1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriRipple Haberleri
  3. Ripple – SEC davasında XRP fiyatına %8 ralli yaptıran önemli gelişme

Ripple – SEC davasında XRP fiyatına %8 ralli yaptıran önemli gelişme

Ripple – SEC davasında XRP fiyatına %8 ralli yaptıran önemli gelişme
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) fiyatın son 24 saatte yüzde 8 oranında dikkat çeken bir ralli yaptı. Bu yükselişin arkasında ise Ripple – SEC davasında yaşanan gelişmeler var. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Ripple – SEC davasında XRP fiyatına %8 ralli yaptıran önemli gelişme

Ripple (XRP) fiyatı devam eden alım baskısı görüyor ki bu da kısa vadeli bir ralliyi tetikledi. Hem de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple Labs arasındaki davanın devam ettiği bir ortamda. Tabii bu yükselişin başlıca sebebi olarak Ripple – SEC davasındaki pozitif gelişmeler görülüyor. Bu pozitif gelişmeler Ripple’dan yana.

XRP fiyatı 0.489 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 8 oranında değer kazandı. Günlük grafik ise şunu gösteriyor. XRP fiyatı gerilemeden önce 0.5 dolarda zirve yaptı. CoinMarketCap verileri de bunu destekliyor.

İlgili – Ripple-SEC davasında olumlu gelişme: XRP ‘moon’ yapar mı?

Ripple - SEC davasında XRP fiyatına %8 ralli yaptıran önemli gelişme

XRP bir gün grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Buna ek olarak XRP daha fazla yükselerek ralliye devam edebilir. Bunun için başarıyla 0.5 dolar direncini kırması ve bu kilit seviyenin üzerinde kalması gerekiyor. Böyle devam etmesi durumunda ise 0.60 dolar seviyesine dokunarak 0.55 dolar engelini test edebilir. Bundan sonra ise bir sonraki hedefi 1 dolar olacak.

Bu fiyat artışı aynı zamanda piyasa değerine de yansıdı. Buradaki artış ise yatırımcıların bu coine olan güveninde bir artış olduğunu gösteriyor. Sonuç olarak bu yazı hazırlanırken XRP’nin piyasa değeri 24.52 milyar dolar ve son 24 saatte de 1.62 milyar dolar değer kazandı.

Sektörden Ripple’a destek

Genel olarak XRP fiyatındaki yükselişin arkasında Ripple’ın SEC davası ile ilgili sektörden destek görmesi var. Farklı kuruluşlar Ripple’a destek verdi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da bugün yaptığı açıklamada, 12 kuruluşun kendilerini desteklediğini bildiriyor. Bunlar arasında geliştiriciler, borsalar, birlikler ve yatırımcıları var. Hepsi de resmi bir şekilde kripto şirketi destekliyor.

Ripple’a resmi olarak destek açıklaması yapanlardan biri de Coinbase.

Bakınız: Ripple – SEC davasına Coinbase’den sürpriz destek

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: