1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple (XRP) fiyatında pozitif görünüm ve 2 kritik seviye

Ripple (XRP) fiyatında pozitif görünüm ve 2 kritik seviye

Ripple (XRP) fiyatında pozitif görünüm ve 2 kritik seviye
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) fiyatı yaşadığı son düşüşe rağmen toparlanarak pozitif bir görüntü çizmeye başladı. XRP analizi ise iki kritik seviyeyi öne çıkarıyor. Ayrıntılı Ripple teknik analizine bakalım.


Ripple (XRP) fiyatında pozitif görünüm ve 2 kritik seviye

Ripple (XRP) fiyatı kritik bir seviyenin altına kaydıktan sonra boğa bir toparlanma belirtisi gösteriyor. Bu girişim ise alıcıların hala kontrolde olduğunun işareti. Bundan dolayı buradan yukarı yönlü sıçramalar gelebilir. Buna rağmen Ripple’ın boğa senaryosunun işe yaraması için Bitcoin’den destek alması gerekiyor.

İlgili – XRP avukatına göre Ripple – SEC davasını bekleyen büyük tehlike

XRP fiyatının toparlanma fırsatı

XRP fiyatı 7 Aralık’ta 0,382 dolar seviyesinin altına kaydı. Bu düşüşün başlıca sebebi ise Bitcoin’in gösterdiği zayıflıktı. Yine de artan satış baskısına alıcılar karşılık verdi. Böylece sınır ötesi ödemeler şirketi Ripple’ın yerel kripto parası bahsedilen seviyenin üzerine toparlanabildi.

Bu gelişmeler üzerinde XRP fiyatı yeniden 0,382 dolar dolar seviyesinin üzerinde döndü. Bu aynı zamanda bir köşede bekleyen alıcılar için de iyimser bir hava oluşturuyor. Bundan dolayı eğer bu seviyede alım baskısı artarsa XRP fiyatı yeni bir toparlanma rallisi başlatabilir.

İlgili – Analist Van de Poppe’dan Ripple açıklaması: XRP için sırada 0,50 dolar mı var?

Eğer BTC yeni bir yükseliş başlatırsa, XRP fiyatı da bundan faydalanabilir. Böylece yüzde 16 yükselişle 0,448 dolar seviyesine gelebilir. Bu engeli de aşarsa Ripple için 0,506 dolar kritik direncini test etmenin yolu açılacak. Böylece toplamda yüzde 31 ralli yapabilir.

Ripple (XRP) fiyatında pozitif görünüm ve 2 kritik seviye

XRP/USDT 1 gün grafiği

Öte yandan ise eğer alıcılar kontrolü kaybederse, ayılar bir kez daha aşağı yönlü bir salınım girişiminde bulunacak. Bu durumda 0,360 dolar seviyesinin kırılması “ lower low” hareket oluşturacak ki Ripple’ın yukarıda bahsedilen boğa senaryosu geçersiz olacak.

Böyle bir gelişme üzerinde XRP fiyatı daha da aşağı kayarak 0,316 dolar destek seviyesini test edebilir.

İlgili – Uzmandan önemli Ripple-SEC davası sonucu yorumu

Kaynak