1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bloomberg analisti, kripto para piyasasının yeniden yükseleceği tarihi açıkladı

Bloomberg analisti, kripto para piyasasının yeniden yükseleceği tarihi açıkladı

Bloomberg analisti, kripto para piyasasının yeniden yükseleceği tarihi açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bloomberg’in finans analisti Mike McGlone, kripto para piyasasının yeniden ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı. Ünlü analiste göre, bu tarihten itibaren kripto paralar bir kez daha geleneksel varlıkları performans olarak geride bırakacak.


Bloomberg analisti, kripto para piyasasının yeniden yükseleceği tarihi açıkladı

Bloomberg’in ünlü analisti Mike McGlone, 2022 yılında kripto para piyasası değerinin toplam kaybının 1,3 trilyon dolar olduğunu söylüyor. Aralık ayı itibariyle bu kadar kayıp aynı zamanda Amazon ve Google’un toplam kaybına çok yakın bir değer. Bu veriler üzerinden değerlendirme yapan analist, kripto para piyasasının daha erken dönemlerinde olduğu sonucuna varıyor. Açıklamasının devamında şöyle diyor:

“Fed, son 40 yılın en agresif para politikası sıkılaştırmasını yaptı. Bu da makro ekonomik alanda iniş ve çıkışlar için yeterince iyi sebep. Ancak 2023, merkez bankasının atacağı adımlardan önce hangi paraların yükselişe geçeceğini göreceğimiz yıl olacak. Eğer para politikası gevşemesi gelmezse dünya daha derin bir resesyona girer. Bunun tüm risk varlıklarına yansımaları olacak. Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi, kripto paralar için uzun bir deflasyonist bir dönem öngörüyor.”

İlgili – 2018’de Bitcoin tahmini doğru çıkan analistten flaş BTC açıklaması

Başta Ethereum ve ETH tabanlı coinler yükselecek

İEthereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

İlgili – Coinbase’in eklediği 2 Ethereum coinde ralli

McGlone, işlem hacmine göre en büyük 5 kripto para arasındaki stabil coinlerin hakimiyetinin aslında Ethereum’un (ETH) değerini gösterdiğini belirtiyor. Ethereum’un teknolojisinin dijital dolar ticaretini hızlı ve ucuz bir şekilde mümkün kıldığını belirtiyor. Bundan dolayı 2023’te en başta yükselecek kripto paranın ETH olduğunu düşünüyor. Sonra ETH ile bağlantılı diğer projeler. Şöyle açıklıyor:

“Bizim ön yargılarımız bunu durduramaz. Uzun vadede bu gelişen teknoloji, vadeli işlemler ve borsa yatırım fonları piyasalarının yaptığına benzer bir şey yapmaya ve yükselmeye devam edecek. Bunu durduracak çok az şey var. Non-fungible token’ler (NFT) ve merkezsiz borsalar da yine Ethereum’un sağladığı gelişmeler.”

İlgili – Ethereum fiyatı yönü belirleyecek kritik bölgede: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: