1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriRipple Haberleri
  3. Ripple – SEC davasına Coinbase’den sürpriz destek

Ripple – SEC davasına Coinbase’den sürpriz destek

Ripple – SEC davasına Coinbase’den sürpriz destek
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple – SEC davasına bu sefer ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase de katıldı. Borsa, mahkemeye kendi görüşünü içeren bir belge sunmak istiyor. 


Ripple – SEC davasına Coinbase’den sürpriz destek

ABD’nin lider kripto para borsası Coinbase, devam eden Ripple – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasına üçüncü taraf olarak rapor sunmak istediğini bildirdi. Bu raporun ise Ripple’a destek içerdiği bildiriyor.

Mahkemeye sunulan 31 Ekim tarihli belgede, kripto para borsası ilgili raporu sunmak için ABD New York Güney Bölgesi Mahkemesi Yargıcı Judge Analisa’nın iznine başvurdu. İlgili raporun SEC’in aleyhine ve Ripple’a destek olarak sunulacağı da bildiriliyor.

İlgili – Ripple-SEC davasında olumlu gelişme: XRP ‘moon’ yapar mı?

Ripple – SEC davası

Ripple CEO'su SEC davası hakkında konuştu: Çok öfkeliyim, çünkü....

ABD’nin düzenleyici kuruluşu SEC, Aralık 2020’de Ripple ve üst düzey yöneticileri Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse aleyhinde bir dava açmıştı. SEC, Ripple ve yöneticilerini ABD’li yatırımcılara SEC’in izni ve onayı olmadan kayıt dışı bir menkul kıymet olarak XRP satmakla suçluyor.

SEC, Ripple’ın ICO ile yaptığı bu yasa dışı satışlardan 1.3 milyar dolar gelir elde ettiğini savunuyor. SEC’e göre XRP bir menkul kıymet.

SEC’in dava açmasından sonra ABD’de bulunan kripto para borsaları platformlarından XRP token işlemlerini kaldırmaya başladı. Böylece Ripple coinin değeri yaklaşık 15 milyar dolar değer kaybetti.

Bu delist olayın aynı zamanda Coinbase’in birçok kullanıcısını da etkiledi. Coinbase de XRP işlemleri ve paritelerini askıya aldı ve mahkemenin kararını bekliyor.

İlgili – Coinbase iflas mı ediyor? Son gelen veriler dikkat çekici!

Coinbase’de Ripple’a destek

Coinbase şimdi açık bir şekilde öne çıkarak finans ve teknoloji şirketi Ripple’ı desteklediğini açıklıyor. Coinbase, Ripple Labs’ın “adil bir uyarı ve savunma hakkı” almadığını düşünüyor. Ayrıca Ripple’ın SEC davasında sürpriz yaptırım eylemleriyle karşı karşıya kaldığı bildiriyor. Yine kripto borsaya göre SEC, bir yaptırım için dava açmadan önce adil bir uyarı bildiriminde bulunmalıydı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: