay çökmesi piyasayı zor durumda bıraktı. Buna rağmen Ethereum fiyatı yatay işlemlerle traderlere sığınacak bir yer verdi.

Dünyanın piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto parası, son bir haftada yatay ilerliyor. Dalgalanmalar sırasında ise yüzde 3’ü geçmeyen iniş ve çıkışlar yapıyor. Böylece gelecek hafta yaklaşan FTX duruşması öncesi düşük riskli işlemler sağlıyor.

Ethereum fiyatı, 22 Kasım’da son birkaç ayın en düşük seviyesini görmüştü. Ancak bu seviyeden yüzde 16 civarında toparlandı. Bu da potansiyel bir erken ralli sinyali olarak değerlendiriliyor.

İlgili – Ethereum fiyatının önündeki kritik direnç seviyesi: Güncel ETH teknik analizi

Balinalar düşük fiyattan daha fazla ETH aldı

Ethereum balinalarından piyasayı şaşırtan ETH alımı

Ethereum için on-chain veriler ve kullanım durumu şu an çok da etkileyici bir görüntü çizmiyor. Buna rağmen ETH’de önemli ölçüde bir balina alımı ve birikimi yaşandığını görüyoruz. Kripto veri analiz şirketi Santiment’in paylaştığı verilere göre, son bir ay içinde 100 ile 1 milyon coin arasında Ethereum’a sahip adresler, tüm arzın yüzde 1,36’sı kadar (yani 1,63 milyon ETH coin) geri alım yaptı.

Daha önce KoinMedya.com olarak balinaların 5 – 6 Aralık günlerinde 690 milyon dolar değerinde 561.000 Ethereum satın aldığını da haber vermiştik.

Bakınız: Ethereum balinalarından 2 günde dudak uçuklatan ETH alımı

Şunu da belirtmek gerekiyor ki bu grubun elinde toplam ETH arzının üçte ikisi var. Zaten bu balina alımları aynı zamanda satış baskısını düşürmek için kritik öneme sahip. Aksi durumda ETH fiyatı çok daha derin seviyeleri görürdü.

Santiment ise bu durumu yorumlayarak şöyle diyor:

“Büyük adreslerin ETH’ye olan ilgisinin artmasından dolayı bu durumun fiyat için boğa olduğu sonucuna varabiliriz.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: