Loading...
btc
BTC
-0.37%
Bitcoin
65.421,81 USDT
eth
ETH
-0.51%
Ethereum
3.139,03 USDT
bch
BCH
0.25%
Bitcoin Cash
526,98 USDT
xrp
XRP
-0.44%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.54%
Litecoin
79,30 USDT
bnb
BNB
-0.8%
Binance Coin
561,92 USDT
sol
SOL
-0.71%
Solana
150,19 USDT
avax
AVAX
-0.77%
Avalanche
36,99 USDT
ada
ADA
-0.44%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
-0.74%
Poladot
6,81 USDT
doge
DOGE
-0.83%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.97%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bloomberg analisti, kripto para piyasasının yeniden yükseleceği tarihi açıkladı

kripto piyasalar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg’in finans analisti Mike McGlone, kripto para piyasasının yeniden ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı. Ünlü analiste göre, bu tarihten itibaren kripto paralar bir kez daha geleneksel varlıkları performans olarak geride bırakacak.


Bloomberg analisti, kripto para piyasasının yeniden yükseleceği tarihi açıkladı

Bloomberg’in ünlü analisti Mike McGlone, 2022 yılında kripto para piyasası değerinin toplam kaybının 1,3 trilyon dolar olduğunu söylüyor. Aralık ayı itibariyle bu kadar kayıp aynı zamanda Amazon ve Google’un toplam kaybına çok yakın bir değer. Bu veriler üzerinden değerlendirme yapan analist, kripto para piyasasının daha erken dönemlerinde olduğu sonucuna varıyor. Açıklamasının devamında şöyle diyor:

“Fed, son 40 yılın en agresif para politikası sıkılaştırmasını yaptı. Bu da makro ekonomik alanda iniş ve çıkışlar için yeterince iyi sebep. Ancak 2023, merkez bankasının atacağı adımlardan önce hangi paraların yükselişe geçeceğini göreceğimiz yıl olacak. Eğer para politikası gevşemesi gelmezse dünya daha derin bir resesyona girer. Bunun tüm risk varlıklarına yansımaları olacak. Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi, kripto paralar için uzun bir deflasyonist bir dönem öngörüyor.”

İlgili – 2018’de Bitcoin tahmini doğru çıkan analistten flaş BTC açıklaması

Başta Ethereum ve ETH tabanlı coinler yükselecek

İEthereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

İlgili – Coinbase’in eklediği 2 Ethereum coinde ralli

McGlone, işlem hacmine göre en büyük 5 kripto para arasındaki stabil coinlerin hakimiyetinin aslında Ethereum’un (ETH) değerini gösterdiğini belirtiyor. Ethereum’un teknolojisinin dijital dolar ticaretini hızlı ve ucuz bir şekilde mümkün kıldığını belirtiyor. Bundan dolayı 2023’te en başta yükselecek kripto paranın ETH olduğunu düşünüyor. Sonra ETH ile bağlantılı diğer projeler. Şöyle açıklıyor:

“Bizim ön yargılarımız bunu durduramaz. Uzun vadede bu gelişen teknoloji, vadeli işlemler ve borsa yatırım fonları piyasalarının yaptığına benzer bir şey yapmaya ve yükselmeye devam edecek. Bunu durduracak çok az şey var. Non-fungible token’ler (NFT) ve merkezsiz borsalar da yine Ethereum’un sağladığı gelişmeler.”

İlgili – Ethereum fiyatı yönü belirleyecek kritik bölgede: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.