1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ripple Haberleri
  4. Ripple-SEC davasında olumlu gelişme: XRP ‘moon’ yapar mı?

Ripple-SEC davasında olumlu gelişme: XRP ‘moon’ yapar mı?

Ripple-SEC davasında olumlu gelişme: XRP ‘moon’ yapar mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple-SEC davası konusunda yeni gelişmeler, sona yaklaşıldığını gösteriyor. Son 24 saatte XRP işlem hacminin 1 milyar doların üzerine çıkması ise ‘moon’ gelir mi sorusunu doğuruyor. 


Ripple-SEC davası sona yaklaşırken XRP ‘moon’ yapar mı?

Yatırımcılar, devam eden Ripple – SEC davasında belirsiz kalmaya devam ediyor. Şimdiye kadar XRP fiyat tahminleri de nötr kalıyor. Buna rağmen, Blockchain Association Başkan Yardımcısı ve Politika Başkanı, Variant Fund Danışmanı ve DeFi Education Fund Yönetim Kurulu Üyesi olan Jake Chervinsky, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) duruşunun yanlış olduğunu söyledi.

Jake Chervinsky, Ripple – SEC davasının nasıl ve neden başladığını da hatırlatıyor. SEC, 22 Aralık 2022 tarihinde, Ripple ve iki üst düzey yöneticisi aleyhinde dava açmıştı. Bu üst düzey yöneticiler de aynı zamanda yüklü XRP sahipleri. SEC, bu davada Ripple’ın 1.3 milyar dolar değerinde kayıt dışı menkul kıymet satarak kazanç elde ettiğini iddia etmişti.

İlgili – Ünlü analist, Ripple (XRP) fiyatı için “süper boğa” olayı açıkladı

Şimdi daha önce davaya taraf olmayanlar da artık bu konuda mahkemeye görüşler sunmaya başladı. Bu uzman görüşlerine “amicus raporları” deniliyor. Böyle bir rapor sunarak davaya katılan Blockchain Association (@BlockchainAssn) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Bugün, SEC’in Ripple’a karşı başlattığı iki yıllık hukuk savaşında Howey’nin doğru yorumlanmasını destekleyen bir amicus raporu sunduğumuzu duyurduk. Artık yargıç, Howey’in dijital varlıklara nasıl uygulanacağı konusunda önemli bir görüş verme fırsatına sahip.”

https://twitter.com/BlockchainAssn/status/1586099743209713664?s=20&t=dLS2Fw3QgVqR8Ic1azHE9Q

Chervinsky, bu 30 sayfalık raporu değerlendirerek, SEC’in bu davadaki konumunun ve iddialarının hukuki olmadığını söylüyor. Bu da söz konusu davanın Ripple lehine bitebileceğini gösteriyor.

Ripple (XRP) fiyatına yükseliş momentumu

Tüm bu yaşananlar ve Ripple – SEC davasındaki yeni gelişmeler XRP fiyatı için pozitif. Bundan dolayı birçok yatırımcı XRP fiyatının boğa momentumu kazanmasını bekliyor.

XRP fiyatı şu an 0.472 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte 1.2 milyar dolarlık işlem hacmine sahip. Tüm bunlar yaklaşan XRP rallisinin bir sinyali olarak görülüyor. Özellikle davanın sona yaklaşması ile yatırımcılar da yükseliş trendine hazırlık yapıyor.

İlgili – Gizemli Shiba Inu balinasının şoke eden SHIB transferi

Tabii kısa vadede çok yüksek kazançlar bekleyen yatırımcılar için de uyarılar var. Ripple – SEC davasında nihai kararın çıkması 2023 yılının ikinci çeyreğinde olabilir. Bundan dolayı çok hızlı ve yüksek kazanç bekleyen yatırımcılar hayal kırıklığına uğrayabilir.

Kaynak

Etiketler: