Loading...
btc
BTC
1.78%
Bitcoin
64.952,07 USDT
eth
ETH
2.7%
Ethereum
3.138,87 USDT
bch
BCH
6.86%
Bitcoin Cash
509,30 USDT
xrp
XRP
4.44%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
5.25%
Litecoin
85,09 USDT
bnb
BNB
3.05%
Binance Coin
570,90 USDT
sol
SOL
5.81%
Solana
150,77 USDT
avax
AVAX
7.79%
Avalanche
37,36 USDT
ada
ADA
7.4%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
7.84%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
3.5%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
10.77%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin için iyi haber! – Ünlü denetim şirketi Binance verilerini doğruladı!

Bitcoin için iyi haber! - Ünlü denetim şirketi Binance verilerini doğruladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel bir denetim, vergi ve danışmanlık şirketi olan Mazars’a göre, kripto borsa devi Binance, kullanıcılarının Bitcoin’lerini desteklemek için yeterli kaynağa sahip.

Binance’nin Bitcoin rezervi bu raporla örtüşüyor

Uluslararası bir denetim, vergi ve danışmanlık şirketi olan Mazars’a göre, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto borsası Binance, kullanıcılarının Bitcoin’lerini desteklemek için yeterli kaynağa sahip.

Mazars’ın denetim raporu, Binance’in kripto borsası FTX’in çöküşünden sonra, finansal şeffaflığı artırma yönünde verdiği taahhüdün ardından geldi.

Daha önce KoinMedya olarak bahsettiğimiz gibi, Binance, kasım ayı sonlarında, rezervlerin yatırımcıların varlıklarını bire bir oranında desteklediğini kanıtlamak için rezerv kanıtı (PoR) sistemini duyurdu. 8 Kasım’da Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirketin halka açık bir Rezerv Kanıtı denetim sistemi başlatacağını açıkladı. Ve bu girişimin, şeffaflık ve ekosisteme olan güveni artırma konusundaki devam eden taahhüdünün bir parçası olduğunu söyledi.

Binance Bitcoin rezervini paylaştı

Binance tarafından yapılan duyurunun ardından anlık görüntü ile paylaşılan bilgiler, borsanın toplam güncel rezervlerini temsil ediyordu.

Bitcoin için iyi haber! - Ünlü denetim şirketi Binance verilerini doğruladı!

Binance ilk olarak, 22 Kasım 2022 23:59 UTC itibariyle Bitcoin verilerini paylaştı. Ve sahip olduğu 582.485 BTC’lik on chain rezervinin, müşterilerinin 575.742 Bitcoin’lik net bakiyesine oranın %101 olduğunu açıkladı.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin fiyatında ayıları engelleyecek pivot seviye! – Güncel BTC teknik analizi 

2023’te Bitcoin ayı piyasasını bitirecek yükseliş katalizörleri!

Binance tarafından paylaşılan bu veriler, Mazars’ın yeni denetim raporu ile de örtüşüyor. Yani, Binance’in iddiasının doğruluğunu teyit ediyor gibi görünüyor.

“Müşterilere marj yoluyla ödünç verilen Kapsam İçi Varlıkların ve Kapsam Dışı Varlıklar tarafından aşırı teminat verilen kredilerin dahil edilmesi ile, Binance’in %101 oranında teminatlandırıldığını gördük.”

Bununla birlikte Mazars, bu denetimin Binance ile üzerinde anlaşmaya varılan şartlar veya Mutabık kalınan Prosedürler (AUP) kapsamında sınırlı bir ölçekte yapıldığını söylüyor.

Ayrıca denetimin bir parçası olarak Mazars, adreslerin kendilerine ait olduğunu kanıtlamak için Binance’e cüzdanlar üzerinde işlem yaptırdı.

Bu arada Binance, Ethereum (ETH) gibi diğer kripto para birimleri için de rezerv kanıtı sağlayacağını taahhüt etti, ancak bunu henüz yapmadı.

Kripto analiz firması Nansen’e göre, yaklaşık 67 milyar dolar değerinde kripto varlığıyla Binance, diğer 11 borsanın toplamından üç kat daha fazla bir rezervi elinde tutuyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.