Ethereum balinalarından 2 günde dudak uçuklatan ETH alımı

Ethereum balinalarından son iki yılın en yüksek rakamı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto analitik şirketi, Ethereum balinalarının çok yüklü miktarda ETH alımı yaptığını duyurdu. Hem de sadece 2 günde. Olayın ayrıntıları ve bunun Ethereum fiyatı için ne anlama geldiğine bakalım.


Ethereum balinalarından 2 günde dudak uçuklatan ETH alımı

Kripto analitik şirketi Santiment, Ethereum (ETH) balina ve diğer orta ölçekli hesapların sadece iki günde önlerine çıkan tüm coinleri aldığını duyurdu. Yeni veriler şunu gösteriyor. ETH balinaları, 5 ve 6 Aralık günlerinde 561.000 Ethereum coin satın aldı. Bu kadar coinin toplam değeri ise 690 milyon dolar ediyor.

Lider altcoin şu an 1.287 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 5 oranında yükseldi.

Bakınız: Ethereum fiyatı kritik destekten %5 yükseldi: Güncel ETH teknik analizi

Santiment’e göre ise Ethereum balina ve orta büyüklükte adreslerin elinde şu an toplam ETH arzının yüzde 65’i var. Şöyle deniliyor:

“Balinalar ve köpek balıkları (orta büyüklükteki adresler için kullanılan benzetme) fiyat 1.230 doları gördüğünde daha fazla coin ekledi bakiyelerine. Bu önemli adresler şimdi toplam ETH arzının üçte ikisine sahip. Son bir ayda ise toplamda keselerine yüzde 2,1 oranında daha fazla coin ekledi.”

İlgili – Coinbase’in eklediği 2 Ethereum coinde ralli

Ethereum balinalarından 2 günde dudak uçuklatan ETH alımı

Kaynak: Santiment/Twitter

Ethereum fiyatı Eylül ayında Merge güncellemesinin heyecanı ile 2.000 dolar kritik seviyesini ziyaret etmişti. Ardından ise gerileyerek şimdi işlem gördüğü 1.200 dolar – 1.300 dolar aralığına yerleşti. FTX çöküşü sırasında ise 1.000 dolar desteğine doğru bir test yapmıştı.

Son günlerde ise 1.300 dolar direncine takılan ETH fiyatı 1.200 dolara doğru yeni bir gerileme yaşadı. İşte, Santiment’in bahsettiği balina alımları da bu sırada yaşandı. Bu kadar ETH alımının fiyat üzerinde pozitif etkisi oldu. Zaten bundan dolaylı hızla 1.300 dolar bölgesine döndü.

İlgili – Bloomberg analisti, kripto para piyasasının yeniden yükseleceği tarihi açıkladı

Aşağıdaki grafik de son günlerde ETH fiyatında yaşanan iniş ve çıkışları gösteriyor.

Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum balinalarından 2 günde dudak uçuklatan ETH alımı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.