1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu memecoin kritik eşiği geçti, %43 yükseldi

Bu memecoin kritik eşiği geçti, %43 yükseldi

Bu memecoin kritik eşiği geçti, %43 yükseldi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçtiğimiz 2-3 güne, Elon Musk’ın Twitter satın alımını tamamlaması damga vurdu. Bu satınalma işleminin kripto para dünyasına olan etkilerini ilerleyen aylarda görmeye başlayacağız. Şimdiden, Musk’ın devir işlemini duyurmasıyla birlikte popüler memecoin Dogecoin yüzde 30 oranında değerlendiği görüldü. Bu durum, en büyük meme coin olan Dogecoin (DOGE)’in de yükselişi ile sonuçlandı. Dünden bu yana Dogecoin (DOGE) %8 daha yükseldi, kripto para uzun bir aradan sonra büyüklükü kriterine göre ilk on kripto arasına yeniden yeniden girdi.

Popüler memecoin Dogecoin (DOGE) %43 yükseldi

Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra Dogecoin (DOGE), kripto para sıralamasında Solana (SOL)’yı geçti. Dogecoin’in rallisi, prömiyer meme parası %8 daha artarak 0.085$’a yükselirken Cuma günü de devam etti. Bu, kripto para birimini piyasa değerine göre ilk on dijital varlığa geri koydu.

memecoin

CoinGecko’ya göre, Dogecoin şu anda toplamda 11,6 milyar doları aşan 9. en büyük kripto para birimi. En büyük 10’uncusu, şimdi birim başına 32 dolar ve toplamda 11,5 milyar dolar değerinde olan Solana’dır. Dogecoin, son 7 gün içinde %43 arttı ve özellikle ralli rakiplerine göre güçlü bir büyüme gösterdi. Rakip meme parası Shiba Inu %19.7 yükselirken, Bitcoin bu zaman diliminde %8.5 arttı.

Dogecoin, varlık hakkında sık sık tweet atan ve yaratıcısı Billy Markus ile konuşan Elon Musk’ın favori kripto para birimidir. Meme coin, hem Tesla hem de SpaceX’te ödeme için kabul etmeye başladığında olduğu gibi, Elon Musk ile ilgili haberlere tepki verme eğilimindedir. Elon Musk, bu hafta Twitter’ı satın alarak yöneticilerini kovdu ve platformdaki spam botlara son verme sözü verdi. Crypto Twitter, haberler konusunda oldukça iyimser.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: