1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriRipple Haberleri
  3. İşte, Ripple – SEC davasının sonuçlanacağı tarih

İşte, Ripple – SEC davasının sonuçlanacağı tarih

İşte, Ripple – SEC davasının sonuçlanacağı tarih
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin düzenleyici kurumu SEC’in Ripple aleyhinde açtığı davanın sonuçlanacağı tarih netleşmeye başladı. Davayı yakından takip eden eski bir savcı, sonuç kararının çıkacağı tarihi açıklıyor.


İşte, Ripple – SEC davasının sonuçlanacağı tarih

Kripto para sektörünün merakla takip ettiği ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhinde açtığı davada önemli bir gelişme yaşandı. Bu gelişme, XRP taraftarlarının davanın sonucu için biraz daha beklemeleri gerektiği anlamına geliyor.

Eski bir ABD savcısı olan James Filan tarafından paylaşılan mahkeme belgelerine göre, Yargıç Torres, SEC’in tüm tarafların cevap raporlarını sunma süresini uzatma önergesini kabul etti. Filan da bir tweet üzerinden şöyle diyor:

“Cevap raporlarının süresi şimdi 30 Kasım 2022’ye kadar oldu. Ayrıca Amicus raporları için de son tarih 11 Kasım 2022.”

Bu durum, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) mahkemeden, tarafların özet karar dilekçelerine cevap raporlarını gönderme ve özet karar materyallerini mühürlemek için dilekçe sunma sürelerini uzatmasını talep etmesinden sonra ortaya çıktı. ABD’nin düzenleyici kurumu aynı zamanda herhangi bir ek amicus raporunu dosyalamaya karşı olmadıklarını belirterek, Ripple’dan “ek uzatma taleplerine duyulan ihtiyacı önlemek için” uzatmaya onay vermesini istedi.

İlgili – XRP fiyatı %12 yükselince Ripple ve balinalarda neler oluyor?

Ripple CEO'su SEC davası hakkında konuştu: Çok öfkeliyim, çünkü....

Filan ise devan eden bu raporların sunulması ve sürenin uzatılması ile davanın gelecek yıla da uzayacağını belirtiyor.  Filan, tüm bu bilgilerden sonra şu yorumda bulunuyor ve 31 Mart 2023 tarihine işaret ediyor:

“Bölge Yargıcı Torres’in hem Bilirkişi Önergelerini hem de Özet Karar önergelerini 31 Mart 2023’te veya daha önce aynı anda karara bağlayacağı yönündeki tahminime bağlı kalıyorum.”

Bu arada davada durum SEC’in aleyhine gelişmeye başladı. XRP topluluğu da Yargıç Torres’in Ripple’dan yana karar vermesini bekliyor. Gary Gensler yönetimindeki SEC ise artan oranda tepki ile karşı karşıya. Şimdiye kadar mahkemeye Ripple’ı destekleyen 12 farklı kuruluş tarafından rapor sunuldu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şimdiye kadar aldıkları desteklerin görülmemiş bir şey olduğunu söylüyor.

Ayrıntılar için bakınız: Ripple – SEC davasında XRP fiyatına %8 ralli yaptıran önemli gelişme

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.