1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. XRP avukatına göre Ripple – SEC davasını bekleyen büyük tehlike

XRP avukatına göre Ripple – SEC davasını bekleyen büyük tehlike

XRP avukatına göre Ripple – SEC davasını bekleyen büyük tehlike
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ve XRP’yi desteklemesi ile bilinen bir avukat, SEC ile yaşanan mahkeme sürecinde şimdi kripto şirketinin önünde büyük bir tehlike olduğunu söylüyor. Bu önemli dava ile ilgili yeni açıklamanın ayrıntılarına bakalım.


XRP avukatına göre Ripple – SEC davasını bekleyen büyük tehlike

Crypto Law şirketinin kurucusu ve XRP’yi destekleyen avukat John Deaton, Ripple’ın önündeki en büyük tehlikeyi açıklıyor. Ona göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki dava sona yaklaşırken, kripto şirketin tam bir zafer kazanmasının önünde büyük bir tehdit var.

Avukat Deaton’e göre, öyle bir ihtimal de var ki davaya bakan Yargıç Analisa Torres, kısmen Ripple kısmen de SEC’in lehine bir karar versin. Peki, bu nasıl olabilir?

İlgili – Analist Van de Poppe’dan Ripple açıklaması: XRP için sırada 0,50 dolar mı var?

Ripple'dan Sec davasına rağmen rekor büyüme!

İlgili – Uzmandan önemli Ripple-SEC davası sonucu yorumu

Buna göre, Yargıç Torres, Ripple’ın kayıt dışı menkul kıymet sunduğuna karar vererek, diğer yandan XRP tokenin ise menkul kıymet olmadığı sonucuna varabilir. Aynı zamanda tokenin ikincil satışlarının da kayıt dışı menkul kıymet olmadığı yönünde bir karar gelebilir. Şöyle konuşuyor:

“Bence bu Ripple’ın önündeki en büyük tehlike. Yasanın uygulanmasında sadece satışlara odaklanılmıyor. Aslında ilgili varlığın satışı ya da transferinin olması gerekmez. Bu olmasa da şirket sorumlu olur. SEC de duruşmada bu konu üzerinde duracak ve sadece satışa sunulması dayanağına sarılacak.”

Yine de her şeye rağmen Deaton’a göre Ripple davayı kazanmış olacak. Buna rağmen SEC’in de bir miktar istediğini elde etme imkanı olabilir. Sonuç olarak davanın politik açıdan çok büyük bir etkisi olacak. Ama eğer davayı SEC kazanırsa, bu sefer ABD’nin düzenleyici kurumu elindeki tüm yasalarla kripto sektörünü kuşatacak.

İlgili – İşte, Ripple – SEC davasının sonuçlanacağı tarih

Kaynak

Etiketler: